Teine tulemine

• USA Second Coming, The
Krátkometrážní / Drama / Horor / Válečný
Estonsko, 2008, 28 min

gumli

Film je známejší pod názvom "The Second coming".Bol natočený za 5 dní a stál cca 45 000 EUR.Veľmi zvláštny krátky film,ktorý sa odohráva na vojnovom polí.Thomasov brat a zároveň jeho dvojča padne v boji a Thomas praktický celý film nesie svojho brata na pleciach.Nenechá ho na bojisku ani ho nepochová do zeme ale vláči ho so sebou,a normálne sa mu prihovára,ako keby bol brat živý,dokonca mu aj uvarí večer čaj.Cez lúky,cez lesy a rieky,v čase aj nečase,všetko jedno.Veľmi podivná záležitosť,vo filme nie bežná.Stále dúfa,že brata vzkriesi,preto aj ten názov "The Second coming".Nič podobné som ešte nevidel. ()

SOLOM.

„Jak silná je bratrská láska?“ Estonských filmů jsem viděl zatím opravdu málo, ale pomalu jim začínám přicházet na chuť. Tento snímek si mne získal již po prvních pěti minutách a přestože ho točili opravdu jen pět dní, místy tvůrci dokázali navodit takovou atmosféru, že by jim lecjaký celovečerní film mohl závidět. Především pak úvodní řežba a „lesní“ příhoda byly luxusní. Když k tomu navíc připočítám i jistou dávku napětí, hudební doprovod a finální rozuzlení, musím dát palec nahoru. Jen by tomu možná neuškodila ještě o trošku kratší stopáž. ()