Červený Bedrník: Renomé (TV film)

Scarlet Pimpernel: A Good Name, The

Historický / Drama

Velká Británie, 2000, 90 min

Simon Langton
  • Subjektiv

Poslední díl Červeného bedrníka brakovosti nasazuje korunu. Navrch k bitkám, šermovačkám, přestřelkám, záchranám na poslední chvíli, nepravděpodobným útěkům, cti i proradnosti, byl obohacen o horkokrevnou blondýnku, Robespierrova kostlivce ve skříni a lásku na první pohled. Na závěr prostě patří vrchol. Slabé **.(22.9.2014)

Asi můj nejoblíbenější díl :)(18.2.2010)

Renomé je důležité v každém století, a proto i Červený Bedrník si svoji reputaci v posledním díle opravdu nezkazí. I když jak to tak bývá, tak za vším hledej ženu:o)). Cynický šlechtic z Anglie vyválčil na závěr této dobré dobrodružno-historické série pěkné 4 hvězdy.(2.3.2012)

Pravděpodobně asi nejlepší díl druhé série a to čistě proto, že je poslední. Na jednu stranu je to škoda, protože takovýto svižný seriál plný vynikajícich herců, dokonalé výpravy a perfektní hudby bych si nechal líbit ještě alespoň o další tři díly více, na druhou stranu je to ale dobře, protože i tento díl pokračuje v o něco nižší kvalitě než v sérii první a ani poslední díl to nevytáhnul na plný počet. Je ti ale opět Robespierre, který byl čím dál lepší a samotný lord Percy Blakeney byl v tomto díle snad nejelegantněší ze všech epizod... Úplný závěr se ale opět povedl a mě tahle postava Červeného Bedrníka bude docela obstojně scházet. No a na samotný závěr snad ještě naposledy zmíním perfektní českou hudbu a vynikající dabing, Boris Rösner to dával naprosto perfektně, jako třeba i Alois Švehlík na Martinu Shawovi, a dodám, že sir Percy si renomé udržel perfektní - alespoň pro mě. Poslední epizoda: 85%.(26.2.2015)

viz. můj komentář zde.(25.7.2020)

• - Natáčanie prebiehalo na zámku Slavkov, v kláštore Doksany a v Kutnej Hore. (dyfur)