Savage Pampas

Dobrodružný / Western

Argentina / Španělsko / USA, 1966, 112 min

Na tento film jsem se dlouho těšil. Fregonese mne velmi zaujal svým pseudo-mayovkovým westernem "Old Shatterhand" a tušil jsem, že to určitě nebude nezajímavé. A nezklamal jsem se, jde vlastně o kavalerie-western smíšený s chorizo westernem, vybavený výbornou kamerou (Manuel Berenguera) a výbornými herci (Robert Taylor v roli kapitána naprosto perfektní!). Když to vyjádřím s nadsázkou, tak většina záběrů na krajinu pamp s mohutnými oblaky připomínala v tomto smyslu barokní obrazy holandských krajinářů, žádné kopce, lesy ani skály. Škoda, že slabší byl bandita Padrón (Ron Randell), který vypadal až moc upraveně -na rozdíl od vojáků v koloně, doprovázející dostavník s prostitutkami.(21.1.2012)

Reziser Hugo Fregonese /The Raid 1954, Old Shatterhand 1964/ natocil vyborny argentinsko -spanielsky western, odohravajuci sa na argentinskych pampach, asi aj v Patagonii. Vacsinou som zvyknuty ze westerny su z USA, maximalne z Kanady, a vzdy mi liezli na nervy westerny s Mojko Riticom, teda zase pardon, to mi uslo, s Gojko Miticom. Homero Manzi ako spisovatel mi nic nehovori, knihu som necital. Kazdopadne vyborny western na temu - banditi sa spriahli s Juhoamerickymi Indianmi a lupia, kradnu a veruza aj zabijaju. Zapletka hodne jednoducha, ale funguje aj po 50 rokoch, film ma slusne kulisy, vyborne tempo a dialogy. Nepravom zabudnuty film, oplati sa mat a obcas pozriet . 70 %(10.4.2019)