• SonGokussj
  *

  O DBZ se praví mnoho vtipných historek narážejícíh na dlouho trvající dialogy a scény, než se konečně něco stane. Ano. Také mi to vadilo. Dokud jsem se nezačal koukat na tuto blbost. Došlo mi, že bez oněch tvrďáckých řečích, dialozích a dalších "nepodstatných" věcí, které DBZ provázely a prodlužovaly ho, to už DBZ není. Je to jen anime, kde jsou "nějací" super duper namakaní lítací mužíci, kteří myšlenkou zdemolují město. Možná trochu přeháním, že by postavy neměly žádnou duši, avšak vůbec jsem se s nimi nesblížil jako v originálním DBZ (sleduji japonskou sesetříhanou a necenzurovanou verzi), které jsem viděl asi 5x celé. Jediný důvod DBZ Kai je vydělat peníze a zprasit to, co bylo jednou tak mistrovsky dohnané do legend. 20% Za to, že je to "dbz". (Všem ostatním doporučuji nezkrácený originál)(3.1.2011)

 • Saraph
  ***

  V podstatě se jedná o 2014 remake původních scén, kde začátek je o Gohanovi nastupujímu do střední školy. Neviděl jsem starý Kai, nýbrž jen Dragon Ball, Z a GT, ale po obsahové stránce se zdají být identické (uhnanější samozřejmě, netrvá tam jedna scéna 20 epizod). Určitě je to ale zklamání, jelikož nepřišli s ničím novým a Dragon Ball podle mého názoru remake vůbec nepotřebuje.(22.4.2014)

 • Kwaichi
  **

  Súhlasím s názorom mnohých ostatných. V porovnaní s pôvodným Dragon Ball Z tomu chýba prepracovaný dej a napínavé scény ktoré vznikali nie len dlhými súbojmi, ale najme rozhovory, kde bola celá podstata súboja vysvetlená. Tu nám to všetko podávajú ako z rýchlika, človek si to ani riadne nevychutná...(17.3.2011)

 • Subjektiv
  *

  Kult Dragon Ball Z lehce obměněn. Bohužel, zřejmě již prvotní Z mělo kvality takové, že mi mohlo přinést jen a jen utrpení. Na bojových shounenech mám rád charismatické postavy, výrazné na pohled v boji i v chování a pramálo mi pak vadí, že nejsou složitými osobnostmi s tisíci zákoutí duše. Hlavně aby měly nějakou zajímavou zvláštní schopnost, která vede k nečekaným a neobvyklým situacím. Umí to třebas Naruto, Hunter x Hunter a Bleach. V prvních 20 dílech Kai (a více jsem nedokázal) jsem však pozoroval pouze pár pěstí a metání energetických výbojů či chuchvalců, jež zcela postrádalo kouzlo. Hlavně že se ječí, brečí, machruje a trapně vtipkuje. Podobně jako ve většině shounenů, stupňuje se moc nepřátel, kteří již od počátku byli prezentováni jako ti nejmocnější a jen těsně se s nimi drží krok. Nejvíc mě však děsí to samozřejmé oživování padlých hrdinů ničící poslední zbytky vážnosti, které by snad u mě tahle záležitost mohla požívat.(23.11.2009)

 • fablefavorit
  **

  Při ohlášení Kai jsem byl celkem zvědavý, vzhledem k uvolněným materiálům ukazující kompletně novou animaci. Ve výsledku se ale jedná o prachsprostý rehash originálu s průměrnou hudbou a místy dokonce ještě horší vizuálem než v originálním Z. Tvůrci si měli vzít příklad z mnohem kvalitnější série Fullmetal Alchemist, jež při vydání remasteru kompletně překopala animaci a nasadila všemu audiovizuální kabát odpovídající době vydání. Hanba ti, Toei!(17.5.2016)

 • - Dragon Ball Kai byl znovu nadabován stejnými dabéry, jako předloha Dragon Ball Z, ačkoliv mnoho z nich už má šedesátku na krku. (Roby)

 • - Opening "Dragon Soul" a Ending "Yeah! Break! Care! Break!" nazpíval v Japonsku nepříliš známý zpěvák Takayoshi Tanimoto. (Roby)

 • - Jedná se o re-run verzi Dragon Ballu Z, oproti původní verzi byl zredukován z 291 dílů pouze na 100 dílů. (Hannibal92)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace