Jack se chystá vyplout

Jack sa chystá vyplávať

Jack Goes Boating

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2010, 89 min

Jsou určitě různé druhy filmů. Zaručené trháky, kriminálky, dramata, romantické komedie a pak jsou také filmy zdánlivě pouze obyčejné. A mezi ně patří tenhle milý, nenápadný snímek Jack se chystá vyplout. Film o obyčejných věcech, naprosto dvou obyčejných lidech, kterých je kolem nás určitě spousta, jenom nejsou tak hezcí nebo atraktivní, aby jste si je na první pohled zapamatovali. A mně nezbývá nic jiného, než jim držet palce a doufat, že téhle dvojce, jejich vztah prostě jen vyjde.(1.11.2014)

Scénář: Robert Glaudini .. Plavání, vaření a (za)milování na pozadí vztahového úpadku. Plujeme.(21.1.2011)

Milá nezávislá komedie o jednom vztahu, na který se musí hodně zvolna. Postelová scéna Philipa Seymoura Hoffmana s Amy Ryan je také velice originální. Vlastně na film stačí čtyři hlavní postavy a zhruba dvě vedlejší. Aspoň je to dokonale přehledné.(16.12.2012)

Hoffman byl rozhodně mnohem lepší herec než režisér. Tenhle film neurazí, nenadchne, velmi záhy vyprchá a zapomenete vše, co se v něm odehrálo.(25.9.2014)

Hoffmanův pohled na problematiku vztahů. Jde na to trošku jinak než například 500 Days of Summer. Docela uvolňující film, který svou úlohu zaujmout pozorného diváka splnil. 90 minut uteče jako voda a ještě se divák dozví jak se naučit vařit a své lekce dostanou i neplavci. Hoffman společně Amy Ryan si střihli i nejdivnější erotickou scénu roku. Stojí za vidění.(14.4.2011)

• - Philip Seymour Hoffman si zde zopakoval roli, kterou již ztvárnil na divadelním jevišti. (oje)

• - Jedná se o první a poslední snímek, který Philip Seymour Hoffman zrežíroval a ve kterém si zahrál jednu z hlavních rolí. (willy1)