Slečna Marplová: Rozbité zrcadlo (TV film)

Marple: The Mirror Crack'd from Side to Side

Agatha Christie: Slečna Marpleová: Puknuté zrkadlo

Krimi / Drama

Velká Británie, 2010, 89 min

Tom Shankland

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Kevin Elyot

Podle mne celkovým vyzněním o chloupek slabší než předchozí Tajemství Chimneys, všechno zachránil především skvělý příběh na pozadí první vraždy. Potkat po letech osobu, díky které je moje dítě v blázinci, asi bych stuhnul úplně stejně a pak začal plánovat, jak ji zabít? No... raději toho rychle nechám! :D Každopádně mi trochu vadila postava inspektorova poskoka, občas mi přišlo, jako kdyby ty "jeho" vtipné situace šly až příliš přes závit. Škoda toho až moc rychlého konce, dát pohled na vraha a rychle střihnout titulky... Nevím, spíš by mi vyhovovala nějaká, klidně i kratší, rozlučka všech postav, zkrátka něco, co nám nabídlo Tajemství Chimneys. O příští díl se však ochudit nenechám.(26.11.2010)

Lindsay Duncan vůbec nesplňovala moje představy o Marině Gregg, jak jsem si jí vyfantazírovala podle knihy, nicméně je to moje oblíbená herečka a nakonec to zahrála skvěle, a to navzdory tomu, že Marina přece jen byla v předloze trochu mladší. Lindsay Duncan měla šarm, noblesní vystupování, byla zhýčkaná i křehká, opravdu perfektní. Trochu se to stylem i vtipem podobá starším (a mnou oblíbenějším) Marplovým s Geraldine McEwan. Taky Joanna Lumley byla skvělá. Zápletka nadprůměrná. 80%(4.3.2012)

• Autogram

Marplová rieši vraždu, pri ktorej tentokrát vôbec nebola, len zo sprostredkovaného podania. Tak je desaťkrát všetko zopakované, päťkrát prekrútené a takto podané aj nám. Táto hra na schovávačku sa mi nepáčila a dosť ma uspávala. Keď pravda na konci vyjde najavo, je už neskoro, a tiež je neskoro na zaujatie diváka.(15.8.2013)

Tohle se povedlo. Nepřekombinovaná a věrohodná zápletka, slušné herecké výkony, sympatická dvojice detektivů jen lehce směrovaná slečnou M., již tradičně skvělá výprava a hudba, prostě lahůdková detektivka plná emocí. Škoda jen, že se tam ještě nějak nemihnul Angus, koneckonců poslední umrtí mohl mít na svědomí on.(25.7.2011)

Povedená knižní předloha naštěstí udělala své a tato epizoda se povedla podstatně lépe než ta předešlá (Tajemství Chimeys). Je to daleko uvolněnější a i herci mají více prostoru, takže konečně múžou hrát. A co si budem nalhávat, úspěch kterékoliv adpatace toho ronánu stojí a padá na představitelce Mariny Greggové. V roce 1980 s touto rolí neměla problém skutečná hollwoodská hvězda Elizabeth Taylor a ani Lindsay Duncan si nevedla špatně, svou roli pojala s menší pompézností, ale o to větší lidskostí. I samotná slečna Marplová nebyla tak prkenná, ale bohužel i tentokrát mě ničím nepřekvapila. Jinak to bylo celkem zábavné, herecky dobře obsazené a sympaticky natočené. Konec je ovšem zběsile rychlý a nic neříkající, useknutý, ochuzený o pár minut sloužících k vydechnutí a vstřebání informací. O několika změnách oproti předloze už ani nemluvě, s tím už se počítá dopředu, tvůrci však nepřekročili hranici únosnosti, takže v této epizodě je to "téměř" zanedbatelné. 70%(25.11.2010)