Čekaj me, ja sigurno neću doći

Wait for Me and I Will Not Come

Drama / Romantický

Srbsko, 2009, 90 min

Tragikomedie po srbsku bývá často opravdu velmi tragická a neuvěřitelně vtipná. To platí i o Čekání, o pohledu na tři páry lidí semletých rozpadlým vztahem řešící vše tím nejpatetičtějším ale zároveň pro diváka nejvtipnějším způsobem.(27.5.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $114,072(5.11.2010)

Príbeh bývalých spolužiakov , ktorí sa chystajú ( nechystajú) na triednu stretávku po 15 rokoch od maturít. Bežné , aj nebežné medziľudské vzťahy , kde ľudia často hľadajú svoje šťastie v náručí niekoho iného, než by sa uspokojili tým čo ( koho) doteraz milovali.(5.12.2009)

Vzhledem k průběhu filmu a zemi původu musím konstatovat - velmi překvapivý konec :-)(25.9.2011)

Jako by se Momcilovič nemohl rozhodnout, zda chce o hledání štěstí a krizi středního věku natočit ulítlou balkánskou grotesku nebo existenciální drama evropského ražení. Momcilovič má ohromný talent, perfektně mu jdou obě polohy. Přišlo mi ale, že nečekaně vážné vypointování na hranici nihilismu se ke zbytku filmu, který se nesl v odlehčeném duchu, moc nehodilo - jako bych se najednou díval na úplně jiný příběh se stejnými postavami. Velké plus za několik velepodařených džouků v první části, velké mínus za místy rušivou hudbu a neukočírovanou vnitřní soudržnost filmu.(9.6.2013)