Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Krásné princezně Sophii spadne při hraní do vody kouzelná zlatá koule. Naštěstí se objeví mluvící žabák, který zoufalé princezně vzácný dar najde. Za pomoc ale žádá slib, že ho pozve k sobě na zámek. Jenže dívka do splnění slibu moc chuti nemá ... (oficiální text distributora)

Recenze (28)

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Pohádce na běžné sobotní dopoledne lze leccos odpustit, zvláště když je německá. Problémový byl nesoudržný příběh, v němž byly násilně seskládány dvě dějové linie. Účast věrného sluhy Jindřicha nebyla vysvětlena, pokud se nejedná o chybu v dabingu. Část pohádky týkající se čarovného lesa byla pouze odvyprávěna, nikoliv zahraná. Kladem byla sympatická princezna, milá žabka, krásné prostředí v němž se natáčelo, bohaté kostýmy a příjemná hudba z filmu Pýcha a předsudek. Nic moc, ale dalo se to. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Princezna, co má koule, tedy jednu, zato zlatou a kouzelnou. Naštěstí hezká princezna. Jak už to tak bývá u kulatých věcí, ano, koulí jsem myslela opravdu kouli, koule se odkutálí a spadne do rybníka, kde to málem přizabije rozkošnou mluvící žábu. Princezně ani nepřijde divné, že žába mluví, tak nevím, možná nikdy před tím neviděla žábu, ale stejně bych čekala, že jiné zvíře ano a že ji trkne, že normální zvířata prostě nemluví. Kdo čeká rozuzlení polibkem, tak tady to SPOILER! bylo odčarování fláknutím žáby o stěnu. Závěrečné praskání obručí kolem citlivého srdce věrného služebníka nemá cenu komentovat, protože to bylo tak zjevně vzaté z předlohy a násilně dosazené do téhle rozmělněné, naředěné, předžvýkané a natrávené verze, že mám na jazyku jenom znechucené - KVÁK! ()

Reklama

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 3/10 Děj 3/10 Hudba 2/10 Prostředí 4/10/// +ten animovaný žabák je jak z té reklamy na to zažívání a to potěší, pro děti to je snad neškodné, jim může být jedno kdo to natáčel -to nemůžou přijít s něčím originálním a když už si chtějí prznit svoji klasiku, nemohou to dělat alespoň dobře, pohádka je nová, ale ty novoty a přechytralost postav působí dost rušivě/// Zvědavost je mrška zlá, která se občas nevyplácí. Tím chci říct, že ne vše co dobře vypadá, taky dobré je. Ehm vidíte co to se mnou dělá, co tady píšu? Prostě na české pohádky to nemá ani v nejmenším./// Celkem 30%/// ()

haushinkaa 

všechny recenze uživatele

Něco mi asi uniklo... Tak nějak jsem nepochopila ty železné obruče. A rozhodně jsem očekávala něco víc. Když už tam toho tolik nakecali o kouzelném lese a zlé víle, těšila jsem se, že tam pojedou a zažijí nějaké žůžo dobrodrůžo, proto mě dost překvapilo, že to skončilo tak klasicky. Jelikož jsem na tuto pohádku natrefila jen čistě náhodou, když jsem přepínala programy, ani jsem se nepodívala, jak dlouho má trvat, takže jsem opravdu čekala, že se z toho něco vyklube. Nejspíš mě asi navnadil ten název, čekala jsem, jakou zajímavou roli tam bude mít Jindřich, když je i v názvu. Takže celkem taky nechápua Jindřichovu účast v českém názvu. Jediné, co se mi líbilo, byl roztomilý žábák. ()

Billie777 

všechny recenze uživatele

Ty nové pohádky už nejsou jako ty, co byli dřív. Tahle pohádka od Grimmů je sice nádherná ale natočit jí, to je kumšt. U téhle pohádky mi vadila to moderní a dost kýčovité provedení a celkově mi tady nějak chybí děj, příběh, nějaké napětí. Také ten umělý animovaný rádoby vtipný a roztomilý žabák mi tam nějak nesedl. Jediné, co se docela povedlo, byli celkem povedené kostýmy a výběr hlavní představitelky taky nebyl zlý. Česko-německá verze této pohádky z počátku 90. let od Juraje Herze je ale daleko, daleko povedenější. Nakonec dávám dvě hvězdičky za to, že i my češi nové pohádky moc točit neumíme a některé jsou i horší než tahle, na kterou se koukat ještě dá. ()

Galerie (43)

Reklama

Reklama