Síla country

Country Strong

Pád hviezdy

Drama / Hudební

USA, 2010, 112 min

Kousky o klopýtnutí během cesty nahoru Američany prostě opakovaně berou. Gwyneth Paltrow je dalším příkladem držitele Oscara, který pooscarové filmové žně určitě nezažívá (mnoho silných rolí poté skutečně nezískala). Oscarové „prokletí“ ale nechejme stranou, máme tu další z řady řemeslně zručných snímků, které neurazí, ale ani zdaleka diváka nedostanou do kolen. Vyberou si nějakou reálnou nebo fiktivní postavu a snaží se zakousnout do jejího osudu. Někdy ale hodně bezzubě. Emociálně je to mdlé jako podobně uchopené drama Crazy Heart, kde bylo hlavnímu hrdinovi také nejlépe v přítomnosti flašky. Kombinace chlastu a country nakonec chutná, i když se přeci jen podřizuje nudným hollywoodským klišé!!(6.5.2014)

Další film, kde hraje "hlavní" roli country, ale o dost slabší, než ten loňský.Gwyneth mám ráda, ale hodně mě potěšila a zároveň překvapila svým zpěvem. Samotný film by nemusel vyznít špatně, ale mám pocit, že tady se vztahy hodně proplétají, ale takovým komplikovaným a zmatečným způsobem až to po čase nudí a leze na nervy. Hudba dobrá, život hlavní hrdinky už tolik ne.(11.6.2011)

Prostě nemohu dát jinak, než za pět.......i když já vím:-) Ale za prvé tam hrála Gwyneth Paltrow a to výborně. Za druhé i ostatní herci byly skvělý a působili na mě hodně sympaticky a taky se svých rolí ujali výborně (ne-li lépe než Gwyneth). Za třetí a to si myslím je pro mě dost podstatný - ani trochu jsem se nenudila. Navíc ty písničky byly super. Oproti ostatním uživatelům já osobně country můžu. Stačilo jedno nenápadné upozornění na tenhle film a díky za to, byla jsem velmi příjemně překvapená. 90% - jasně, že jsem to nadhodnotila :-)(4.5.2012)

Leighton Meester a Hedlundovi tleskám, protože se jim parádně vyvedlo zastínit takovou "hereckou hvězdu" jako je Paltrow. Ta zde tak trochu hrála druhé housle a působila spíše jako takový rušivý (a ubulený a hysterický) element. Leighton mě dostala, je vidět, že je nejen krásná, ale i talentovaná ve všech různých směrech.(25.9.2011)

Dobré, ba výborné! Analogie s "Crazy Heart" kvalitativně není na místě, což ovšem neznamená, že film je horší. V dramatické rovině se to s příběhově podobným "Crazy Heart" nedá srovnat. Zde je všechno takové barevnější a méně civiliní, méně syrové, možná vyjma konce. Navíc Gwyneth prostě není Jeff Bridges, není tak vychlastná, není tak bezradná, tolik jí to zkrátka nevěříte. Nicméně to zřejmě ani nebyl zcela účel, protože ač je Gwyneth hlavní hvězdou a příběh je vlastně o ní, tak o ní až tak není. Příběh i veškerý herecký um si pro sebe ukradl Garrett Hedlund, který se naprosto ponořil a vcítil do své role. Gwyneth má body za zpěv, nicméně i zde je Hedlund na stejné úrovni. Celkově příjemný snímek, který má co nabídnout, jednak svou příběhovou linkou a jednak skvělou hudbou, kterou mimochodem opravdu můžu. Na snímek jsem se dlouho těšil a nezklamal! Není to takové syrově dramatické a oscarové, na druhou stranu je to v lecčem jednoduší a přímočařejší, což též není někdy na škodu. Celkově silných 8/10!(12.4.2011)

• - Do kin šel film pod krycím jménem "Keeping Pace". (Fugas.cz)

• - Natáčelo se v Nashvillu - Tennessee. (Terva)

• - Ačkoliv je Tim McGraw vysoce úspěšný country zpěvák, je jediný herec z hlavního obsazení, který ve filmu nezpívá. (Fugas.cz)