Síla country

Country Strong

Pád hviezdy

Drama / Hudební

USA, 2010, 112 min

Tento film je jedna z mojich najobľúbenejších romantík vôbec. Asi preto, že Hedlund je v ňom preparádny a je to plné nádherných pesničiek ... http://www.youtube.com/watch?v=mOxdSy3p7zY. Videla som ho asi miliónkrát, a na tom opustenom ostrove si ho pozriem milión prvýkrát. Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov(10.9.2013)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $20,218,921Tržby Celosvetovo $20,551,476Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $8,234,923 //počet predaných kusov 547,024║ Veru skôr taká smutná dráma, z dejovými úsekmi ako z obohranej platne ale ako celok fungujúce, k tomu príjemná hudobná kulisa a atmosféra, priemer. /60%/(13.5.2012)

Já, člověk odkojen finským rockem a metalem jako jsou třeba Korpiklaani, který momentálně vyměnil modré džíny za černý oděv ala Cradle of Filth, jsem si dobrovolně pustil film o country. Asi to nebude úchylka, doufám. Pravda je, že tato hudba mě nikdy nevadila a někdy si ji i rád poslechnu. CITÁT - Vypadáš ja Country Barbie............... Film je o hudbě ( čumíte, co ? ) o lásce k hudbě a vlastně se to skoro vůbec neliší od jakéhokoliv turné třeba metalové kapely. Akorát, že tohle je americká lidová. Stejné problémy, handrkování, výstřelky členů kapely, o sexu, drogách i alkoholu o závislosti, rodině a přátelství. CITÁT - Přece nenecháš fanoušky čekat......... Je to jen film o hudbě o síle hudby o síle Country. CITÁT - Tak už hrajte !!!....... Dávám čtyři hvězdy **** , ale to neznamená, že se začnu oblékat do hnědé kostkované košile, koní ( boty ) a že začnu nosit koženou kravatu z podkovou. CITÁT - Ale neboj se zamilovat, to jediný má na světě smysl.......... Ve filmu hrají Leighton Meester jako Chiles Stanton, Garrett Hedlund jako Beau Hutton a třeba Gwyneth Paltrow jako Kelly Carter.(31.8.2011)

Tato výprava do světa country zpěváků nakonec nedopadla úplně zle. Celý ten country obleček zde vlastně funguje jen jako prostředí, protože příběh nenabídne nic moc překvapujícího a odvíjí se od zaběhnutých žánrových vzorců. Herci jsou příjemní, dobře se na to kouká a během sledování se člověk ani příliš nepřistihne, že myslí na něco jiného. Takový fajn film na odpočinek. Žádná sláva, ale ani žádné utrpení. (60%)(11.12.2011)

Dobré, ba výborné! Analogie s "Crazy Heart" kvalitativně není na místě, což ovšem neznamená, že film je horší. V dramatické rovině se to s příběhově podobným "Crazy Heart" nedá srovnat. Zde je všechno takové barevnější a méně civiliní, méně syrové, možná vyjma konce. Navíc Gwyneth prostě není Jeff Bridges, není tak vychlastná, není tak bezradná, tolik jí to zkrátka nevěříte. Nicméně to zřejmě ani nebyl zcela účel, protože ač je Gwyneth hlavní hvězdou a příběh je vlastně o ní, tak o ní až tak není. Příběh i veškerý herecký um si pro sebe ukradl Garrett Hedlund, který se naprosto ponořil a vcítil do své role. Gwyneth má body za zpěv, nicméně i zde je Hedlund na stejné úrovni. Celkově příjemný snímek, který má co nabídnout, jednak svou příběhovou linkou a jednak skvělou hudbou, kterou mimochodem opravdu můžu. Na snímek jsem se dlouho těšil a nezklamal! Není to takové syrově dramatické a oscarové, na druhou stranu je to v lecčem jednoduší a přímočařejší, což též není někdy na škodu. Celkově silných 8/10!(12.4.2011)

• Tim McGraw

• - Film získal cenu Zlatý kotouč za nejlepší zvuk. (Terva)

• - Postava Beau (Garrett Hedlunod) je inšpirovaná skutočným country spevákom Hayesom Callom, ktorý je autorom väčšiny textov, ktoré herci vo filme zaspievajú. (toi-toi)

• - Nejdená se o první film, kde si spolu Garrett Hedlund a Tim McGraw zahráli. Již dříve se sešli během produkce filmu Světla páteční noci (2004). (Aknah)