Síla country

Pád hviezdy

Drama / Hudební

USA, 2010, 112 min

• teutates

Na US. vidieku toto fakt frčí... každí spravní kovboj znat country špivanku, trebars a od Prešoóva... a od Prešoóva... a od Prešoóova v tym poľu, neše še Jánik serdečko moóojo, neše še Jánik na koňu... a za nim idze, a za ním idze atď atď... koho zaujíma alkoholická, psychicky vyšinutá country speváčka tak ruku hore ako G.Paltrow, pretože ta ju doslova žere. 4/10 podobných snímkov je mnoho a tento nie je v poho, tak.(27.5.2011)

Já, člověk odkojen finským rockem a metalem jako jsou třeba Korpiklaani, který momentálně vyměnil modré džíny za černý oděv ala Cradle of Filth, jsem si dobrovolně pustil film o country. Asi to nebude úchylka, doufám. Pravda je, že tato hudba mě nikdy nevadila a někdy si ji i rád poslechnu. CITÁT - Vypadáš ja Country Barbie............... Film je o hudbě ( čumíte, co ? ) o lásce k hudbě a vlastně se to skoro vůbec neliší od jakéhokoliv turné třeba metalové kapely. Akorát, že tohle je americká lidová. Stejné problémy, handrkování, výstřelky členů kapely, o sexu, drogách i alkoholu o závislosti, rodině a přátelství. CITÁT - Přece nenecháš fanoušky čekat......... Je to jen film o hudbě o síle hudby o síle Country. CITÁT - Tak už hrajte !!!....... Dávám čtyři hvězdy **** , ale to neznamená, že se začnu oblékat do hnědé kostkované košile, koní ( boty ) a že začnu nosit koženou kravatu z podkovou. CITÁT - Ale neboj se zamilovat, to jediný má na světě smysl.......... Ve filmu hrají Leighton Meester jako Chiles Stanton, Garrett Hedlund jako Beau Hutton a třeba Gwyneth Paltrow jako Kelly Carter.(31.8.2011)

• U_S_O

Na tento hudobný country film som sa tešil, myslel som si, že to bude niečo s dobrou hudbou, príbehom a všetkým čo k tomu patrí - proste niečo, čo by ma zaujalo. Nuž nezaujalo ma takmer nič, film sa vliekol. A od hudobného filmu očakávam, že po jeho skončení sa obzriem po jeho soundtracku ale v tomto prípade tomu tak nebolo. (49%)(11.4.2011)

Dobré, ba výborné! Analogie s "Crazy Heart" kvalitativně není na místě, což ovšem neznamená, že film je horší. V dramatické rovině se to s příběhově podobným "Crazy Heart" nedá srovnat. Zde je všechno takové barevnější a méně civiliní, méně syrové, možná vyjma konce. Navíc Gwyneth prostě není Jeff Bridges, není tak vychlastná, není tak bezradná, tolik jí to zkrátka nevěříte. Nicméně to zřejmě ani nebyl zcela účel, protože ač je Gwyneth hlavní hvězdou a příběh je vlastně o ní, tak o ní až tak není. Příběh i veškerý herecký um si pro sebe ukradl Garrett Hedlund, který se naprosto ponořil a vcítil do své role. Gwyneth má body za zpěv, nicméně i zde je Hedlund na stejné úrovni. Celkově příjemný snímek, který má co nabídnout, jednak svou příběhovou linkou a jednak skvělou hudbou, kterou mimochodem opravdu můžu. Na snímek jsem se dlouho těšil a nezklamal! Není to takové syrově dramatické a oscarové, na druhou stranu je to v lecčem jednoduší a přímočařejší, což též není někdy na škodu. Celkově silných 8/10!(12.4.2011)

O chlup lepší, než žánrově i tematicky spřízněný ´Crazy Heart´ s Jeffem Bridgesem. V porovnání obou postav, pohlcenými démonem alkoholismu - zatímco Bridges v podstatě zopakoval krotší variaci na Dudeho z ´Big Lebowskiho´, Paltrow podala koncentrovaný a soustředěný herecký výkon a ani pěvecky za kolegou rozhodně nezaostávala. Emociálně jsou na tom oba filmy zhruba stejně, emoce zde plavou tak lehce po povrchu a nezakousnou se hlouběji do diváka, přestože ´Country Strong´ disponuje osudovějším a tragičtějším příběhem. Rozhodně příjemným překvapením byl výkon mladého Garretta Hedlunda, je to sympaťák každým coulem a krásně zpívá. Country není mým „šálkem čaje“, ale v takovémto příjemném podání si ho dám klidně líbit.(27.7.2011)

• - Nejdená se o první film, kde si spolu Garrett Hedlund a Tim McGraw zahráli. Již dříve se sešli během produkce filmu Světla páteční noci (2004). (Aknah)

• - Film získal cenu Zlatý kotouč za nejlepší zvuk. (Terva)

• - Ačkoliv je Tim McGraw vysoce úspěšný country zpěvák, je jediný herec z hlavního obsazení, který ve filmu nezpívá. (Fugas.cz)