Síla country

Country Strong

Pád hviezdy

Drama / Hudební

USA, 2010, 112 min

Hudební drama, které očividně těží z úspěchu Crazy Heart. Nicméně i přesto dokáže Country Strong samo o sobě uspět. Hromadě klišé se sice v průběhu nevyhne a konec je na můj vkus příliš velké melodrama, ale ve výsledku mi celý příběh i provedení přišly osobnější než Bridgesův film. Jen je škoda, že si Shana Feste víc nepohlídala celkovou soudržnost scén, jistější ruka by tady byla potřeba. Country Strong ale stojí především na svých čtyřech hlavních představitelích a ti svou režisérku rozhodně nenechali ve štychu. Hlavní part je samozřejmě rezervovaný pro Paltrow, ale film si pro sebe krade Hedlund. Tak procítěný výkon už jsem dlouho v žádném filmu neviděla a jeho pěvecký talent je ohromující. Ten film má sice plno chyb, ale má velké srdce, a proto si mě prostě získal.(5.3.2011)

Velice silný a dojemný film, kde příběh přirozeně plynul a já se nechala unášet příjemnou muzikou. Gwyneth je tu opravdu krásná a zároveň září ve své roli. Ostatní herci jí sekundují bezmála stejně dobře, a to hlavně Garret Hedlund, který mě mile překvapil. Všechno na mě tak nějak působilo dost opravdově, proto jsem to prožívala s nima a film jsem si užila. ,,You don´t have to be a country fan to love this movie."(15.9.2012)

Hudobný žáner country spolu s bluesom je nepochybne v Amerike jeden z prvotných a patriotických "vynálezov" , ktorý spája Američanov, s ich typickým spôsob života (farmárčenie, klobúky na hlavách, ródeo a pod.) do formy zábavy prostredníctvom spevu a tanca pod vlajúcu americkú vlajku. Všetko spomenuté bolo viditeľné aj v tomto príbehu speváckej, ženskej, country hviezdy, ktorú G. Paltrow zahrala v celku s prehľadom. Príbeh tiež ukázal, že život speváckych hviezd nie je práve najľahší a aj to, že im chýbajú jednoduché, bežné veci ktoré prežívame my obyčajný ľudia (cestovať vlakom na čierno a nepochybne skutočná láska). Filmová kvalita ostáva utiahnutá v úzadí, ale v popredí disponujú dobré zvukové pasáže (live koncerty) a tak mi moje dobre rozpálené domáce kino, sprostredkovalo zážitky ako keby som bol priamo na jednom z koncertov. 60%(27.3.2012)

Sympatická dvojice Leighton Meester a Garrett Hedlund - ti dva mě u Síly country udrželi. Být to jen o Gwyneth, asi by to nedopadlo. Nechápu původ jejích psychických problémů (pokud čekala dítě a chtěla ho, proč proboha pila?) a nechápu, co na ní všichni viděli. Všichni aktéři naštěstí velmi dobře zpívají a hudba je povedená. Nikdy bych neřekla, že se mi country může líbit. Síla country je příjemná oddechovka, jen poněkud nevyvážená.(1.4.2012)

O chlup lepší, než žánrově i tematicky spřízněný ´Crazy Heart´ s Jeffem Bridgesem. V porovnání obou postav, pohlcenými démonem alkoholismu - zatímco Bridges v podstatě zopakoval krotší variaci na Dudeho z ´Big Lebowskiho´, Paltrow podala koncentrovaný a soustředěný herecký výkon a ani pěvecky za kolegou rozhodně nezaostávala. Emociálně jsou na tom oba filmy zhruba stejně, emoce zde plavou tak lehce po povrchu a nezakousnou se hlouběji do diváka, přestože ´Country Strong´ disponuje osudovějším a tragičtějším příběhem. Rozhodně příjemným překvapením byl výkon mladého Garretta Hedlunda, je to sympaťák každým coulem a krásně zpívá. Country není mým „šálkem čaje“, ale v takovémto příjemném podání si ho dám klidně líbit.(27.7.2011)

• - Film získal cenu Zlatý kotouč za nejlepší zvuk. (Terva)

• - Konkurz Garretta Hedlunda probíhal v karaoke baru v Koreantown, kde zazpíval píseň od Pearl Jam. Režisérka filmu Shana Feste se k tomuto konkurzu vyjádřila takto: „Ani zdaleka to nebyla nejlepší ukázka jeho hlasu, ale Garrett se kvůli nám začal učit. A to doslova! Vzal si čtyři měsíce volno a začal se učit hrát na kytaru a chodil na lekce zpěvu. Do Nashvillu dokonce dorazil dříve a pracoval zde s producentem Nathanem Chapmanem, který byl producentem i Mirandi Lambert. Chci říct, on se vážně stal country zpěvákem.“ (Fugas.cz)

• - Postava Beau (Garrett Hedlunod) je inšpirovaná skutočným country spevákom Hayesom Callom, ktorý je autorom väčšiny textov, ktoré herci vo filme zaspievajú. (toi-toi)