Síla country

Trailer

Drama, v jehož středu stojí nově vystupující skladatel country písní (Hedlund), mezi nímž a padlou hvězdou (Paltrow) to zajiskří. Spolu prožívají jeho vzestup a její comeback, což vede k milostným komplikacím, které se týkají i jejího manžela/manažera (McGraw) a královny krásy, ze které se stane zpěvačka (Meester). (oficiální text distributora)

Trailer

Lima

O chlup lepší, než žánrově i tematicky spřízněný ´Crazy Heart´ s Jeffem Bridgesem. V porovnání obou postav, pohlcenými démonem alkoholismu - zatímco Bridges v podstatě zopakoval krotší variaci na Dudeho z ´Big Lebowskiho´, Paltrow podala koncentrovaný a soustředěný herecký výkon a ani pěvecky za kolegou rozhodně nezaostávala. Emociálně jsou na tom oba filmy zhruba stejně, emoce zde plavou tak lehce po povrchu a nezakousnou se hlouběji do diváka, přestože ´Country Strong´ disponuje osudovějším a tragičtějším příběhem. Rozhodně příjemným překvapením byl výkon mladého Garretta Hedlunda, je to sympaťák každým coulem a krásně zpívá. Country není mým „šálkem čaje“, ale v takovémto příjemném podání si ho dám klidně líbit. ()

Pethushka

Country není zrovna můj šálek kávy a ani Gwyneth Paltrow nijak zvlášť nemusím. Jediným důvodem, proč jsem si tenhle film pustila, byla úžasná Leighton Meester. Ta v mých očích roste jako herečka i jako zpěvačka. O Paltrow jsem věděla už z Glee, že zpívat umí. Jako herečka mě ale překvapila a rozhodně je to její nejpovedenější role. Mile překvapena jsem i výběrem písniček, které mi kupodivu netrhaly uši. A Garrett Hedlund byl nakonec sympaťák.4* a uznávám, že to mělo svoji sílu. ()

gudaulin

Lima napsal, že Síla country je o chlup lepší než tématicky spřízněný Crazy Heart a já si pro změnu myslím, že Crazy Heart je o dva ocasy lepší než Síla country, a tak i když jeden ocas padá na vrub mého věku, protože snímek zjevně cílí na řekněme o dvě dekády mladší publikum, pořád zbývá dost velký rozdíl na to, abych mohl dát 3*, protože přesně takhle jsem Crazy Heart ocenil. Síla country je podle mě limonádovější, zdaleka nejde tak do hloubky a snaží se prodávat banality. V neposlední řadě je v ní i víc countryových popěvků a tenhle žánr příliš nemusím. Jinak souhlasím s pohledem mé oblíbené uživatelky rikitiki. Celkový dojem: 45 % (především za přítomnost Gwyneth Paltrow). Ne, že by její výkon byl tak oslňující, ale nedá se přehlédnout, že patří do první herecké ligy. Síla country je v první a vlastně i druhé řadě romance, nikoliv drama s přesahem. ()

T2

Rozpočet $15miliónovTržby USA $20,218,921Tržby Celosvetovo $20,551,476Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $8,234,923 //počet predaných kusov 547,024║ Veru skôr taká smutná dráma, z dejovými úsekmi ako z obohranej platne ale ako celok fungujúce, k tomu príjemná hudobná kulisa a atmosféra, priemer. /60%/ ()

emma53

Prostě nemohu dát jinak, než za pět.......i když já vím:-) Ale za prvé tam hrála Gwyneth Paltrow a to výborně. Za druhé i ostatní herci byly skvělý a působili na mě hodně sympaticky a taky se svých rolí ujali výborně (ne-li lépe než Gwyneth). Za třetí a to si myslím je pro mě dost podstatný - ani trochu jsem se nenudila. Navíc ty písničky byly super. Oproti ostatním uživatelům já osobně country můžu. Stačilo jedno nenápadné upozornění na tenhle film a díky za to, byla jsem velmi příjemně překvapená. 90% - jasně, že jsem to nadhodnotila :-) ()

• Postava Beau (Garrett Hedlunod) je inšpirovaná skutočným country spevákom Hayesom Callom, ktorý je autorom väčšiny textov, ktoré herci vo filme zaspievajú. (toi-toi)
  • Do kin šel film pod krycím jménem "Keeping Pace". (Fugas.cz)