Pouštní lvi (TV film)

Natural World: Desert Lions

Dokumentární

Velká Británie, 2007, 49 min

Slušný a poměrně zajímavý dokument ze světa lvů. Některé záběry jsou senzační. Bohužel mi to přišlo, že je to cíleně udělaný, aby to diváka citově sejmulo. A taky že to je točeno jako nějaký film, což mi moc nesedí a to co se tam dělo mi nepřišlo moc košér. Dokument má být dokument a ne že si z nás budou autoři dělat prdel.(27.11.2009)

Odkaz pořadu "Desert Lions", který je součástí dokumentární řady "Natural World - Svět přírody". Odkaz na popis dokumentární řady na stránkách BBC: "Natural World".(25.11.2009)

Názorná ukázka toho jak si nás BBC rozmazlila svými úchvatnými a epickými sériemi. Byť je v tomto filmu spousta nádherných záběrů pouštních lvů, o nichž rozhodně nelze říct, že by byly obyčejné, do Planet Earth, Life nebo Africa by se zřejmě nedostal ani jeden. Zde zkrátka uvidíte spoustu líbivého, ale nic dechberoucího. Tak trochu to spíše připomíná prodloužený deník z natáčení, který BBC nyní zařazuje za každý díl dokumentární série.(21.8.2013)

Pekny ale obyčajný(24.5.2010)

Jediný z bonusových dokumentů sbírky Planet Earth Special Edition, který jsem našel na ČSFD. Poutavě podáno, líbilo se mi to, i když s Planet Earth stěží srovnatelné.(17.10.2013)