poster

Slečna Marplová: Tajemství Chimneys (TV film)

 • Velká Británie

  Marple: The Secret of Chimneys

 • Slovensko

  Agatha Christie: Slečna Marpleová: Tajomstvo sídla Komíny

Krimi / Drama

Velká Británie, 2010, 89 min

Režie:

John Strickland

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Kamera:

Chris Seager

Střih:

Nick Arthurs
(další profese)
 • FireTight
  ***

  Už chápu, co mi na Marplové dříve tolik vadilo - Geraldine McEwan. "Její" ztvárnění Marplové mě totiž tak strašně vytáčelo, že jsem u kteréhokoliv filmu zřídkakdy vydržel alespoň pět minut. Julia McKenzie ji přitom hraje podle mne daleko lépe, charakterizoval bych ji jako takovou milou, starou a příjemnou babičku (která jen tak mimochodem přečůrá půlku Scotland Yardu). Jenže ani tohle mé vychvalování hlavní protagonistky film nezahrání od průměrného hodnocení, přeci jenom by celému příběhu prospěla alespoň o půl hodiny delší stopáž, hlavně "vyšetřovací části", která byla v některých chvílích přeci jenom až moc hnána kupředu. Ale určitě mne to neodradilo od sledování dalšího filmu, spíš naopak! :) Teda jen ten sladký závěr si autoři mohli na konci odpustit, ten byl už trochu přes...(19.11.2010)

 • akisha
  **

  Zatím nejhorší díl Marplové, co jsem měla tu smůlu vidět. Jelikož mám předlohu dost načtenou, tak jsem se moc těšila na její filmovou verzi. První zklamání - naprosto nevýrazní herci (až na úžasného Edwarda Foxe). Nejhůř to podle mě odnesla Virginie, která měla být přímo oslnivě krásná, její nápadník zase sympaticky "na hraně zákona", přitom Virginie mi přišla taková tuctová a její nápadník byl ňouma. Druhé zklamání - z původní zápletky nezůstal kámen na kameni, změnily se dokonce vztahy mezi postavami, jiné postavy se zase vůbec neobjevily... Třetí (a nejhorší zklamání) - změnili osobu vraha. A já opravdu nechápu proč. V knize bylo objevení vraha skutečně překvapivé a šokující, ale opodstatněné. A člověk si po chvíli mohl říct, jak to bylo: chytré/neodhalitelné/nečekané apod. Zatímco tady je sice odhalení vraha taky šokující, ale člověk si tak maximálně řekne že to byla blbost/kravina. Hrůza. Neplánuji se na to ještě někdy podívat. S tím předěláváním zápletek ať už jdou do háje. Nedočkavě čekám na nového Poirota, doufám že si spravím chuť. Jedna * za Edwarda Foxe.(30.11.2010)

 • maoc
  ***

  Slabší než obvykle. Vrah se sice dal uhádnout, ale celý scénář a chování postav je prostě natolik SF, že mě to až uráželo. Herci hrají v rámci toho, co jim scénář poskytuje, velmi slušně, jenže ten scénář je prostě asi tak uvěřitelný, jako že ledovce v Himalájích roztají v roce 2035.****EDIT: Na druhou stranu atmosféra byla pěkná, stejně jako hlavní ženská představitelka. Ovšem ta romantická linie, to bylo jak z nejstupidnější červené knihovny. Příjemné vyplnění večera, ale bez přidané hodnoty.(18.11.2010)

 • Agatha
  ***

  Knihu s filmem spojuje vážně snad jen ten název. Samotná předloha sice není nijak zvlášť excelentní, ale napětí narozdíl od filmu nepostrádala. Zdálo se mi to celé vykonstruované a bylo vidět, že samotní herci nevědí co hrají. Jeden velký zmatek! Celý cyklus s Marplovou má jaksi sestupnou tendenci a výběr nové představitelky Julie McKenzie byl krok špatným směrem, její sl. Marplová je nevýrazná, nevtipkující, nevlezlá, neklevetující - pravý opak Geraldiny McEwan, která ač byl scénář sebehorší, ona byla vždycky prvotřídní a držela to pohromadě. Vyloženě jsem se nudil a nenadchlo mě vůbec nic. Na jalovější díl jsem zatím nenarazil. 45%(18.11.2010)

 • Elyssea
  **

  Na druhé zhlédnutí stále stejně špatné. Přestože předloha samotná je spíše lepší průměr, tak je o dost zajímavější a postavy v ní jsou živější. Tady to odnesla jak Virginie a Anthony (z opáleného dobrodruha takovým vycmrndlým ňoumou), tak má oblíbená Bundle. Ale i když se odprostím od předlohy, zbyde mi nemastná neslaná tradiční historka o pomstě. Navíc díky začátku dost předvídatelná.(19.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace