Code Geass: Hangjaku no Lelouch R2 (TV seriál)

• Japonsko

コードギアス 反逆のルルーシュ R2

• Japonsko

Code Geass: Hangyaku no Lelouch R2

Code Geass: Lelouch of the Rebellion R2

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy / Psychologický / Sci-Fi

Japonsko, 2008, 25x24 min

...a tak Lelouch vyhlásil zemi, jejíž území pokrývalo celou jednu místnost o velikosti pár metrů čtverečních. Geniální! Po výborné první sérii se mi nechtělo věřit, že by byla druhá ještě lepší, ale fakt tomu tak je. Připomíná mi to trochu ono překvapení z nového Fullmetal Alchemist – po zhlédnutí starší verze jsem si myslel, že ta nová už snad lepší být ani nemůže, ale přece jen byla. Pünktlich to samý platí i u R2. Druhý výlet do CLAMPovského světa nabízí ještě více akce, krásné kresby, napětí, povedených dějových zvratů a potěší také návrat starých sympatických hrdinů (hlavně Karen a Rivala, z jejich comebacku jsem měl ohromnou radost), ale i nové postavy, z nichž můj žebříček zatím bezkonkurenčně vede Rollo Lamperouge. Sugoi!(14.1.2012)

Druhá séria je lepšia, prepracovanejšia a ešte je v nej viac napätia. Po zvláštnom konci, ktorému niekto nerozumie si položíme otázku či to nemohlo skončiť inak. No mohlo ale nebolo by to asi ono. Hudba druhej série je naozaj krásna. Sám som si našiel pesničky a počúvam ich. Nechcem povedať, že Enya sa môže schovať aby som nikoho neurazil ale pesničky sú tak krásne, že sú minimálne na jej úrovni(nádhera). Príbehom je to jedno z vrcholných anime. Obsah: Druhá séria anime Code Geass sa odohráva o rok neskôr po prvej. V pokračovaní sa znovu stretnete s obľúbenými postavami ako sú Lelouch, C.C., Suzaku, Kallen a aj ostatné na ktoré ste boli zvyknutý s prvej série. Samozrejme, že pribudnú aj nové postavy a to aj čo sa hlavných hrdinov týka.Boje sa priostrujú a ani jeden mechanický robot nezostane v garáži. Kto pozeral prvú sériu rozhodne bude chcieť vidieť druhú a aj koniec tohto anime. (Ako celok Code geass pôsobí fantasticky.)(6.12.2009)

Epické, dojemné, rozporuplné, roztomilé, nečekané, pobuřující, smutné, zavrženíhodné, sympatické, prudké, sladké, podlé, úsměvné, šokující, vynalézavé, logické i nelogické zároveň, nenávidění hodné, vyvolávající slzy, podněcující vzdor, pokládající otázky. Tahle série rozdělí diváky do několika táborů zastávající různé morální otázky a ty se mezi sebou budou hádat až do poslední věty a bránit svůj názor. Bude to vyrovnaná partie, všichni budou mít pravdu a všichni se budou mýlit. Šach mat.(3.1.2013)

Rozhodně silnější zážitek než z první série - ale bez ní by to nefungovalo. Původně se Lelouch tvářil jako napodobenina Lighta z Death Note, ale říkala jsem si fajn, pěkná animace, sympatické postavy, hudba...proč ne, hezky se na to kouká. Mimochodem, potěšilo mě, že ten tvrdohlavý, odvážný, ambiciózní a trochu zakomplexovaný blbeček, který se ve většině anime objeví, tu nehrál první housle (jo, to má být Suzaku). ...A pak se to stupňovalo. Každý další díl byl neuvěřitelnější než ten předchozí, a přesto vedle konce působí to všechno, co mu předcházelo tak nějak...malicherně. Ale koukám na to optimisticky. Chápu, co Lelouch myslel. Tenhle uměle vytvořený charakter má mou úctu a obdiv. Troufám si říct, že s ním souhlasím (škoda, že lidstvo z toho vychází trošku jako tupohlavé stádo;D). Ale já, narozdíl od něj, nejsem připravená střílet...(20.2.2011)

Za to, co autoři provedli na pár dílů s C.C. jim budou v pekle démoni drnkat na střeva odrhovačky od Kryštofa a Chinaski. Já měla v tu chvíli dojem, že sleduji artikulovanější Elfen Lied! [jinak platí takřka totéž, co jsem napsala o sérii první, jen se zápory znásobily a klady naopak prořídly](20.8.2012)

• - Můžeme si všimnout, že postava C.C. s sebou často nosí žlutého plyšáka s malou buřinkou na hlavě. Je to maskot společnosti Pizza Hut s názvem Cheese-kun, která seriál sponzorovala. (Hromino)