poster

To Save a Life

Drama

USA, 2009, 120 min

Režie:

Brian Baugh

Scénář:

Brian Baugh

Hudba:

Tim Wynn

Střih:

Dan O'Brien
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • maciii
  **

  Film, který řeší nepříjemné životní situace a otázky příliš vyumělkovaným a povrchním způsobem. Spíš je to takový naivní žvást bez jakéhokoliv hlubšího zamyšlení nad problémem, a ačkoliv jich nakousne tísíc, žádnému nedá dostatečný prostor. Mnohem více doporučuju na podobné téma Bang, Bang, You're Dead(28.9.2011)

 • yakoob
  *****

  Křesťanské filmy mají tu nevýhodu, že chtějí ukazovat pravdu...Jak o křesťanech a tak i o těch, kteří svou pravdu nacházejí v hodnotách peněz, chlastu, nevázaného sexu...No a tu pravdu jen těžko někdo zkousne...Pravdu, že bez Boha je vlastně ubožák a postupně život na ho.....I když je to americká produkce, některé principy fungují prakticky na celém světě...A jestli si mám podle filmu vybrat, jak chci žit, jestli jako křesťan nebo jako nekřesťan, tak vybírám to první...(4.7.2011)

 • hygienik
  ***

  Ja si nemyslím, že tento film je o kresťanstve, aké v skutočnosti je. Ono totiž obrátenie nevyžaduje také prudké zmeny, akými prechádza Jake. A pocit viny je jednou z najhorších motivácií ku konverzii. Kresťan sa navonok neodlišuje od nekresťana. Podstatná je vnútorná zmena, ktorú ale nemusí nutne sprevádzať akútny syndróm Matky Terezy, ako v Save a Life. Mnohí si napr. myslia, že každý farár má robiť charitatívnu činnosť a keď nespĺňa ich predstavu o Kuffovi 2, povedia, že je neužitočný. Ale nik nehovorí o tom, koľkým pomohol už len tým, že je kňaz a robil to najlepšie ako vedel. Tak isto veriť v Boha a Bohu ešte nemusí znamenať, že sa mi zázračne podarí byť 40 rokov ženatý s 1 ženou a z mojich detí budú svätci, čo v 16-tich uvažujú ako zrelí dospeláci. Kresťania robia rovnaké životné chyby, len s božou pomocou ľahšie znášajú ich následky. Škoda, že sa v Rímskej ríši netočili filmy. Zaujímalo by ma, ako by vyzerali filmy prvých kresťanov, Viem, že by boli presvedčivejšie.(5.12.2018)

 • floppy4
  **

  Uprimne som cakal viac, kedze viem ze tieto krestanske filmy nemavaju vela % a toto ma 75 tak som cakal ze v ramci zanru to bude celkom dobre. No co vam poviem- take americke. Samotny dej ziadna bomba, skor taka high school klasika o vysockovanych a o oblubenych studentoch miesana s radostami a starostami zivota. Jednoducho po filmovej stranke ziadna chutovka, skor take dost chaoticke, schyzofrenicka rezia ale za to dobra hudba, kamera a strih- herci miestami solidny. Preto som aj dal objektivne 2*. Ale subjektivne ak mam povedat, tak proste tento film neni o nejakych filmovych zazitkoch, je uplne niekde inde, skor tak na zamyslenie pre vekovu kategoriu do 18 rokov.(28.10.2011)

 • Hal_Moore
  ****

  Filmy o víře já nerad, To Save a Life se o tuto tématiku díkybohu jen otírá, spíše sledujeme život na houpačce jednoho amerického středoškoláka, který to dotáhne od miláčka školy k personě non grata a zase zpět. Věřím, že takhle nějak by to na středních školách v Americe chodit mohlo a Jake Taylor jako budoucí basketbalová hvězda (snad) je okopírovaným Mirkem Dušínem (ale až po prvním zvratu), kterému jsem však sežral všechno i s navijákem. Kameraman Brian Baugh si nevzal lehkou látku ke zpracování, ale výslednému produktu tleskám. To Save a Life je jedním z těch malých příjemných překvapení, kterých je poslední dobou tak málo.(10.9.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace