Bakaláři - Série 9 (1980) (série)

Lavice, moje žena a já (S09E21)

(epizoda)

Bakalářská mikrokomedie o manželích, kteří společně studují večerní školu. (oficiální text distributora)

LadyPupu

"Tati, ty máš taky ve škole žákajdu? Ne, já tam mám maminku." Bakalářský příběh o tom, jak mlsnej kocour zatoužil po mladý kočičce a pak byl rád, že je rád a laškovně chrochtal doma na manželku (asi v rámci milostný předehry). Sexy to nebylo, zábavný docela jo. ()

Ironfood

Bakalářská variace na Marečku, podejte mi pero s nepříliš povedenou zápletkou točící se kolem vzkazu na lavici a ještě méně povedeným zakončením. Nicméně pár vtipných momentů se tu najde - tatínek říkal, že šel žít - tak to šel s karáskem na pivo... ()

EKLEKTIK

"Nevšímejte si toho, prosím vás, jste dospělí lidé." Študácký příběh, částečně připomínající film "Marečku, podejte mi pero", byl natočený v ostravském studiu ČST a vypráví o manželích Brýdlových, kteří společně navštěvují dálkové studium gymnázia, sedí spolu v jedné lavici třídy 4.B, ale ke svému vzdělávání přistupují zcela odlišně. Manželka, kterou si její muž neustále dobírá, že má přesváhu, je snaživou a svědomitou žákyní, pravidelně se připravující na každou hodinu, zvládající pečovat i o jejich dvě děti Kubu a Petru. Zatímco manžel je typický příklad žáka, jehož učení nebaví, svůj volný čas nejraději tráví s Karáskem na pivu a při písemných zkouškách by od své ženy nejraději opisoval, což se jí pochopitelně nelíbí. Takže si na její žádost musí manžel přesednout k jinému spolužákovi, jehož lavici zdobí vyrytý nápis "Miluji tě, Eva", na který se rozhodne odpovědět "Já tě také, Jiří". Další den, pak v lavici najde ukrytý dopis se vzkazem, že by ho dívka ráda poznala, že má přijít zítra ve čtyři hodiny do Čedoku, že bude mít v ruce otevřenou učebnici chemie a on, že má mít květy. Když se tam ale Jiří s květy a "Květy" dostaví, s hrůzou zjistí, že se jednalo pouze o nejapný žert pubertálních gymnazistek a tak se večer navrací, ke své své ženě domů. V inscenaci dále hrají Nataša Kalousová s Janem Vlasákem a Zdeněk Žák, se v ní zmiňuje o filmu "Supi nad Aljaškou", což je dobrodružný western z roku 1973 natočený v koprodukci Německa a Jugoslávie. ()