Magazín Ligy mistrů (TV pořad)

• Švýcarsko

UEFA Champions League

Magazín Ligy majstrov

Sportovní

Švýcarsko, 2002, 35 min

Úterní a středeční večery s ČéTé Dva, později s ČéTé Čtyři a ještě později s ČéTé Sport, to už je letitá klasika, škoda jen, že současná Money League už ani zdaleka nenabízí tak strhující podívanou jako ještě před pár lety. Co se týče samotného studia a moderátorů, resp. komentátorů, kvalita je velmi různorodá, v porovnání s anglickou SkySports silně pokulhávající, přesto jde však o mírný nadprůměr, hlavně díky Jaromíru Bosákovi.(29.5.2012)

Pořad pro všechny fanoušky toho nejlepšího fotbalu, co se na světě hraje. Liga mistrů patří už více jak jedno desetiletí mezi moji nejsledovanější soutěž, a tak si ani tento Magazín, který nám nabízí sestřihy z utkání, rozhovory s hráči a jiné aktuality, většnou neodpustím. Jediné co mi v posledních letech vadí jsou sestřihy z utkání, které jsou podávány kamerou na úrovni hřiště z různých pozic. Je to velmi chaotické a člověk se v tom nemůže vyznat a užít si tak nejzajímavější situace z utkání (navíc chybí některé góly). Evropská liga možná nenabízí tak kvalitní týmy, ale sestřihy v Magazínu Evropské ligy jsou mnohem lepší.(23.9.2009)

Rozporuplné pocity, na jednu stranu kvalitně obstarané přenosy zápasů LM, na straně druhé mi někdy vadí komentáře. Ten mladej zrzoun ve studiu občas mele úplný hovna a tváří se u toho maximálně vykuleně, vzbuzuje ve mně spíš soucit, páč je vidět že dělá něco co mu nejde. Pavel Čapek komentuje s jistotou, leč taky někdy plácne něco mimo mísu. Zrovna teď v úterý Barca vs Chelsea a on říkal něco ve smyslu: "A přitom ze začátku by nikoho nepřekvapilo, kdyby byl výsledek 4:1 pro Chelseu." Ale myslel tím samozřejmě Barcelonu (byla to reakce na to, že ačkoli na tom byla Chelsea herně o dost hůř než Barca a jenom bránila, tak nakonec postoupila.). No co, stane se (ale stávat by se nemělo). Jaromír Bosák to je případ sám pro sebe, víceméně sympatický mluvený projev, leč některé jeho příměry jsou přinejmenším podivné. Když třeba řekne o trenéru J. Mourinhovi, že to má s rozhodčími rozdané na malého betla, tak já ajko divák netuším, co přesně si pod tím mám představit. Prostě tento vejšplecht není moc sdělný, není jasné, co tím chtěl básník říci. No a pak tu ještě komentují různí sportovci, někdy děs běs, slovní průjem, teď (25.4. 2012 Real vs Bayern) mě ale příjemně překvapil Bosákův spolukomentátor (Zelenka?) který měl k dění na trávníku věcné připomínky a to co říkal mělo hlavu a patu. Celkově musím říct, že Magazín Ligy mistrů mám docela rád, je to ten nejkvalitnější fotbal, co člověk může sledovat. Namátkou si vzpomínám třeba na finále LM 1995/96, kdy se na Stadio Olimpico v Římě utkaly dva kluby s naprosto odlišným pojetím hry - Ajax a Juve a byla to nádhera. Nebo jak jsem měl TV puštěnou jenom jako kulisu k nějaké práci, když v dubnu 2009 hrála Barcelona s Bayernem semifinále, ale nakonec mě to čaplo - první poločas 4:0, Messi a spol zaváleli a ta radost z fotbalu byla prostě nakažlivá. Poslední poznámka je tak trochu off-topic, ale fotbalové fanoušky by to snad mohlo zajímat. Víte, co znamená slovo Borussia (Borussia Mönchengladbach, Borrusia Dortmund)? To je latinské označení Pruska, což byl historický státní útvar ve střední Evropě, nacházející se na území dnešního Německa.(26.4.2012)

Trochu jsem se divil, že už sem přibývají i takovéto pořady, ale budiž. Když tu můžou být úděsné Televizní Noviny, tak proč by tu nemohl být i tenhle ne přímo skvost, ale rozhodně ideální podívaná pro ty, co nestíhají sledovat všechny zápasy. Do výčtu kvalit rozhodně zařadit prohlídka zápasů nejen s góly, ale i šancemi, rozhovory, ankety a nejkrásnější góly. Nesmíme ani opomenout návykovou znělku a outro hudbu. Nepředpokládám, že to musí všichni hltat (vždyť ani já ne, ale před takovými pěti, šesti lety, když ještě byl čas sledovat zápasy ligy mistrů, tak to byl ideální relax na pátek (a v té době i k přípravě na taneční)), nicméně by mohli lidé docenit evropskou kvalitu a porovnat to kupříkladu s přenosy Primy nebo Novy.(7.11.2010)

Když mám čas, a natrefím na to, rád se podívám, jakožto velký fotbalový fanoušek. Připomenu si tím aspoň některé zajímavé momenty utkání, a co nás čeká do budoucna :). Obsahuje také rozhovory s hráči a trenéry, což je super, vidím a slyším jak to vidí ostatní, jaký mají pohled na různé věci. Výborný magazín!(15.4.2015)