Síla country

Country Strong

Pád hviezdy

Drama / Hudební

USA, 2010, 112 min

Country, hudební, o lásce, chlastu, důvěře, ztrátě a bolesti × moc sladké, silná slova. Ale jinak moc pěkný. Musím říct, že ač country neposlouchám, některé písničky krásně zněly mému uchu. Celý děj je spíše takový ponurý, a jenom čekáte, kdy se to pokazí. Držíte palce hlavní hrdince, i předskokanům. To je asi taky první role Gwyneth Paltrow kde mi nevadí. Film, který stačí na jedno shlédnutí. ..no, tak to bychom měli.. (21.4.2011)

Že je Gwyneth Paltrow v rolích umělecky obdařených trpitelek dobrá, mě přesvědčila už dávno. Dovede mít totiž v očích skutečnou bolest. Bohužel oproti např. Walk the Line je Síla country podstatně slabší, navíc nešťastnou hrdinku těžce válcuje její konkurentka v podání skvělé Leighton Meester. Mužské postavy jsou nevýrazné, a co se děje týče – že talent a jistá křehkost, která často vede umělce do náruče návykových látek, jdou ruku v ruce, a že to někdy blbě dopadne, asi teď víme všichni.(9.5.2014)

Tento film je jedna z mojich najobľúbenejších romantík vôbec. Asi preto, že Hedlund je v ňom preparádny a je to plné nádherných pesničiek ... http://www.youtube.com/watch?v=mOxdSy3p7zY. Videla som ho asi miliónkrát, a na tom opustenom ostrove si ho pozriem milión prvýkrát. Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov(10.9.2013)

Hudební drama, které očividně těží z úspěchu Crazy Heart. Nicméně i přesto dokáže Country Strong samo o sobě uspět. Hromadě klišé se sice v průběhu nevyhne a konec je na můj vkus příliš velké melodrama, ale ve výsledku mi celý příběh i provedení přišly osobnější než Bridgesův film. Jen je škoda, že si Shana Feste víc nepohlídala celkovou soudržnost scén, jistější ruka by tady byla potřeba. Country Strong ale stojí především na svých čtyřech hlavních představitelích a ti svou režisérku rozhodně nenechali ve štychu. Hlavní part je samozřejmě rezervovaný pro Paltrow, ale film si pro sebe krade Hedlund. Tak procítěný výkon už jsem dlouho v žádném filmu neviděla a jeho pěvecký talent je ohromující. Ten film má sice plno chyb, ale má velké srdce, a proto si mě prostě získal.(5.3.2011)

----- "Myslíš si, že jsem blázen ?" ----- "Jen si myslím, že láska a sláva nemůžou žít pohromadě." ----- Připravte se na vnitřně rozervané a velice osobní drama, které má široký záběr - a netrpí sebelítostí. Uvidíte, co srazilo do prachu ženu, která "byla jak švédská ocel" ... jestli dokázala vstát ... a jakou roli přitom sehrálo její okolí.(6.5.2014)

• Tim McGraw

• - Nejdená se o první film, kde si spolu Garrett Hedlund a Tim McGraw zahráli. Již dříve se sešli během produkce filmu Světla páteční noci (2004). (Aknah)

• - Konkurz Garretta Hedlunda probíhal v karaoke baru v Koreantown, kde zazpíval píseň od Pearl Jam. Režisérka filmu Shana Feste se k tomuto konkurzu vyjádřila takto: „Ani zdaleka to nebyla nejlepší ukázka jeho hlasu, ale Garrett se kvůli nám začal učit. A to doslova! Vzal si čtyři měsíce volno a začal se učit hrát na kytaru a chodil na lekce zpěvu. Do Nashvillu dokonce dorazil dříve a pracoval zde s producentem Nathanem Chapmanem, který byl producentem i Mirandi Lambert. Chci říct, on se vážně stal country zpěvákem.“ (Fugas.cz)

• - Natáčelo se v Nashvillu - Tennessee. (Terva)