V Česku a na Slovensku poměrně neznámé dílo si v zámoří získalo velkou pozornost publika a kultovní status. Je totiž obecně považováno za jeden z nejhorších filmů, které kdy byly natočeny. Hlavního hrdinu Johnnyho si vystřihl sám Wiseau. Johnny nadevše miluje svou nastávající ženu Lisu (Juliette Danielle). Ta je však s jejich vztahem stále méně spokojená a tak svede Johnnyho nejlepšího přítele Marka (Greg Sestero). Johnnymu se postupně hroutí svět, který se mu za posledních sedm let podařilo vybudovat.
Film přitahuje pozornost milovníků nepovedených snímků pro svůj až komický charakter, špatnou práci s herci a absurdní repliky postav. Wiseau je někdy označován za současného Eda Wooda. Promítání filmu se uskutečňuje za bouřlivých reakcí publika, které nahlas komentuje dění na plátně. (L_O_U_S)

Quen11

Žeby sa z Tommyho Wiseaua stal nový Ed Wood? Uvidíme na ako dlho to skultovnie. Čo o tomto filme napísať? Ako ho ododnotiť? Zaslúži si aj 5*, aj odpad. Zvolím zlatý priemer. Fanúšikom zlých filmov, medzi ktorých hrdo patrím to určite veľmi odporúčam! :). ()

Minimie

Kdyby ten film nebyl tak legendární, tak dostane odpad, ale musím hodnotit to, jak jsem jsem se u něj bavila: moc. Nesmyslný děj, naprosto WTF rozhovory, dementní postavy, špatný dabing, nejošklivější protagonista všech dob a jeho holá zadnice, milostné scény zabírající půlku filmu, rakovina jen tak mezi řečí… To prostě nevymyslíš. Oh hai Mark. / PS: Další level zábavy je pročítat si po zhlédnutí zdejší komentáře, obzvláště ty, co půvabně popisují scény z filmu :D (viz třeba dobytek nebo -bad-mad-wolf-) ()

rowdys

Hroza v kazdom ohlade, na ktoru som sa podujal iba kvoli Francovmu The Disaster Artist (lebo predohra je dolezita, chlapi). Musim vsak uznat, ze som sa dobre nasmial a ku koncu som bol kvoli tej blondavej svini i seriozne emocionalne investovany. Camp, cringefest a au contraire humor dotiahnuty do dokonalosti. Najstrasidelnejsie je, ze serialove flaky z Markizy a JOJ od tohto uz dnes ani nemaju velmi daleko. ()

Zek odpad!

O filmu jsem se poprvé dozvěděl díky youtubu, kde byl žebříček, nejhorších herců všech dob a Tommy Wiseau, byl díky tomuto filmu na na prvním místě. Řekl jsem si, že se na tento jeho výtvor, musím taky podívat. Na rovinu musím říct, že to na mě působilo jako porno film, bez porno scén. Kdybych měl říct, která scéna je ve filmu nejhorší, tak to ani nejde, protože celkově, je to úplná žumpa. Ty “herce“ našel Wiseau někde na ulici a ještě jim určitě dal něco do pití, protože v tomhle nemohl nikdo dobrovolně hrát. O Tommy Wiseau nemá cenu vlastně už nic psát, protože si stačí přečíst na csfd zajímavosti k filmu. ()

VasaX

Film tak špatný, až je špatný. The Room je jedne z těch filmů, jenž svou "kultovnost" získaly skrz to, že jsou prostě ryze špatné. Od hereckých výkonů, přes výpravu, dialogy, celkově scénář až po kameru a hudbu. Celé to působí jako to nejhorší soft porno, co dal točit a režírovat někdo dvěma zaostalým dvanáctiletým klukům, smíchané s nejhorším dílem Tak jde čas, který omylem natočil někdo, kdo se inspiroval v Beverly Hills, ale před tím ho postihla mozková mrtvice s nejzávažnějšími důsledky. Osobně se nekloním k tomu, že je to tak špatné, až je to dobré. Je to tak špatné, až to bolí. Jediný Wiseau se svými dementními hláškami, zfetovaným smíchem a náhodnými grimasami dává prostor k tomu, aby se to dalo brát za sebe-parodii. A proto se spíš těším na The Disaster Artist, protože teď budu vědět, která bije a odpadová kvalita The Roomu dostane alespoň využití. ()

