Nedotažený film s pětihvězdičkovým potenciálem. Rok 1917 - Fred a Jimmy se setkávají ve výcvikovém táboře, spřátelí se a později odlétají do Evropy, kde se zapojí do bojů první světové války. Oba se zamilují do zdravotní sestry Rose, která poté, co se Fred nevrátí z válečné akce a je považován za mrtvého, dá přednost Jimmymu. Fred se vrátí ze zajetí a aby nekazil kamarádovo štěstí, tak namluví Rose, že už je ženatý a stáhne se zpátky. Po válce v USA se z Freda stane úspěšný cirkusák, zatímco z Jimmyho, kterého válka poznamenala a změnila se stane gangster. ___ Zajímavý a docela silný námět, zajímavé postavy, ale z celého snímku mám pocit nevyváženosti a nedotaženosti. Přišlo mi, že výcvikový tábor a válka zabírají zbytečně moc prostoru a ta gangsterská a podle mého podstatná část pak byla vzata celkem hopem. Na druhou stranu je tam dost málo prostoru věnováno romantice a já těžko věřím tomu, že po jedné schůzce vznikne mezi Fredem a Rose taková láska na život a na smrt, která je hlavním motivem toho všeho :-)(13.3.2014)