poster

Weta Workshop

Dokumentární / Krátkometrážní

USA, 2003

Scénář:

Michael Pellerin

Producenti:

Michael Pellerin
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • kinej
  *****

  Jelikož jsem si bonusy k rozšířenému LOTR pouštěl najednou, budu je hodnotit jako celek zde. Rozhodně se jedná o jedny z nejlepších dokumentárních materiálů z natáčení vůbec. Žádná z částí nijak významně nepokulhává a osobně mě všechny fascinovaly a bavily snad i více než samotný film. Například právě přístup studia WETA k výrobě modelů, brnění a zbraní mě fakt dostal. Takhle se sanží působit skoro všechny dokumenty z natáčení, ale zde je opravdu patrné, že skoro všichni dělali na filmou s láskou a nadšením. Peter Jackson zde, alespoň v mých očích všechny změny oproti knize racionálně obhajuje a smekám před jeho vizionářstvím. Opravdu velice zajímavé jsou i dokumenty o adaptaci do scénáře, tvorbě konceptů, modelů, kostýmů hudby, výcviku koní, zkrátka všechno. Opravdu vřele doporučuji všem fandům trilogie a také všem co rádi nahlédnou do zákulisí tvorby takových monstrprojektů.(11.1.2012)

 • Shakers
  *****

  http://www.youtube.com/watch?v=MaLHCt0-a50, http://www.youtube.com/watch?v=C3A8JUY8HTg&feature=related, http://www.youtube.com/watch?v=styKc_77WcQ&feature=related 100% - 5*(6.3.2011)

 • gogos
  *****

  Rozsáhlý dokument o všem možném, co Weta Workshop pro film vyráběla. Zajímavá jsou především čísla. 1800 chodidel pro hobity, 2,5 milionu kroužků na kroužkové košile, které dva chlápci dělali komplet ručně, 10 000 šípů a další extrémní čísla. Člověk si pak uvědomí, jak skutečně epický a rozsáhlý film to je!(21.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace