Lake Mungo

Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller
Austrálie, 2008, 89 min (Alternativní 87 min)

V roce 2005 tajemně zmizela dívka, která se zřejmě utopila v místní nádrži. Rodiče však stále tuší, že by mohla být naživu a neztrácejí naději. Mrtvola se však nakonec najde, čímž se celý problém naoko vyřeší. Po tomto hrůzném nálezu se však začnou dít kolem jejich domu divné věci. Je to fikce, nebo chce jejich mrtvá dcera navázat kontakt? (jamesjimbo)

Hitman_47

Po dlouhé době jedno povedené mockumentary, o kterém jsem předtím nikdy neslyšel. Každého už unavují pořád ty stejné duchařiny, kde duchové dělají bordel v baráku (posunují věci, hází robertkama o zeď apod.) ... navíc je zde i pár twistů, které jsem vůbec nečekal. Pro mě jednoznačně překvapení... pokud hledáte něco mírně originálního v žumpě found footage/mockumentary scény, budete spokojeni ! ()

tron

Zákerný film stojaci na niekoľkých zásadnejších zvratoch, ktoré striedavo menia žáner z hororu na drámu a naopak (keď si myslíte, že ste sa nechali nachytať a vôbec nepozeráte horor, objaví sa racionálne nevysvetliteľný hororový záber). Páčilo sa mi to, mal som nad čím rozmýšľať a vytvárať vlastné sprisahanecké teórie. ()

J*A*S*M

Současný trend natáčení hororů tak, aby vyhlížely co nejrealističněji, zde dosáhl svého vrcholu. Být Lake Mungo ještě o chlup realističtější a civilnější, tak už by to byl opravdový dokument. Tato podoba filmu s sebou samozřejmě přináší pozitivní i negativní důsledky. Na jednu stranu to není špatně natočené, zahrané, a už vůbec ne hloupé, ale že by člověk při projekci prožíval filmové hody, to teda určitě ne. Prostě sleduje rekonstrukci "skutečných událostí". Dokumentarita Blair Witch a REC (natáčí přímí účastníci děje) mi vyhovuje, ale přehnaná dokumentarita Lake Mungo a Poughkeepsie Tapes (rozhovor s účastníky, použití "archivních záběrů") se mi pomalu ale jistě zajídá a upřímně doufám, že toto zlo filmaře brzo přestane bavit. ()

petero

AFTER DARK HORRORFEST 4 (Dread, The Final, The Graves, Kill Theory, Lake Mungo, The Reeds, Hidden, ZMD: Zombies of Mass Destruction) Rádoby dokument v štýle Poughkeepsie Tapes, čiže archívne zábery prekladajú hovory postihnutých a blízkych tragédiou utopeného dievčaťa v jazere Mungo, tentoraz viac inklinuje k duchárskemu Paranormal Activity, pričom si zobral na paškál zjavujúcich sa duchov na fotkách. Tou najnezaujímavejšou formou podaný dokument, po ktorom mám chuť spätne pozdvihnúť hodnotenia pri PT či BWP a odporučiť tvorcov na Discovery Channel kde aj o obyčajnej veci dokážu spraviť dokument, podaný formou, ktorý sledujem s otvorenou hubou, samozrejme nie hodinu a pol. V prvej polovici nikam nesmerujúca nuda a v druhej až naivná prekombinovanosť. ()

Bloody13

Klasicky průměrný rádoby dokument, kterých je požehnaně například na Discovery Channel. Film pojednává o australské rodince Palmerových, které se krátce před Vánočními svátky utopí v jezeře dcera (ale houby Laura Palmer, Alice je to!). Jejich výpovědi o podivných následujících úkazech jsou pak doplňovány hlavně kamerovými záznamy, zneklidňujícími fotkami a dokonce i mobilní nahrávkou. Po celou dobu se tak drží své realistické formy, občas vyvolá příjemné mrazení v zátylku, ale nikdy se mu nedaří pořádně vyděsit. Tedy snad až na jednu výjimku, kdy diváka na chvíli skutečně přimrazí do jeho vlažného křesla. Lake Mungo tudíž nepřekvapí, neurazí, ale na jedno mrknutí je dostačující. ()

• Alice (Talia Zucker) má na fotografii na stene plagát od The Beatles s názvom "Love". Vo filme je spomínané, že Alice zomrela v decembri 2005, no tento plagát od The Beatles vyšiel až v novembri 2006. (ShortyIC)
  • Príbeh sa odohráva v decembri 2005. V rozhovore s prarodičmi obete sa môžeme dozvedieť, že pitva bola uskutočnená v pondelok 27. decembra 2005. V skutočnosti bol 27. decembra 2005 utorok, a nie pondelok. (ShortyIC)