Pyšné Francii zazpíval parodii Marseillaisy v rytmu reggae, v přímém přenosu si zapaloval cigarety bankovkami, svedl sex-symbol Brigitte Bardot v dobách její největší slávy, jeho duet s Jane Birkin “Je t'aime... moi non plus“ odmítli hrát v několika zemích kvůli obscénnímu textu. Serge Gainsbourg byl provokatér a skandalista stejně jako skvělý hudebník a umělec. V porovnání s jeho životem jsou všichni pověstní rebelové 20. století jen vzteklé děti. Koho urazil a svedl, jaké hity nesou jeho rukopis a kam až sahalo jeho charizma ukáže film Gainsbourg, který je stejně zábavný a bouřlivý jako celý Gainsbourgův život. (oficiální text distributora)

omega_SK odpad!

GEBUZiNA pre veľmi úzky (ba priam ultra úzky) kruh divákov. Francúzsku tvorbu mám rád, ale TOTO čudo veru e-e. Dávať 3-4-5 hviezdičiek za nahotinky?!? ... no pardon ..... k tomu postačí akékoľvek porno. Cvok, čo stvoril tento úlet, zaručene fungoval na dákej droge a najskôr na riadnom CRAZY mišung-u. ()

Mybe

Ženská krása v tomto snímku je naozaj exkluzívna, dalo by sa povedať, že sa naň oplatí pozrieť už len kvôli jeho protagonistkám... Ani neviem ako sa tvorcom podarilo poskladať takéto obsadenie na čele s Mylène Jampanoï. Okrem ženskej krásy oplýval Gainsbourg ešte jedným nápadným prvkom- a to všadeprítomným cigaretovým dymom- myslím, že sa to mierne preháňalo a po čase to nielen začalo pôsobiť rušivo, ale trochu sa mi z toho dvíhal žalúdok... Titulná postava hulila neprestajne, stále a v jednom kuse. Inak sa mi páčili niektoré nápady, boli originálne, nápadité, hravé a dôsledne odrážali Gainsbourgovu fantazíjnosť. ()

mombasamomo

Tento film se určitě vymyká ostatním snímkům o slavných lidech. Tvůrci si nelámali moc hlavu s nějakým vysvětlováním, v některých případech to nevadilo, ale nechápala jsem například rozdíl mezi povahou mladého Serge, který byl odvážný a drzý a dospělým umělcem, jež se projevoval velmi plaše a bojácně. Výborný byl Ksicht, jako reálné vidění sama sebe se všemi fyzickými komplexy, které má asi každý člověk. Naopak slabší byl závěr, který v divákovi zanechal pocit jakési rozpolcenosti a zkazil dojem z celého filmu. Nakonec největším plusem je hudba samotného Serge. ()

dzivetka

Po dlouhé době jsem se v kině nenudila. Velmi originální film, zábavný, dobří herci, dobrá hudba...já nevím, jestli bych našla nějaké mínusy. Tohle je hodně povedené. Akorát by mě zajímalo, kolik krabiček cigeret během natáčení padlo - tam snad není záběr, kde by nikdo nekouřil. :) ()

Podhorsky

Pěkně poskládaná koláž ze života šílencova. Všechno mu procházelo, až narazil s La Marseillaise. To jsou Francouzi. ()

p8ja

Před pár týdny jsem hledal, kdo napsal hudbu k filmu Heroin s Gabinem a ejhle dnes na Artu o Sergovi film. Životopisný film v dokonalé symbioze se svým objektem, velmi zdařilé. ()

Zaks

Pri pozeraní filmu je potrebné mať otvorenú fľašu vína a kartón cigaretiek k tomu. Aj tak som si nie istý, či som mu porozumel. Úvod s detstvom mi pripomenul Werk ohne Autor, škoda, že sa potom celý film neniesol v takom odľahčenom štýle ako úvod. Serge bol ale frajer, toľko fešánd zbaliť, klobúk dole. Sledujeme silne provokatívny umelecký príbeh, ktorý však po čase upadá do stereotypu, snáď Bardotka v podaní Laetitia Casta nás trochu z nudy preberá. Záver mi ale prišiel vyslovene hlúpy, čakal som trochu viac katarzie... ()

HyenaSheep

Upřímně, o Gainsbourgovi jsem nikdy před tím neslyšela, ať už z internetu tak i ze svého okolí. I přes to mě k němu zavedl Doug Jones, když jsem si projížděla jeho galerii. Film mě už podle plakátů a trailerů zaujal. Vždycky mě biografické filmy zajímali, ale tenhle snímek má v sobě něco speciálního a výjimečného. Ale přiznám se, že kdyby ve filmu La Gueula aka alter ego Serge vynechali, asi by mi u toho něco chybělo a pravděpodobně by mě film ani tak nenadchnul. La Gueule je prostě skvělý charakter, ať už co se týče jeho extravagantního vzhledu, nebo jeho drzé povahy (i kvůli tomu jsem neodolala, a pustila se do jeho cosplaye, nemůžu se dočkat, až ho dokončím a zahraji si na Animefestu s ním na klavír 😳) Film díky němu dostává nový rozměr, a mrzí mě, že se na konci úplně vypařil. Pokud by měl Joann Sfar někdy v plánu udělat čistě komiksovou serii jen o Sergovi a jeho démonovi, určitě bych jí neodmítla, nehledě na to že Joannovi komiksy absolutně zbožňuji. O Serge jsem se po filmu začala dost zajímat, a jeho hudba mě silně pohltila. Uznávám, že po té, co jsem si četla kolik skandálů udělal, tak by mi nevadilo kdyby se jich víc projevilo i ve snímku, asi tu ale spíš šlo o jeho aférky s ženskejma, protože ty si tu své místo opravdu našli. Co se týče kulis, kamery a hereckých výkonů, chválím všechno, opravdu moc povedené a každá ukázaná doba působí dosti přesvědčivě. Vřele film doporučuji a přála bych mu, aby nebyl tolik za těch 10 let zapomenutý... ()

Sejkorka

Velmi dobré, tak 65 %, na 4* ale ne. Proč ? Člověk by měl dopředu vědět, kdo to byl Serge Gainsbourg, jaký vedl život, včetně soukromého (nejen o vztahu s Jane Birkin). Takhle je tam spousta nejasností či rychlých posunů. Postava druhého já v podobě nosatého panáka všechno nevysvětlí. Úplně přesná je představitelka BB (nevím, která je to herečka). Určitě tenhle film má svoji hodnotu a stojí za to se jeho shlédnutím přivzdělat. ()

Radeck

Tady budu stručný. Představitel hlavní role Eric Elmonsino vypadá opravdu jako ztělesnění legendy šansonu Serge Gainsbourga, dokonalá práce maskéru a skvělý casting i dalších představitelů. Soundtrack je taky povedený. jeho hudbu mám pod kůží jestli songy Bonnie and Clyde, psychydelickou mou srdcovku L'homme à tête de chou ,a né jen kultovní Je t'aime... moi non plus hlavně v prvním podání Brigitte Bardot kterou odmítla tehdy zveřejnit a určitě toho pozdějc litovala že ji přezpívala jeho další láska múza Jane Birkin jak jsem viděl v jednom dokumentu. ()