Sasameki koto (TV seriál)

• Japonsko

ささめきこと

Animovaný / Drama / Komedie / Romantický

Japonsko, 2009, 13x24 min

• Subjektiv

Yuri. Psychologické yuri. Mělké psychologické yuri. Plno červenání, vzdychání, zasněných pohledů, řečí o lásce a dívek v náručí dívek, jen pro zdání vyváženosti doplněno lehkým heteresexuálnem či crossdressingem. Dojem po třech dílech: silné ** a konec sledování.(23.11.2009)

Anime o dívkách pro dívky. Z větší části zaměřeno na lesbickou lásku, ale najde si tu své i ostatní. Pro mě to byla hlavně komediální stránka, u které jsem se místy opravdu hodně pobavil. Občas mě rozčiloval přemnožený estrogen, ale ženský jsou ženský. Nejvíce mě nakrkl konec, kterej tu jaksi chybí. Člověka napínají od začátku postupně a pak to neskutečně zabijou zdviženým prostředníčkem. Celkem pochybuju, že by bylo pokračování a pokud ano, tak nevím o čem by bylo. Animace je průměrná, ale hudební stránka naprosto otravná.(5.4.2014)

Príbeh je slabší, sem tam nejaké klišé lesbických vzťahov, zbytočné (nedotiahnuté) odklonenie od hlavného deju... Postavy sú však sympatické, rýchlo si na ne zvyknete, no na ich obľúbenie až toľko priestoru nie je... Trochu ma sklamal iba koniec, ktorý je taký nemastný, neslaný - ako seriál začal, tak aj skončil, žiadny výraznejší posun medzi vzťahmi hrdiniek (a transvestita)... Ide teda o ľahko zábavný seriál o dievčatách a ich prežitie jedného roku na zmiešanej (v obsahu je napísané "dívčí", ale to je chyba) strednej škole... No a áno, je to yuri ^_^ , jedno z tých lepších a preto u mňa zaslúžené 4*(10.5.2012)

A to je jako všechno? To jsem si řekla po skončení závěrečného dílu. Vztah hlavních hrdinek se vůbec nevyvinul. Asi si přečtu k tomuto dílku mangu, třeba se něco stane. Sumika miluje svojí nejlepší kamarádku Kazamu, ale té se líbí jen roztomilé dívky, což Sumi zrovna není. Aby toho nebylo málo do Sumi se zamiluj Akemiya, ale protože je kluk a všiml si, že Sumi má ráda dívky, stane se z něj crossdressing blbeček. OP je moc táhlé, takové písničky nemusím, ED jsem ani neposlouchala. Opět promrhaný potenciál, protože animace je pěkná, jsou vidět geniálně vyjádřené emoce a k tomu úžasný dabing. A eng titulky dělal nějaký idiot, co měl pořád potřebu komentovat chování postav.(21.5.2012)