Lake Mungo

Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller
Austrálie, 2008, 89 min (Alternativní 87 min)

V roce 2005 tajemně zmizela dívka, která se zřejmě utopila v místní nádrži. Rodiče však stále tuší, že by mohla být naživu a neztrácejí naději. Mrtvola se však nakonec najde, čímž se celý problém naoko vyřeší. Po tomto hrůzném nálezu se však začnou dít kolem jejich domu divné věci. Je to fikce, nebo chce jejich mrtvá dcera navázat kontakt? (jamesjimbo)

Genero

Uživatel Lovin má naprostou pravdu. Přirovnávat to k Blair Witch nebo Paranolmal aktivity (sic!) je absurdní. U obou jmenovaných průměrný člověk zažije nečekaně pestrou škálu pocitů jako je omrzelost, znuděnost, zbytečnost, nespokojenost nebo nezajímavost, dále depresivní stavy a sklony k samohaně či sebevraždě. Protože ale Lake Mungo příliš nesklouzává ke zbytečnému blérwičení ani paranormálním aktivitám, nerozhoupe se ani jeden lustr a ani jedna hnusná kráva nefuní ze dvou milimetrů do kamery, je toto mystifikační dílko velice dobře skousnutelné. Já mystifikace rád, a i když jsem musel nejdřív vytrpět hodinu Navlastních očí, na konci se mi chlupy v podpaží, nose i uších strachy ježily tak, že jsem ještě druhý den ráno vypadal jako Goldblum, když vylezl z telepodu. ()

Morholt

On by to byl docela solidní a mrazivý dokument, ale musela by to být pravda. Při tomhle formátu mám pocit, že jsem podváděn. Ano, mělo to příběh, celkem solidní herecké obsazení a ducha, který se zjevoval docela často, ale film nedokázal navodit tu správnou hororovou atmosféru a neměl jediný zneklidňující moment. Zkrátka tomuhle stylu musí člověk holdovat, aby ho zcela ocenil a já fanoušek pseudodokumentů rozhodně nejsem. Přesto ale tenhle patří k těm lepším. 50% ()

Corpsegrinder

Hodina a půl čumění na partu lidí který příšerným australským přízvukem a s hovnožroucím výrazem pomalu vypráví děj. Často si filmaři chybně myslí že Blair Witch bylo strašidelný protože to bylo jakože "doopravdy", jenže to by ten film dnes již nebyl funkční. Blair Witch nestraší opravdovostí ale tim že divák je tam v podstatě s nima když se to vše děje, a to je kámen úrazu Lake Mungo, vy totiž nejste u ničeho a film si to místo toho vynahrazuje tim že je hardcore dokumentární. Kdo ví, třeba s lepšíma hercema by to bavilo víc, ale tahle partička měla tak ubíjející přednes že mi brzo bylo u prdele vše kolem ducha poschovávanýho všude možně a jen jsem se modlil za aspoň trochu normální dialog. Co se týče atmosféry tak ta ze začátku byla trošku hustší ale postupně se to rozpadlo do naprosto nesmyslný píčoviny. Závěrečný pochlubení se tim kde všude ta kráva byla schovaná byl celkem chabej pokus o to donutit vás dát si to znova. Já si to teda znova nedám. ()

Mefistofelle

Hororové fake dokumenty zažívají rozmach, proto se i Australané rozhodli, že si natočí ten svůj. Na mě to však bohužel moc nepůsobí, porotože dokumentaristický styl tomu bere bezprostřední zážitek. V tomto konkrétním případě zvolili metodu "necháme herce vykecávat se a pak do toho sem tam střihneme video/fotku, kde bude muset divák najít ducha". Příběh sám o sobě je zajímavý, většinou se duchařiny týkají zlých duchů a hlavní hrdinové mají za úkol se jich zbavit. Zde je to neškodný duch, který nikomu zjevně nic udělat nechce, prostě tam jenom je a rodina se snaží přijít na důvod, proč se zdržuje v jejich domě. Kdyby to bývalo bylo natočeno klasicky, tak by to mohlo být fajn, protože pár poměrně originálních nápadů to v sobě má a některé scény, které byly pouze převyprávěny, by mohly být opravdu strašidelné. Podle mého zbytečně promrhali zajímavé téma špatně zvolenou formou. ()

iamek

Nudné, nelogické, bez nápadů ... Týpek do místnosti nainstaluje kameru na tvrdo. Ráno se koukne na záběry a vidí ducha. Nic neobvyklého jenže když se ta kamera otočí tak je to trošku nelogické. Film je spíše dokument a vůbec se nemůže rovnat Záhadě blair witch. Trošku bych to přirovnal ke Čtvrtému druhu s Milou Jovovich v hlavní roli. ()

• Príbeh sa odohráva v decembri 2005. V rozhovore s prarodičmi obete sa môžeme dozvedieť, že pitva bola uskutočnená v pondelok 27. decembra 2005. V skutočnosti bol 27. decembra 2005 utorok, a nie pondelok. (ShortyIC)
  • Alice (Talia Zucker) má na fotografii na stene plagát od The Beatles s názvom "Love". Vo filme je spomínané, že Alice zomrela v decembri 2005, no tento plagát od The Beatles vyšiel až v novembri 2006. (ShortyIC)