Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nascendi
  ***

  S romantickými filmami to mám ťažké. Vždy u nich zafunguje moja osobná predstava, moja osobná skúsenosť. A tak, na rozdiel od ostatných filmov, ktoré rozdeľujem na vynikajúce, dobré, priemerné a zlé, romantické filmy delím na tie, ktorým verím a na ostatné, v ktorých pociťujem hru na city, neprirodzenosť a faloš. To je aj prípad Valčíku na rozlúčku. Dej je ako z červenej knižnice, hrajú v ňom pekní herci, hrá k tomu podmanivá hudba, aj tragický záver sa k tomu hodí. Ale nezaujal ma, i keď verím, že ženy z generácie mojich rodičov odchádzali z kina rozrušené a s premočenými vreckovkami.(6.4.2018)

 • ellegrey
  *****

  Téma je velmi silné i dnes, natož na dobu, ve které byl snímek natáčen, herecké výkony jsou také velmi dobré. Jediné co bych vytkla, a co taky filmu velmi uškodilo, je jeho zpracování. Chvílemi vyznívá hrozně "utahaně", některé scény se nepříjemně vlečou a jsou nepřesné. Což je poměrně škoda, ambice zcela jistě sahaly výš. Na druhou stranu se ale jedná o povedené drama z daného období, ve kterém září Vivien Leigh, která byla v té době na vrcholu své kariéry.(22.7.2012)

 • KarKulA
  ****

  !!!! může obsahovat spoiler !!!! Smutný příběh baletky, která poté co uvěří že její snoubenec padl během 1sv.v. na francouzské frontě, je nucena řešit existenční problémy a vydává se na cestu prostituce. Na rok 1940 se tedy jedná o melodrama s docela drsným a odvážným příběhem. V roli baleky Myri se objevuje vynikající Vivien Leigh (druhá manželka Laurence Oliviera), která tou dobou byla na vrcholu své herecké kariéry, a jejím filmovým partnerem je charizmatický Robert Taylor - jeho postava mě pobavila nejvíc v závěru, kdy společně s Myriinou kamarádkou Kitty svoji snoubenku hledá, a na jeho výrazu je bez jediného slova vidět, že mu teprve teď začíná docházet, co jeho životní láska v době jeho nepřítomnosti vlastně dělala - ups. Ústřední dvojce je vynikající a samozřejmě nelze nezmínit krásný a "provařený" theme song, ke kterému se mi už ode dneška bude vybavovat tendle film. Chybičkou je snad jen to, že se příběh chvilkama tak trochu táhne a je kapánek povrchní. Oba,Taylor i Leigh, tento film později shodně označovali za nejoblíbenější film své kariéry.(14.6.2011)

 • kaylin
  ****

  Na první pohled se to tváří jako celkem obyčejná romance, ale postupně se ukáže, že v tomhle příběhu je mnohem více. I když není vyloženě explicitní a nic zde není řečeno naplno, to naznačování a to, jak jsou postavy zahrány, dává jasnou výpověď o tom, o čem vlastně snímek je. Skvělý závěr, který jsem ani nečekal.(21.6.2017)

 • Orlau32
  *****

  Krásný romantický válečný film. Byl natočen za války ve Spojených státech a ikdyž USA ještě nebyly vtažené do válečného konfliktu 2.svět.války,přesto jakoby hrozné tušení nebo předzvěst zla z tohoto filmu sálá. Film, jenž rozplakal tisíce žen v kinosálech, když Vivien LEIGH tančila na rozloučenou se svou láskou Robertem TAYLOREM "valčík na rozloučenou". Ostatně ústřední melodie tohoto filmu provází už 3 generace na plesech nebo jiných zvláštních příležitostech. **Orlau32**(4.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace