Síla country

Country Strong

Drama / Hudební

USA, 2010, 112 min

Nebýt Leighton Meester nejspíš bych se na tenhle film ani nepodívala, Gwyneth Pattrow nepatří zrovna mezi herečky, které bych obdivovala. Ale musím uznat, že tady zahrála svojí roli opravdu dobře a vážně jsem jí tu alkoholovou trosku věřila. Kdybych Gwnyeth neslyšela zpívat už v Glee, byla bych překvapená jak dobře to umí. Konec byl výborný, i když jsem to tak trochu celou dobu čekala. Nemůžu si pomoct ale Garrett Hedlund vypadá v těch vousech příšerně. Nicméně dávám 4*(14.5.2011)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $20,218,921Tržby Celosvetovo $20,551,476Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $8,234,923 //počet predaných kusov 547,024║ Veru skôr taká smutná dráma, z dejovými úsekmi ako z obohranej platne ale ako celok fungujúce, k tomu príjemná hudobná kulisa a atmosféra, priemer. /60%/(13.5.2012)

Kto má rád country tak ten si určite príde na svoje. Vo filme odzneje plno pekných country pesničiek a aj keď tento hudobný štýl moc rád nemám, väčšina z toho strhla aj mňa. Popravde, hudobná zložka sa mi zdala ako to najlepšie na filme, romanticko-dramatická časť ma až tak neoslnila. Ide o klasický trojuholník jeden muž a dve ženy, pričom chlapíkovi istý čas trvalo, kým si veci ako tak v sebe usporiadal a zistil, kde je tá pravá hodnota. Záver bol ale pekný a emotívny. Celkový dojem je teda príjemný a pozitívny. 80/100(16.9.2015)

Kousky o klopýtnutí během cesty nahoru Američany prostě opakovaně berou. Gwyneth Paltrow je dalším příkladem držitele Oscara, který pooscarové filmové žně určitě nezažívá (mnoho silných rolí poté skutečně nezískala). Oscarové „prokletí“ ale nechejme stranou, máme tu další z řady řemeslně zručných snímků, které neurazí, ale ani zdaleka diváka nedostanou do kolen. Vyberou si nějakou reálnou nebo fiktivní postavu a snaží se zakousnout do jejího osudu. Někdy ale hodně bezzubě. Emociálně je to mdlé jako podobně uchopené drama Crazy Heart, kde bylo hlavnímu hrdinovi také nejlépe v přítomnosti flašky. Kombinace chlastu a country nakonec chutná, i když se přeci jen podřizuje nudným hollywoodským klišé!!(6.5.2014)

Konec mě tedy zaskočil. Jinak jsem naprosto spokojený. Gwyneth Paltrow + Leighton Meester velké plus u mě.(11.2.2012)

• - Film získal cenu Zlatý kotouč za nejlepší zvuk. (Terva)

• - Postava Beau (Garrett Hedlunod) je inšpirovaná skutočným country spevákom Hayesom Callom, ktorý je autorom väčšiny textov, ktoré herci vo filme zaspievajú. (toi-toi)

• - Ačkoliv je Tim McGraw vysoce úspěšný country zpěvák, je jediný herec z hlavního obsazení, který ve filmu nezpívá. (Fugas.cz)