Den D

Deň D

Romantický / Válečný / Drama / Akční

USA, 1956, 106 min

• InJo

Vylodění v Normandii tu trvá asi 6 minut, zbytek je jen čistokrevná vata.(29.4.2004)

Hezká romance, která by se obešla i bez války.(16.8.2018)

vata, ale na Danu Wynter je krásný podívání, letiště,potopte bismarka, prostě krásná baba deda :-)(4.11.2017)

V podstatě milostná válečná marmeláda vsazená do kulisy druhé světové a nakonec i vylodění v D-day. Ne snad, že by ústřední trojice neměla dost charisma a neproběhlo tu pár zábavných postaviček, vizuálně je to líbezný, prostě ale všeho všudy střed.(4.6.2019)

Limonáda s válečnou etiketou. A stejně jako třebas v Pearl Harboru se nám tu "nečekaně" objevuje milostný trojúhelník, takže je jasné, že tu někdo bude muset z kola ven. Vzhledem k tomu že je film z 50l. tak tam naštěstí, na rozdíl od výše zmiňovaného kousku, není tolik toho patosu a zdlouhavých tklivých scén doprovázených dojemnou megalomanskou hudbou, takže jsem to byla ještě schopna tak nějak na úrovni sežvejkat.. Herci nebyli až tak zlí, příjemně překvapil zejména Richard Todd, ale s lehce sračkoidním scénářem z dílny Foxů se zázraky dělat nedaji. Kdybych tomu dala 2* tak tomu křivdím, ale takové slabší 3* si to zaslouží.(7.6.2011)