Láska dokáže proměnit kancelář v příjemně romantické místo. Na báječných a hravých výkonech někdejších hereckých hollywoodských hvězd Spencera Tracyho a Katharine Hepburnové je postavena komedie o jednom omylu, lásce a nekončícím soupeření mezi muži a ženami. Richard Sumner je zkušený expert na počítače a automatizaci výroby, má však minimální znalosti v oblasti ženské psychiky. Právě jemu osud postaví do cesty energickou a výřečnou Bunny Watsonovou, která pracuje jako vedoucí výzkumného oddělení televizní společnosti. A pak je tu ještě výkonný počítač jménem Emma. Jeho zavádění do praxe totiž spustí celý kolotoč nedorozumění, zmatků a nepřátelství... (Česká televize)

cheyene

Co starým filmům - ad hoc romantickým komediím - a starým snímkům rozhodně nelze upřít, je atmosféra. V případě Langova filmu pak ještě potěší herecké výkony slavné dvojice Spencer Tracy a Katharine Hepburn, kteří opět dokazují, jak výjimečnými byli herci. Děj mě příliš nenadchl, avšak v mnoha svých pasážích moji pozornost upoutal. 3* ()

StanislachKo

Doposiaľ asi môj najmilší film dvojky Tracy - Hepburn. Opäť nadčasovovosť (parta fifleniek má byť nahradená strojom), neskutočná chémia nie len medzi hlavnou dvojkou, ale aj medzi ostatnými postavičkami + záver na pozadí všadeobímajúcej vianočnej atmosféry. "Pip- pip-pop i tobě!" Český dabing výhodou. ()

rikitiki

Ten film nemá, co vyprávět. Hepburn a Tracy se ani moc nepošťuchují, takže o zábavu není postaráno. Zajímavé je zobrazení začátku počítačů, když počítač je předveden jako nepochopitelná a nepřátelská entita. MÓDNÍ OKÉNKO Ženy v tomto filmu nosí krásné elegantní a vrcholně žensky působící šaty. V případě Hepburn dokonce s extravagantním nádechem. Tu černou vestičku podšitou smaragdovým saténem bych chtěla mít. ()

classic

Dostavil sa u mňa určitý pocit sklamania a nudy zapríčinené hádam českým dabingom,nič v zlom,ale som zvyknutý pozerať velikánov Hepburn/Tracy v originálnom znení,ale nie je to len dabingom,ale samotnými hercami,ktorí boli zohratí oveľa lepšie,s nasadením,s humorom...Len zastávka je inde... KATHARINE HEPBURN a SPENCER TRACY sú pre mňa extrémne dôležití velikáni herectva,ktorých mám uvedených v rebríčku.Škoda potenciál sa využil zhruba do polovice,tri hviezdičky,čo som si myslel,že na začiatku do konca budem schopný udeliť plný počet,ale nemôžem takto hodnotiť,lebo by som klamal samého seba... Môže Stroj nahradiť ľudský faktor?Pravdaže v súčastnosti áno,ale pred 57 rokmi príchodom inžiniera Richarda Sumnera do výskumného oddelenia,v ktorom pracuje vedúca Bunny Watson+samozrejme príťažlivé asistentky.Rich najprv pozoruje pracovisko,aby im nepovedal,čo sa chystá,aby onedlho vystriedala pracovníčky jedna veľká mašina,ktorá by mala vedieť odpovede na všetky otázky?Bunny je žena,ktorej chýba vyššie sebavedomie,lebo je pohotová ihneď ako zavolá Mike Cutler,ktorý ju využíva ako„starý kabát,ktorý visí v skrini”,tak vždy je celá bez seba,postupne začne prichádzať,že Mike nebude pre ňu ten pravý,bude mať konverzácie na streche o počtoch a pamäti,to je úsmevná scéna z filmu.Ale nie s Mikeom,ale s ING,s ktorým si nepadne do sympatii,postupne sa veci a udalosti začnú meniť iným smerom...Vzniká zaujímavý film,ktorý kazí nedostatok tvorivých nápadov,t.j scenár je taký predvídateľný,že by sa nedal ošudiť ani malý škôlkár,ale inak sledovať dvojicu Hepburn a Tracy je vskutku zábava. ()

Autogram

Predstava, ako budú počítače pomáhať ľuďom, bola v roku 1957 s príchodom prvých sálových počítačov zábavná, a až v posledných pár rokoch sa dokáže komunikácia s nimi v ľudskom jazyku napĺňať. Strach, že počítače nahradia ľudí je vo filme vystihnutý, ale ako vieme, netreba sa báť, každý počítač potrebuje obsluhu a úradníkov je „potrebných“ stále viac. Čo v tej firme okrem zábavy robili, mi zostalo záhadou. Film v štýle konverzačnej komédie, kde sa až príliš veľa kecá, mi najviac pripomínal Priateľov, len so starším osadenstvom, ale veľmi podobným druhom humoru. Dalo sa to pozerať aj po toľkých rokoch, ale radšej iba jedným očkom, ako večernú zábavu by som to nezvolil. ()