Reklama

Reklama

20 vteřin štěstí

  • Česko 20 vteřin rozkoše (festivalový název) (více)
všechny plakáty
Trailer
Německo, 2007, 60 min

Režie:

Jens Hoffmann

Hrají:

Jeb Corliss

Obsahy(1)

Basejumping je prostě adrenalin. Na toho, kdo mu propadne, ale čeká nebezpečná závislost. S každou další strmou skálou bude vyhlížet novou výzvu a pravděpodobně se dočká bolestivých zranění, pohledu na umírající kamarády a v nejhorším případě i vlastní smrti. Těch dvacet vteřin rozkoše z volného pádu se slovy těžko popisuje. Nechcete umřít, ale zároveň utíkáte před životem. Rvete se s vlastními démony a zároveň spoléháte na prozřetelnost. Unikátní dokument zachycuje pět let života jedné z legend tohoto sportu, norské skokanky Karin Hollekim. Neúnavně sleduje ty nejlepší kousky její kariéry až do okamžiku, který jí obrátil život naruby. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

viktorka181 

všechny recenze uživatele

Moje 15 měsíční dcerka si hrála s ovladačem a pustila telku, zrovna když tohle dopoledne dávali na dvojce. Už jsem se od toho neodtrhla, i když mrňous lehce protestoval. Koukala jsem střídavě na obrazovku a na ní a říkala jsem jí: "Jestli tě za 20 let něco takovýhodle napadne, chytnu tě za flígr a pěkně ti to z tý tvojí rozkošný hlavičky vymlátím!" I když se snažím být hodně tolerantní rodič. Naštěstí na tohle snad nebude mít prachy ani příležitosti, u nás ve střední Evropě... Jinak ale krásný zážitek. Úžasný, co dokáže jedna silná lidská mysl... A tělo, samozřejmě. Záběry z norské krajiny (Norsko - země to moje zaslíbená) byly takovým pěkným bonusem. ()

filmharmony 

všechny recenze uživatele

...jsem nadšená... upřímností, snahou poctivě odpovídat na otázky... skvělou průvodkyní vlastního příběhu... kolik otázek se skrývá za jednoduchým - je to magor a všichni co něco takového dělají také... zeptám-li se upřímně sama sebe, okamžitě mě napadnou dvě věci... musí to být úžasné... a já nemám sílu takový strach překonat... odvaha čelit nejen dalším hranicím, ale unést sama sebe v nekonečném vnitřním souboji... mám právo? ano... unesu strach blízkých? ...to je těžké břímě... ...ale - vždycky jsem chtěla létat... díky za skvělou režii, kameru a skutečně silnou a čestnou výpověď, která ještě zdaleka nekončí... ()

Reklama

petr.al 

všechny recenze uživatele

Velmi povedený portrét sportovkyně, která odhodlaně překonává hranice svých možností s rizikem, že jednou možná zaplatí i cenu nejvyšší. Snímek není zdaleka určen pouze pro vyznavače adrenalinu. Pravdivě a otevřeně hovoří o všech světlých a stinných stránkách tohoto druhu sportu. Není to pouze sestřih líbivých zpomalených záběru a dech beroucích scenérií. Je to výpověď. Výpověď člověka, jehož touha zažívat vzrušení z volného pádu přerostla v něco vyššího....v poslání, v pocit naplnění, v poznání sebe sama, v uvědomění si nepatrné hranice mezi životem a smrtí......my ostatní jen s úžasem můžeme přihlížet. Adrenalin je krásná droga, kterou umí kočírovat jen ti nejlepší. ()

Kokutek 

všechny recenze uživatele

Při pohledu z některých útesů mě mrazilo v zádech. Vzhledem k tomu, že jsem už několikrát utekl hrobníkovi z lopaty, aniž bych někde skákal a podobně, tak bych asi tohle už neriskoval...na to si moc vážím toho, že ještě žiju...a taky a hlavně jsu na tohle pěknej poseroutka. Výbornej dokument, krásný místa a hlavně žádný blbý kecy. ()

PavelH 

všechny recenze uživatele

!!SPOILER:!! tyhle dokumenty bývají často o ničem a teží pouze z krásných záběrů. Tenhle je jiný, nevyhnul se některým klišovitým frázím, ale jinak mi přijde velmi přirozený. Chybí mi tam snad na konci vysvětlení pádu, proč se to vlastně stalo. Našel jsem si, že ji selhal padák, možná jsem to jen přeslechl. Ale jinak povedený dokument. Je zde přesně ukázáno, jak nebezpečné to je, často tam mluví, jak někoho viděli zemřít. A z jejich skupiny ona už si nezaskáče a jejich kameraman je mrtvý.... síla ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Snímek získal v roce 2007 ocenění za nejlepší film a cenu diváků na Filmovém festivalu horského filmu v Banffu, v roce 2008 pak čestné uznání na Mezinárodním festivalu FICTS v Miláně, zvláštní ocenění poroty na Mezinárodním filmovém festivalu horského filmu ve Vancouveru a na Mezinárodním filmovém festivalu horského filmu a dobrodružství Hory a Mesto. (zelenymuzik)

Reklama

Reklama