drake31

The Room je vskutku filmom ktorý si status kultu zaslúži. Počul som, čítal som, videl som kopec vecí týkajúcich sa tohoto veľdiela, takže som mal mnohé veci zafixované v hlave už predtým ako som stlačil play. Avšak nič z toho človeka nepripraví na tých sto minút. Absolútne súhlasím, že tento film je tak zlý až je vtipný, a to až do takej miery že sa ho nedá neznášať no ani mať rád, ale v istom divnom zmysle ho zbožňovať a obdivovať. Ak sú tieto pocity ťažko pochopiteľné, odporúčam pozrieť si film samotný a potom vás s radosťou uvítam v svete v ktorom sa práve nachádzam. Som veľmi rád, že som si našiel čas pozrieť si tento klasický zlý film, obzvlášť pred tým ako zamierim do kina na The Disaster Artist. Treba vidieť ... aj keď vlastne netreba. ()

pursulus odpad!

Sada hlupců.¬         Tento objektivně velice špatný film má v současnosti na filmové databázi TMDB průměr hodnocení od 1200 uživatelů 41 %, na IMDb od 89 000 uživatelů 36 % a na ČSFD od 4600 uživ. 53 %. Za vysoké hodnocení na ČSFD film vděčí sadě uživatelů, které lze hromadně zařaditi nejspíše pod pojem hlupáckých frajírků. J*A*S*M, Hromino, Lima, woody, kiddo, Slasher, Marius, dobytek, xxmartinxx, Psema, Hitman_47, berg.12, pepo, KlárkaS, Pilda17 a řada dalších zdejších hlupců opět zazářili a dali vědomě zcela špatnému snímku nejvyšší ohodnocení. Díky těmto a několika desítkám dalších pitomců má sračka nadprůměrné hodnocení.¬                 O samotném dílku se zmiňovati nebudu a odkazuji zájemce na řadu časopiseckých a podobných recenzí přístupných ze stránek filmu na IMDb. Recenze se většinou shodují na tom, že film je tak špatný, že je tím až zábavný. To ovšem není důvod pro to, dáti mu vysoké hodnocení, o nejvyšším ani nehovoře. ()

LEGACY

Když něco děláš hodně ale hodně špatně, může se z toho vyklubat masterpiece. Tohle by mělo mít speciální kategorii na Oskarech, guilty pleasure jako hrom, kultovka při které se na jeviště hází lžíce, fans se převlékají a znají film nazpaměť. Je to jako kdyby děti ve školce neviděli jediný film, přesto měli za úkol natočit příběh. Jejich příběh by i tak byl lepší než The Room, ale napodobit ty reakce, střih, grimasy, nahodilé dialogy, Johnnyho úsměšky, nebo jeho angličtinu B1 - to prostě nejde. Vlastně je to směšný, že jsem se na dokoukání jednoho z nejhorších filmů těšil celou pracovní směnu. "You are tearing me apart, Lisa. Okay, Bye" Tohle budu pouštět všem v okolí - vlastně nevím jestli za trest, nebo aby prozřeli :DD ()

vyfuk

Pro někoho se jedná o neuvěřitelný film. Něco, co zde bude navždy jako klenot. Pro někoho jenom neuvěřitelně béčková kravina beze smyslu. A zde jsem já. Člověk co vidí plně to druhé. Koukám na začátek Disaster Artist a vidím, jak uznávaní umělci tento film vlastně chválí a mluví o tom jako o skvostu, o kterém se mluví již více a neustále jak deset let. Ano, to u špatných filmů tak bývá. Musí se mu nechat, že je hodně špatných filmů, o kterých se nemluví více jak deset let. To uznávám, to uznávám, ale nevím jestli je vůbec o co stát. Ve výsledku, pokud někdo o filmu mluví, tak s tím, že ho stejně neviděl a nebo si z něj dělá jenom srandu, ať už se mu líbí nebo ne. V rámci filmařského hlediska to není nic dobrého. Absolutně ne. Je to natočeno jako klasické béčkové softcore porno, akorát s tím, že v pravém softcore pornu vidíte porno. Takže bych toto shrnul jako špatný sofrcore porno film. A zápletka? O tom jak hlavního hrdinu podvádí jeho kamarád, jeho přítelkyně, která se "kurví" s každým a to je vlastně celé. Natažené na necelou hodinu a tři čtvrtě. To je hodně smutné. Není to ani vtipné, jak je někdy předesíláno. Jediné vtipné na filmu bylo, že si z něj dělal prdel sám člověk, co dělal titulky. Ty byly i záživnější než film samotný. Škoda, že se nesnažil víc. A to i samotní tvůrci. Prostě jak už jsem již řekl a vystihuje to tak nejlépe. Špatný softcore porno film. ()

