Jo, na prelome 19. a 20. storoicia sa toto v USA realne odohralo. Mam rad film o vykradackach bank, tu sa jeden chlapik musi votret do priazne bankovych zlodejov. Barbara Stanwyck tam patri k tymto bankovymm zlodejom. William A. Seiter ako reziser mi toho moc nehovori, a film je to len takyznesitelny priemer. Staci 1 projekcia, Stanwyck ma daleko lepsie filmy : 65 %(5.2.2019)

Film, který mě (kromě Dámy s kaméliemi) z těch, které Robert Taylor tou dobou natočil, zaujal asi nejvíce. Zajímavá zápletka, vycházející ze skutečných událostí z přelomu minulého a předminulého století, točící se kolem prezidentů spojených států, jednoho tajného poslání a gangu bankovních lupičů, se slušným hereckým obsazením ve vedlejších rolích i se solidním napětím až do konce, kdyby teda člověk velice zdařile nepředvídal, jak to všechno dopadne... :-)) Barbaru Stanwyck jsem, narozdíl od jejího manžela Roberta Taylora, viděla ve filmu poprvé a musím říci, že byla nejen krásná, ale uměla i hrát. Celkově film hodnotím velmi těsně pod 70%. Jako zajímavost lze připojit, že z těchto událostí čerpal i western z roku 1939 s Johnem Waynem - The Night Riders, takže se film vlastně již záhy dočkal jakéhosi „remaku“.(9.3.2012)

• Houdini

Mussoliniho pohár - výběr(16.12.2018)

Dnes už ohraná pohádka, ale na tu dobu myslím docela ještě originální příběh - mladý schopný poručík Richard L. Perry (Robert Taylor) je samotným prezidentem McKinleym pověřen k tajné misi, jejímž cílem je zastavit nebezpečnou bandu bankovních lupičů, kteří mají napojení na někoho "hodně vysoko". Mise je samozřejmě tak děsně tajná, že o ní nikdo kromě prezidenta neví - což sebou nese svá rizika (hlavně když si člověk zjistí, jak tento předchůdce prezidenta Roosevelta dopadl). Film se chvilkama vleče a je z něj spíš konverzačka, ale jinak moc příjemná a zajímavá oddychovka s hodně napínavým a dramatickým koncem. Taylor si tu zahrál po boku své nastávající první manželky Barbary Stanwyck, která se tu objevuje v hlavní ženské roli jako barová zpěvačku Lil, sestra šéfa gangu. Za zmínku stojí, že se jedná o jeden z mála filmů, který Taylor nenatočil se svým domovským MGM, ale s Foxi. 3,5*(1.7.2011)

• d-fens

ocenenia : MFF Benátky 1937 - Súťažný výber(16.1.2015)