poster

Ene bene

Komedie

Česko, 1999, 104 min

 • Fanucci
  **

  Až na pár světlých momentů ukrutně nudný film.(2.8.2005)

 • iamek
  ***

  Ene bene je obyčejný tragikomický příběh o obyčejných lidech v obyčejné české vesničce.(31.12.2011)

 • Stanislaus
  ****

  Ene bene aneb Život jsou jedny velké volby! Celovečerní prvotina Alice Nellis vyniká svou obyčejností a upřímností. Všichni herci hráli skvěle, přesvědčivě a od srdce - zejména Iva Janžurová, Leoš Suchořípa a Eva Holubová. Volby zde slouží pouze jako pozadí pro zobrazení lidských charakterů, lidských radostí a strastí. Zkrátka na první pohled skromný, ale velice dobře natočený a lidský snímek, jehož velká část se mj. natáčela ve městě, kde bydlím "od kolébky".(4.7.2013)

 • Morien
  ****

  Zajímavé postavy, výborné dialogy, přesní herci. A v roli běžce Petr Lébl, který se v prosinci roku 99 oběsil.(29.4.2010)

 • BoPo
  **

  O existencii Alice Nellis viem už roky, ale nikdy som od nej nič nevidel. Nejako ma neoslovili námety jej filmov. Teraz som náhodne v TV narazil na jej prvotinu. V komentároch je oslavovaný výkon Suchařípu. Českého lva vyhrala Holubová. No pre mňa je jednotkou Remundová. Vysokoškoláčka, ktorá sa skrz štúdium vo "veľkomeste" cíti nadradeno nad pomery, ktoré vládnu v jej rodnom meste? Klasika. Mladá baba, ktorá má pletky so starším a ženatým, ale verí, že raz bude jej? Klasika. Charakter tejto chytrej naivky trafila Remundová trefne. Film pôsobí ako nehraný pohľad na premrhané a smutno nudné životy. Ak máte depku zo svojej momentálnej životnej situácie, tak Vás z nej Ene bene určite nevytiahne, ale môže ju jemne utlmiť.(18.5.2016)

 • - Iva Janžurová byla nominovaná za hlavní roli na Českého lva. (cariada)

 • - Scéna, odehrávající se ve volební místnosti, byla natočena v kulturním domě v Přibyslavi. Dále se filmovalo ve Světlé nad Sázavou. (M.B)

 • - Eva Holubová získala Českého lva za vedlejší roli. (cariada)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace