07-Ghost (TV seriál)

• Japonsko

セブンゴースト

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2009, 25x24 min

Sem tam jsem si prohlížela mangu "07 ghost" a líbila se mi tak ,až jsem jednoznačně musela vidět anime seriál - za každou cenu! Bohužel to vůbec nikde nebylo ,a proto jsem to měla nějakou tu dobu zařazené mezi mé nejžádanější anime ,které nejdou sehnat !Když jsem se dozvěděla ,že se to objevilo na webu "nemohla jsem štěstím bez sebe usnout" :D Jak malá. A druhý den to pouštím - jak jsem doufala - seriál ( i konec :-D ) nezklamal !!(27.9.2010)

Niektoré postavy boli fakt že vyslovene otravné, zvláštny mi prišiel aj ten nadštandardný vzťah medzi najlepšími priateľmi, ktorý miestami bol dosť na hrane. Ale zato Ayanami ako najväčší parchant rozhodne stál zato, aj keď nemal toľko priestoru akoby som chcela.(23.11.2010)

• DaweForeman

Zpočátku jsem čekal, že to bude mít politický a válečný podtext celou dobu, na to, co se objevilo v prvním díle, ale byl jsem nepříjemně zklamán. I když to není úplně nesnesitelný, má to až moc velkej náboženskej podtext. Sice je to určitá míchanina křesťanské nauky a jejích principů + ještě cosi, co je do toho zamícháno, ale prostě tohle nemusím. Souboje navíc nemůžu nazvat souboji, protože než fyzické, popřípadě magické (kterých je tu jen pár), jsou to hlavně souboje slovní - kdo první překecá toho druhého buď na stranu dobra nebo zla. Dále bych řekl, že hlavně dámské publikum ocení hromadu bishounenů. Co se týče příběhu, tak svět je celkem zajímavý, možná bych zkousnul i to cosi (7 duchů a ten padlý zlý Bůh), ale provedení je hrozné. Samozřejmě to nemá závěr - takže asi buď přečíst si mangu nebo čekat, zda udělaj pokračování - jenže mě to tolik nenadchlo, abych v tom pokračoval. Animace i hudba jsou lepší průměr.(3.4.2014)

Bohužel nemám homosexuální sklony, takže jsem potřeboval snad 6 dílů, abych se aklimatizoval a i tak na mě některé scény nefungovaly jak by měly. Sice se vše odehraje bez jediného polibku a nikdo vám svou orientaci nevnucuje, ale i tak mě to nenechalo si příběh uplně užít. Plus mi vadili některé maličkosti typu: řetězy sundané až po několika dnech, atd... Nicméně vykreslení světa, mytologie a logické vysvětlení byly super. Určitě to stojí za vidění. Holky a 4% si nejspíš jednu hvězdu přihodí. Já ji nepřihodil jen kvůli té první části, kterou jsem si prostě nedokázal užit jak se patří.(19.6.2011)