Velmi dobré herecké výkony, skvělá práce s barvami, kompozicí a mizanscénou. Napětí až dokonce. Evidentní inspirace budoucích filmů, třeba Kmotra. Konec je takovým inteligetním happyendem, nezvyklým pro film-noir, který jsem nečekal, ale Haysův kodex, byl holt Haysův kodex.(15.10.2012)

Pane, vy jste vdova ve vážné rovině.(6.8.2015)

Poslední Taylorův film točený pod kontraktem s domovským MGM (btw Taylorova smlouva se studiem, trvající 24 let, je považována za jednu z nejdelších v Hollywoodské historii. Počátek 50.l ale přinesl úpadek prestiže MGM, které se poprvé ve své historii dostalo do ztráty. V červnu1953 odstoupil z vedení L.B.Mayer, který studio řídil od r.1924, a pod vedením nového šéfa Sacharyho se začala měnit dosavadní strategie spočívající v držení si smluvních "stájových hvězd". Do konce 50l. nechalo studio dojít veškeré existující kontrakty, které již neobnovovalo. Po roce 1958 tak Taylor sice natočil ve spolupráci s MGM ještě 2 filmy, nikoliv však již jako jejich smluvní herec). Pro Taylora je tento film velice důstojným rozloučením s MGM, a jako mrzák Tommy je neodolatelně charizmatický (kdo by např. nehltal jeho vyprávění o tom, jak se mu v dětství stala nehoda) a film je jednoduše jeho one-man show, ve kterém na sebe občas strhne pozornost krásná Cyd Charisse svými tanečnímy kousky v roli barové tanečnice. Nelze opomenout ani Lee J. Cobba v roli mafiánského šéfa Ricca. Metrocolor asi trochu ubírá filmu na ponuré atmosféře, nicméně vzhledem k tomu že nejsem až tak ortodoxní fanda noirovské ponurosti a navíc se tam mnohokrát objevuje i prostředí kabaretu, tak jsem barvu jedině uvítala. Výtku mám snad jenom ke konci, který mohl být o krapet drsnější, ale i tak jsem film zařadila ke svým srdcovkám. Lehce slabších 5*.(4.6.2011)

Krásně barevný film-noir, kde ta barva funguje a nevadí (narozdíl od Leave Her To Heaven, které působilo díky barvě trochu uměle). Taylorova postava byla hodně zajímavá a on to samozřejmě skvěle zahrál. Příběh jako takový mohl být trochu svižnější a trochu mě zklamal konec.(24.8.2011)

Která žena by nechtěla vlastnit nohy Cyd Charisse?(15.11.2011)