Ichabod

Při prvním zhlédnutí jsem se docela dost bavil, zejména s ohledem na trailery propírané scény z Disaster artist. Byl to jasný odpad. Druhé shlédnutí nutné potom co jsem viděl Disaster artist mne bavilo víc než většina filmů letošního roku. Takže ****. Opravdu film tak špatný, až je dobrý. ()

Ementaler86

Život je nespravedlivý asi ke každému z nás, ale géniovi, kterým je Tommy Wiseau, nestačilo se vyplakat kamarádům u piva, a tak se rozhodl vyplakat na filmovém plátně před miliony lidí. No a tak jsme tady a sledujeme jeden z nejhorších, ale zároveň nejobdivuhodnějších filmů všech dob. Film je tak příšerný, že jsem se nad jeho stupiditou nenudil ani jednu vteřinu. "Oskarové" herecké výkony všech zúčastněných tomu taky moc nepomohly. ()

Beer Ceps

Normálně bych upozornil na Spoilery, ale u tohoto (filmu) je to zbytečné. Naprosto epická podívaná mého života, vše co jste si mysleli o špatných filmech zde mizí a do nechutného smradlavého septiku se ponoříte s úsměvem na tváři, jako by to byla vířivka s teplými bublinkami. Opravdu jsem cítil, jak se mi veškerá inteligence při sledování tohoto experimentu ztrácí, ale nevěnoval jsem tomu pozornost a s radostí jsem se díval tváří v tvář svému vlastnímu sebezničení, neboť mě nezbývalo nic jiného, než nadšeně sledovat dál a zkoušet popadnou dech od neustálého smíchu. Rozhodně doporučuji sledovat ve více lidech, jinak byste se neměli s kým zdravit. „Oh, Hi Mark.“ „Hi Johnny.“ Veškeré scény nedávají absolutně žádný smysl. Vždy, když je trochu času, jde se hrát Rugby z půlmetrové dálky. Když někdo spadne, odjede pomalu na vozíčku atd… Obdivuji Tommyho za odvahu spořádat takové množství kokainu, které ho přimělo v tomhle stavu natočit film a hrát v něm hlavní roli. Jeho grimasy v obličeji vypadaly, jako by si každých pět vteřin stříkl do trenek a jeho terapeutická sezení byla založena na teorii štěpení bambusu. Kdyby věnoval více snahy, mohl by hrát profesionálně v americkém fotbale. My všichni víme, že to v sobě má, ale zaměříme se na jeho herecko-režisérskou kariéru, která je naprosto nepřekonatelná. Bezpochyby by si zasloužil bronzovou sochu před studiem v Hollywoodu a jeho filmy by se měli promítat v hodinách angličtiny pro začátečníky. Je jen otázkou času, kdy se stane z The Room kult všech dob. Tommy Wiseau na hrad!!! ()

Sheffield odpad!

Tak tohle je příšerný, dokonce tak špatný, až mě z toho rozbolela hlava. Všechno, co si dokážete představit, každý aspekt tohoto filmu, je špatně. Tommy Wiseau permanentně působí jako nafetovanej mimoň, kerému právě ulítly včely i s úlem. Střih je příšerný takovým způsobem, že jsem nevěděl, kde mi hlava stojí. O kvalitě scénáře nemůže být vůbec řeč. Herci byli kolosálně špatní... Prostě celá produkce tohoto filmu by si zasloužila vyhrát Zlatou malinu. Navždy. ()

Gunslinger

Súhlasím s každým "odpadom", čo tu kto dal.. ale toto je jednoducho KULT. Oproti tomuto sú dialogy v porne vysoko inteligentná záležitosť. ()

P1tr

Ach The Room....kde jen začít? Král špatných filmů dostál své pověsti a dokázal pobavit mnohonásobně více, než spousta záměrných komedií. Tommy Wiseau vytvořil zvláštní svět, který mnohdy připomíná nějakou mimozemskou planetu, na které jsou standarty pro logické chování zcela odlišné od planety Země. Ačkoliv místo dramatického mistrovského díla natočil režisér přesný opak, podařilo se mu obohatit filmografii o mnoho nesmrtelných scén a hlášek, které se budou citovat ještě daleko v budoucnosti. Ačkoliv dávám The Room špatné hodnocení, neboť jde z filmařského hlediska o brak, faktor zábavnosti je na velmi vysoké úrovni a jedná se o ideální skupinový film na alkoholové dýchánky, který je svým zvrhlým způsobem vlastně geniální. ()

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu