Lake Mungo

Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller

Austrálie, 2008, 89 min (Alternativní: 87 min)

Joel Anderson

Joel Anderson

John Brawley

Kostýmy:

Michael Chisholm
  • Krabak

Dal jsem tomu šanci první pul hodinu. Pak jsem tomu dal šanci ještě 20 minut. Následně jsem si řekl, že se tam konečně začne něco dít, tak jsem to přeskočil na posledních 20 minut. Upřímně, proč vznikají tyhle paskvily? A jsou jich mraky. Desítky, stovky úplně zbytečných filmů. U smrti dcery/kamarádky tam všichni zúčastnění mluví, jak kdyby mluvili o ranním sra**í. Takovou neskutečnou nudu bez nápadu jsem zase dlouho v hororovém žánru neviděl. Kdyby tam byly aspoň emoce, tak by si to hvězdu zasloužilo, ale naopak to vypadá, že herci za účast v tomto filmu museli ještě platit. PS: Toto hodnocení je opravdu irelevantní, protože u mě horor bez lekaček a napětí jen tak nezaboduje.--->5%(19.5.2019)

On by to byl docela solidní a mrazivý dokument, ale musela by to být pravda. Při tomhle formátu mám pocit, že jsem podváděn. Ano, mělo to příběh, celkem solidní herecké obsazení a ducha, který se zjevoval docela často, ale film nedokázal navodit tu správnou hororovou atmosféru a neměl jediný zneklidňující moment. Zkrátka tomuhle stylu musí člověk holdovat, aby ho zcela ocenil a já fanoušek pseudodokumentů rozhodně nejsem. Přesto ale tenhle patří k těm lepším. 50%(16.2.2014)

Tak abych uvedl Lake Mungo na správnou míru, tak co mi v žánrech chybí je dokumentární, jelikož šlo hlavně o realistický dokument o holce, která zemřela v jezeře. Dokument je dobře natočený a má slušnou atmosféru, ale bohužel dokáže i někoho nudit. Pokud jde o pravdu či fikci si nedokážu nějak přebrat a je mi to doopravdy úplně jedno. Zde šlo o dojem, aby tomu divák věřil a rozhodně ho režisér do toho tlačil, což si myslím, že není až tak úplně dobře a pokud se mi ještě taková žánrovka dostane do ruky, tak jí nejspíš odsunu někam mimo, jelikož to není úplně to pravé ořechové. Zlaté horory, kde na začátku napíší podle skutečné události a basta fidli. Takže co se týče hodnocení lehký nadprůměr, příště si na noc dám radši něco jiného. 55%(9.7.2013)

Super, opět jsem si přišel na své. Duchařský filmy fakt můžu a zde jsem byl opět velmi spokojen. Spíše než film to sice působilo jako dokument, nicméně to diváka na 90 minut stáhlo sebou a nepustilo :) V závěru, kdy je záběr z mobilního telefonu a mrtvá dívka filmuje svého ducha, mi naběhla pořádná husina :) 77%(3.8.2011)

Velmi znepokojující film balancující na hraně handy cam a fake document a který mě osobně držel v objetí nepříjemné atmosféry od začátku do konce. Film začíná utonutím dívky při obyčejném rodinném pikniku a následuje sled rozhovorů s účastníky nehody dokumentujících onu událost. On samotný prvek rodinné tragédie je sám o sobě dost nepříjemný, ale vy jen čekáte, co se bude odvíjet dál. A ono toho bude dost. Smrt rodinného příslušníka je vlastně jen začátek sledu dost zvláštních událostí, kdy jedna střídá druhou a jejich vývoj nabírá fatálního vyústění. Střídání výpovědí rodiny a handy cam prostřihů má velice sugestivní vliv na divákovu psychiku a pokud patříte mezi fanoušky tohoto druhu kinematografie, troufám si říct, že vás film rozemele na kousky. V opačném případě budete asi dost zklamáni a snímek odsoudíte podobně jako Paranormal Activity a podobné záležitosti. Nicméně já si film dokonale užil a po dlouhé době jsem zažil pocit, který by se dal připodobnit strachu...(9.1.2013)

• - Príbeh sa odohráva v decembri 2005. V rozhovore s prarodičmi obete sa môžeme dozvedieť, že pitva bola uskutočnená v pondelok 27. decembra 2005. V skutočnosti bol 27. decembra 2005 utorok, a nie pondelok. (ShortyIC)

• - Alice (Talia Zucker) má na fotografii na stene plagát od The Beatles s názvom "Love". Vo filme je spomínané, že Alice zomrela v decembri 2005, no tento plagát od The Beatles vyšiel až v novembri 2006. (ShortyIC)