Žabí král aneb Železný Jindřich (TV film)

• Německo

Der Froschkönig

Rozprávky bratov Grimmovcov: Žabí kráľ

Fantasy / Pohádka / Rodinný

Německo, 2008, 59 min

• honeysuckle

Jak mám tuhle řadu německých pohádek ráda, tak musím přiznat, že tohle se moc nepovedlo. Jednoduchý děj, který nabízí předloha, se tvůrci snažili vyplnit různě - přidali princezniny přátele a nápadníky, začarovaný les, ve kterém kdysi zmizela princeznina matka či prostřihy na věrného sluhu Jindřicha hledajícího svého zakletého pána. Bohužel, nic z toho nemá na hlavní aktéry žádný vliv. Žabák si poradí i bez svého sluhy a princezna se začne měnit z rozmazleného fracka v rozumnou dívku až poté, co ho osvobodí. Připomínám, že v jiných verzích si s dějem dokázali vyhrát jinak a lépe - např. ve zpracování Jima Hensona z roku 1972 musí princezna a žabí princ spojit síly, aby zabránili zlé čarodějnici, která žabího prince zaklela, zmocnit se trůnu.(3.1.2013)

• haushinkaa

Něco mi asi uniklo... Tak nějak jsem nepochopila ty železné obruče. A rozhodně jsem očekávala něco víc. Když už tam toho tolik nakecali o kouzelném lese a zlé víle, těšila jsem se, že tam pojedou a zažijí nějaké žůžo dobrodrůžo, proto mě dost překvapilo, že to skončilo tak klasicky. Jelikož jsem na tuto pohádku natrefila jen čistě náhodou, když jsem přepínala programy, ani jsem se nepodívala, jak dlouho má trvat, takže jsem opravdu čekala, že se z toho něco vyklube. Nejspíš mě asi navnadil ten název, čekala jsem, jakou zajímavou roli tam bude mít Jindřich, když je i v názvu. Takže celkem taky nechápua Jindřichovu účast v českém názvu. Jediné, co se mi líbilo, byl roztomilý žábák.(28.12.2010)

• Jezinka.Jezinka

Princezna, co má koule, tedy jednu, zato zlatou a kouzelnou. Naštěstí hezká princezna. Jak už to tak bývá u kulatých věcí, ano, koulí jsem myslela opravdu kouli, koule se odkutálí a spadne do rybníka, kde to málem přizabije rozkošnou mluvící žábu. Princezně ani nepřijde divné, že žába mluví, tak nevím, možná nikdy před tím neviděla žábu, ale stejně bych čekala, že jiné zvíře ano a že ji trkne, že normální zvířata prostě nemluví. Kdo čeká rozuzlení polibkem, tak tady to SPOILER! bylo odčarování fláknutím žáby o stěnu. Závěrečné praskání obručí kolem citlivého srdce věrného služebníka nemá cenu komentovat, protože to bylo tak zjevně vzaté z předlohy a násilně dosazené do téhle rozmělněné, naředěné, předžvýkané a natrávené verze, že mám na jazyku jenom znechucené - KVÁK!(3.11.2012)

• Lilloos

I přesto, že námětem je vcelku osvědčená klasika, provedení vyznělo naprosto nepohádkově. Vysvobození žabáka fláknutím o zeď (pokud vím, kletbu odjakživa zlomil polibek z pravé lásky) a princezna řvoucí moje koule jsou prostě totálně mimo. Navíc mě dost rozčilovala roztřesená kamera a nesoudržnost příběhu, například celá ta vskuvka o princově sluhovi tam byla úplně zbytečně. A vlastně nebyla, bez ní by film měl o polovinu kratší název.(10.1.2015)

• Deimos

TV/// Obsazení 3/10 Děj 3/10 Hudba 2/10 Prostředí 4/10/// +ten animovaný žabák je jak z té reklamy na to zažívání a to potěší, pro děti to je snad neškodné, jim může být jedno kdo to natáčel -to nemůžou přijít s něčím originálním a když už si chtějí prznit svoji klasiku, nemohou to dělat alespoň dobře, pohádka je nová, ale ty novoty a přechytralost postav působí dost rušivě/// Zvědavost je mrška zlá, která se občas nevyplácí. Tím chci říct, že ne vše co dobře vypadá, taky dobré je. Ehm vidíte co to se mnou dělá, co tady píšu? Prostě na české pohádky to nemá ani v nejmenším./// Celkem 30%///(28.12.2010)