poster

20 vteřin štěstí

 • Česko

  20 vteřin rozkoše

  (festivalový název)
 • Česko

  20 vteřin radosti

  (festivalový název)
 • Německo

  20 Seconds of Joy

Dokumentární / Sportovní / Životopisný

Německo, 2007, 60 min

Režie:

Jens Hoffmann

Hrají:

Jeb Corliss
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • filmharmony
  *****

  ...jsem nadšená... upřímností, snahou poctivě odpovídat na otázky... skvělou průvodkyní vlastního příběhu... kolik otázek se skrývá za jednoduchým - je to magor a všichni co něco takového dělají také... zeptám-li se upřímně sama sebe, okamžitě mě napadnou dvě věci... musí to být úžasné... a já nemám sílu takový strach překonat... odvaha čelit nejen dalším hranicím, ale unést sama sebe v nekonečném vnitřním souboji... mám právo? ano... unesu strach blízkých? ...to je těžké břímě... ...ale - vždycky jsem chtěla létat... díky za skvělou režii, kameru a skutečně silnou a čestnou výpověď, která ještě zdaleka nekončí...(22.1.2014)

 • PavelH
  ****

  !!SPOILER:!! tyhle dokumenty bývají často o ničem a teží pouze z krásných záběrů. Tenhle je jiný, nevyhnul se některým klišovitým frázím, ale jinak mi přijde velmi přirozený. Chybí mi tam snad na konci vysvětlení pádu, proč se to vlastně stalo. Našel jsem si, že ji selhal padák, možná jsem to jen přeslechl. Ale jinak povedený dokument. Je zde přesně ukázáno, jak nebezpečné to je, často tam mluví, jak někoho viděli zemřít. A z jejich skupiny ona už si nezaskáče a jejich kameraman je mrtvý.... síla(8.10.2011)

 • DaViD´82
  ****

  Působivá výpověď osoby na slovo vzaté proč je oficiálně nejnebezpečnější rekreační aktivita planety tak lákavá, naplňující, osvobozující a nádherná. A zároveň proč je tou nejsobečtější možnou činností vůči vlastní rodině a nejbližšímu okolí. Ovšem ať si již myslíte, že jde o nezodpovědné hazardování se životem či naopak to jediné při čem se skutečně žije naplno, tak pokud jste se někdy vydrápali na Stěnu trollů (či jiné pro tuto komunitu kultovní místo) tak sami nejlépe víte, že chtě nechtě se nelze vyhnout při pohledu dolů čiré zvědavosti, jaký to asi je pocit přemoci respekt i strach a prostě skočit...(13.10.2013)

 • lubospoti
  ***

  Na mě měl tenhle dokument asi úplně opačný efekt, než na většinu lidí. A taky asi opačný než ten, který autoři zamýšleli. Pro mě to není dokument o nezlomné vůli člověka, ale jen a pouze o lidské blbosti a nepoučitelnosti. Nechci nikoho soudit, ale ta holka měla být ráda, že přežila. Uvědomuje si vůbec co to třeba doktory stálo práce, aby se z toho úrazu dostala? Nádherné obrázky v dokumentu bylo asi to jediné co se mi líbilo. Jinak to byla pouze sbírka klišé. Když člověk pozorně poslouchat, tak každý názor, který se zde objevil, se dříve nebo později dočkal protiřečení (např. "Jdu pouze do skoku, který mám plně pod kontrolou".. A později zazní.. "Za chvíli vás přestanou bavit skoky, které děláte na jistotu. A tak zkoušíte výzvy". A takových výroků tam bylo spousty).(6.5.2013)

 • viktorka181
  *****

  Moje 15 měsíční dcerka si hrála s ovladačem a pustila telku, zrovna když tohle dopoledne dávali na dvojce. Už jsem se od toho neodtrhla, i když mrňous lehce protestoval. Koukala jsem střídavě na obrazovku a na ní a říkala jsem jí: "Jestli tě za 20 let něco takovýhodle napadne, chytnu tě za flígr a pěkně ti to z tý tvojí rozkošný hlavičky vymlátím!" I když se snažím být hodně tolerantní rodič. Naštěstí na tohle snad nebude mít prachy ani příležitosti, u nás ve střední Evropě... Jinak ale krásný zážitek. Úžasný, co dokáže jedna silná lidská mysl... A tělo, samozřejmě. Záběry z norské krajiny (Norsko - země to moje zaslíbená) byly takovým pěkným bonusem.(3.5.2013)

 • - Snímek získal v roce 2007 ocenění za nejlepší film a cenu diváků na Filmovém festivalu horského filmu v Banffu, v roce 2008 pak čestné uznání na Mezinárodním festivalu FICTS v Miláně, zvláštní ocenění poroty na Mezinárodním filmovém festivalu horského filmu ve Vancouveru a na Mezinárodním filmovém festivalu horského filmu a dobrodružství Hory a Mesto. (zelenymuzik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace