poster

Rabínův kocour

 • Francie

  Le Chat du Rabbin

 • anglický

  The Rabbi's Cat

 • Slovensko

  Rabínova mačka

  (festivalový název)

Animovaný / Dobrodružný

Francie / Rakousko, 2011, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • togaf
  ***

  První půlka filmu je moc dobrá - kocour je vtipný a představují se nám zajímavé vedlejší postavy. Tenhle potenciál ale není využitý. Z filmu se stává road movie, která se rychle snaží dohnat "ztracený" čas. Druhá půlka je prostě uspěchaná. Ale animátoři moc dobře zachytili kočičí chování, všechno to lísání, lovení a předení bylo rotomilé.(28.11.2011)

 • JoVanGogh
  ****

  Joanna Sfara považujem za skvelého autora komixov, ktoré sú nielen náučné (týkajúce sa judaizmu a histórie aškenázskych aj severoafrických Židov, okrem Rabínovho kocúra napr. aj Klezmer) ale aj vkusné, s krehkým detským výtvarnom, ktorým rozpráva dobrodružstvá plné roztomilého humoru ale zároveň aj o zabíjaní a nenávisti, akoby napriek svojmu citlivému vizuálu. Podobne, ako som nadšená z jeho komixu, som bola nadšená aj z filmovej podoby. Výtvarno bolo síce vo väčšine filmu prispôsobené animácii ale určité sekvencie boli v štýle, ktorý sa najviac podobal komixu a tieto časti boli priam pastvou pre oči. Čo sa týka scenára, vydať sa na cestu v polovici metráže filmu nie je vôbec obvyklé a hlavné udalosti boli teda v druhej polovici riešené veľmi úsporne. Ale závažná vec to nie je, v 21. storočí si už každý točí čo chce a akým spôsobom chce a funguje to bezproblémov, tak ako v tomto filme. Dávno som si tak neužila celovečerný animák, ako teraz Rabínovho kocúra.(10.3.2013)

 • gudaulin
  ****

  Rabínův kocour je lehounký animovaný bizár určený pro festivalové publikum. Po pravdě netuším, komu bych mimo okruh festivalových harcovníků mohl Kocoura doporučit. Pro děti není určitě a není ani pro fanoušky popkornu, protože se v něm moc mluví a humor není vždy prvoplánový. Na druhou stranu není ani pro intelektuály, protože humor někdy prvoplánový opravdu je a navíc dialogy jsou sice lehké, ale nijak sofistikované. Není to ani pro věřící, jakkoliv se hodně mluví a dějově vše točí kolem židovské víry. Ono se to totiž k náboženské věrouce chová poněkud neuctivě. Vyloženě mi ale sedla grafická podoba a přibližně ve dvou třetinách i postavy a nadsázka, s jakou k příběhu scénáristé přistupují. Bohužel tam, kde má film gradovat, nakonec jde do ztracena. V poslední třetině se film scénáristicky úplně rozloží a doposud slibná road-movie jde do kopru. Ale jak já říkám, někdy i cesta může být cíl a ty dvě třetiny stály za to. Celkový dojem: 70 %.(8.4.2017)

 • DavidS.
  ****

  Kočka seřere papouška, začně mluvit, domáhat se bar micva a glosovat religiózní i obecně lidské nešvary...Padni komu padni - Arab, Žid, Rus, kanibal...Pouštní vozítko se zástavou kombinující Ruskou orlici a Davidovu hvězdu je vysněným ztělesněním náboženského dialogu...Možná to chtělo jen méně smířlivosti, více kočičího humoru a ironie...(15.4.2013)

 • easaque
  ***

  zajímavě podaný příběh, který umí s nadsázkou vyprávět o židovském náboženství, ale také zabrousí do zákoutí jiných vyznání, se kterými se lze setkat v severní Africe. Sdílim názor s těmi, kterým se víc líbila první polovina filmu - roadmovie v druhé části už postrádala ten správný švih aspoň pro mě. Animace se mi líbila a byla nápaditá a i díky ní dám průměrnou známku a věřím, že pro "vyvolené" stojí za to se na něj podívat. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ](11.8.2013)

 • - Film je natočený podľa komiksovej série "The Rabbi's Cat", ktorú vytvoril jeden z režisérov filmu, Joann Sfar. Podľa neho je pomenovaný aj Rabín Sfar.
  (LuiCJ)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace