Daddy Longlegs

• USA Go Get Some Rosemary (festivalový název) (více)

Pomocou freestyleovej kamery, z ktorej doslova cítiť newyorské chodníky, bratia Safdieovci vykresľujú Lennyho ako muža kráčajúceho po vratkom lane, ktorého sprava držia jeho osobné potreby a zľava (dočasná) zodpovednosť za dvoch malých synov Sagea a Freya. V úvodnej scéne im bezstarostne kupuje hotdogy, no napokon ich aj sám zje. Napriek zabudnutej nočnej zmene, ktorá sa takmer skončila tragicky, príbeh pozvoľna prechádza od hotdogov k labyrintu Lennyho nesprávnych rozhodnutí. Tento „otec“, neschopný vziať svoje deti za ruky a správať sa dospelo, je milý, iritujúci a úbohý zároveň. Safdieovci vytvorili síce pochmúrny, ale v mnohom zábavný príbeh, a jeho čaro vyvolá úsmev na tvári, ako keď dieťa prinesie nepekného chrobáka a chce vám ho darovať. (oficiální text distributora)

sanikope

Abel Ferrara sa vo filme mihol asi na 40 sekúnd. A film natočil síce Joshua ale aj s bratom Benom. Veľmi zaujímavo natočený film ale akosi som postrádal akékoľvek smerovanie. Otec (Lenny), ktorý sa nevie postarať ani sám o seba sa každoročne stará o svojich 2 synov (Sage & Frey) počas 14 dní. Príbeh vo filme ukazuje v podstate priebeh týchto dní. Viac prehier ako víťazstiev. Lenny veľa krát skutočne dokazuje ako sa chovať keď chce prísť o deti. Pre tých čo film ešte nevideli drobný SPOILER ako poslať deti do nebíčka . TABLETKY--- nápad aký som ešte nevidel. ()

Martin741

Safdie ako reziseri sa len rozkukavali, pekne vidno, ze nemali skusenosti  s filmom. Na kilometre z toho sala atmosfera New Yorku, kde sa aj film natacal  : 60 % ()

ink flo

Takovej typickej devadesátkovej nezávislej čtvrtek na ČT2. Tady se Safdiové teprve rozehřívali, na filmu je nejvýraznější asi surová ruční kamera a absence hudby. Ze začátku to vypadá na celkem civilní příběh o tom, jak dostal táta na hlídání na 2 týdny dvojčata, v druhé půlce ale už rozjedou svoji tradiční strategii "na posraného aj hajzl spadne". ()