Tajemství dešťového pokladu (TV film)

Rodinný / Dobrodružný

Česko, 2008, 67 min

• rakovnik

Pět špatně hrajících dospělých herců, tři špatně hrající dětští herci a Lucie Šteflová, se motají po Moravském krasu, jehož exteriéry jsou na filmu to nejlepší. Nakonec jsou přizváni ještě profesionální záchranáři - amatérští neherci, a nuda pomalu končí. Škoda promarněného pokusu o český dětský dobrodružný film.(26.11.2016)

• triatlet

Raději pětkrát reprízovat Třetí skobu pro Kocoura než takovéto experimenty. V úvodu navnadí písnička v podání Michaely Badinkové, líbivá hudba Petra Maláska, hezké záběry do přírody. Vlastní nápad výborný, ale zpracování scénáře je podprůměrné - množství vaty v podobě nicneříkajících dialogů. Dětští hrdinové se snaží hrát, ale dospěláci působí toporně, nepřirozeně.(13.4.2010)

• vitekpe

Dalsi ze spatnych tv filmu, radobydobrodruzna podivana pro deti. Neverim, ze by se tohle nejakemu diteti libilo. A dospelym samozrejme jedine snad po lobotomii mozku. Herecky katastrofalni jak v dospelych tak v detskych rolich. Dialogy opet jak vygenerovane nejakym idiotskym automatem. Takhle proste nikdo nemluvi.(31.8.2016)

• velkyvezir

Po shlédnutí filmu se mi honily hlavou především dvě myšlenky: 1. Koho bychom my - plátci koncesionářských poplatků - měli hnát k zodpovědnosti za to, že byly finanční prostředky poskytnuty tak slabému scénáři, nezručnému režisérovi a naprosto příšerným hercům. 2. Nějaký student filmového umění nebo spíš sociologie by měl napsat kvalifikační práci na téma, proč po roce 1989 je tak tristní výběr dětských herců. Pominu-li Matyáše Valentu a dětskou partu z Bylo nás pět, česká kinematografie se neslavně pyšní netalentovanými a prkenými dětskými herci. Film "Tajemství dešťového pokladu" je toho dokladem. Tu jednu hvězdičku dávám jen proto, že nechci porušit svou zásadu "nedávat odpad kvůli snaze filmařů".(5.4.2010)

• troufalka

Býčí jeskyně, Pustý žleb a jiná krásná zákoutí Moravského krasu. Rodinný akční film po vzoru amerických předloh - profláknutá zápletka, povrchní zpracování, očekávatelné rozuzlení. Nechci posuzovat nějak přísně, nejsem cílová skupina, ale myslím si, že i tzv. rodinný film může mít svoji kvalitu. Pro koho je ale takový film určený? Má bavit děti i rodiče? Obávám se, že nebude bavit ani jednu skupinu. Osobně bych uvítala nějaký jednodušší příběh z Moravského krasu s lepším scénářem a propracováním charakterů.(28.11.2016)

• - \natáčení probíhalo také v jeskyni Býčí skála. (11.00100)