• Pulper
  odpad!

  Pravověrný a notně naivní komunista Václav Švorc v jenom z nejpitomějších filmů, jaké jsem kdy viděl. Což o to, nápad je to hezký, ukázat zlořády doby a povahu většinové populace. V každém režimu jde většině lidí jen o to, aby vydělávali co nejvíc, dřeli co nejmíň a ošulili, co se dalo. Jenže to by se pak nemohlo zvrhnout v budovatelské nadšení, vpravdě údernickou akci "víkend" a vědomí dobře vykonané práce s nenápadně zdůrazněnou rudou hvězdou na zdi.(4.4.2016)

 • kebom
  ****

  Vybrúsené (miestami až prebrúsené) dialógy v lepšej inscenácii v jednom z ďalších období budovateľského úsilia sedemdesiatych rokov. Podľa môjho názoru je pri posudzovaní tejto snímky potrebné vychádzať aj z atmosféry doby, problémov v socialistickej výrobe, ľudských pováh zdeformovaných nezáujmom o prácu (v časoch keď každý musel/mal pracovať) a tú sa tvorcom podarilo vystihnúť razantne. Herecké výkony tak robia z tohto TV filmu sledovateľný úkaz, navyše je pozoruhodné sledovať, že podobné prístupy ľudí k zodpovednosti (a nedajbože) práci sa nezmenili rokom 1989. Hrozne vtipné sú parochne hercov, najmä V. Švorca, či E. Trejtnarové... Za spomenutie stojí mini úloha ešte chlapca R. Skamene. A hláška riaditeľa podniku nakoniec: "Pořádná pračka musí vydržet nejmíň deset let!".(28.7.2014)

 • francouz2
  odpad!

  Myslím, že dramatický kroužek 3. třídy ZŠ by to sehrál líp, než tito herci, kteří to pravděpodobně dostali jako stranický úkol a jenom mechanicky odříkávali nesmyslné texty. Zároveň krásná ukázka toho, proč socialismus nikdy nemohl fungovat. Radši budeme vyrábět nevýhodné pračky, protože to rozhodl sjezd KSČ a na člověka, který se snaží prosadit lukrativní výrobu klimatizací, pošleme kriminálku. Ovšem jako veselohra to není špatné. "Odbory zklamaly, tak musí zasáhnout strana."(5.4.2017)

 • infernet
  *

  Kdo hledá, najde, aneb pohádka o tom, jak ředitel fabriky na pračky, nejspravedlivější ze spravedlivých, na hnusného škůdce a rozvraceče upřímné socialistické morálky přišel, řádně s ním zatočil jako vítr s pastouškou a sklidil uznání i od posledního dělníka v továrně. HNUS a hlavně užvaněná a zbytečná nuda. Jedna hvězda za to, že je to barevné a hýbe se to...(12.3.2015)

 • rt12
  *

  Problém byl, že žádný ředitel v té době nebyl jako starej Kramešlic. Všichni řádně ,,Kovaní" herci zde tepají do výroby zmetků + morálky pracujících. Jediné co je na tomto ,,skvostu" pozitivního je poodhalení šlendriánu a velkého zmetku zvaného - Socializmus. PS pro budoucí generace: řešení a vyústění této frašky, je zcela zavádějící a lživé - žádný ,,šepot květin" se nekonal.(24.3.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace