poster

Landův lektvar lásky (TV film)

 • anglický

  Landa's Elixir of Love

Dokumentární

Česko, 2009, 56 min

Režie:

Erika Hníková

Scénář:

Erika Hníková

Kamera:

Jiří Strnad
 • Radko
  ***

  Otázne podľa mňa je, či sa má vôbec nejaký dokument zaoberať podobnými typmi ľudí, levitujúcich pri jaskyniach Moravského krasu a schopných prevrátiť Česko hore nohami. Pretože v prípade, ak sa im dá aj negatívna publicita, platí známa veta Oscara Wildea: "Je úplne jedno, či sa o mne hovorí v dobrom alebo v zlom, hlavne, že sa hovorí." A nech sa na mňa nejaký Landa a jeho fanúšikovia nehnevajú, ale to čo predvádza má od umenia tak ďaleko, ako môj splachovací záchod.(12.12.2009)

 • Gilmour93
  **

  „Intouš sprostě kleje, sází ganju do hlavy / Daneček se směje, showbusiness má zásady..“ Nic nesdělující, neobjektivní a neprofesionální lektvar dokumentaristiky. Obsahové hodnocení osciluje mezi odpadem a 5 hvězdami - záleží na tom, jak spasiteli v mikině Everlast zobete jeho pronárodně-mystickou činnost z ruky a jestli máte obsidián v ledvinách nebo v kapse. Nakonec ten vesnický stréc s pupkem uhodil jako jediný hřebíček na hlavičku. Všichni bychom se měli povznést, neřešit nesmysly a jít makat, abychom zabezpečili sebe a blízké. To je, oč tu běží a dobře to ví i mesiáš, co často bourá v rallye.. Taky jste cítili ten podtext, když si Landa v Subaru projížděl trať a hlásil: "Pravá 1." No ještěže neřekl: "Pravá 1, horizont 88 metrů.."(14.12.2009)

 • cunesk8

  Hodnotit dokument nemá cenu, jelikož jsem nějak nepobral o co tam šlo. Landa = levitující vlastenecky sektář (že je nacionální magor se ví už přes 20let a do teď se nic nezměnilo). Ti 2 šašci z toho divadla, to fakt jako nevim co to bylo, jeden co si hraje na intelektuála a jedinné co z něho vypadlo, asi tak 2 krabky cigaret co vykouříl za ty 2 minuty slávy v TV a když promluvil vypadlo z něho nějaké nelogické inteligentní hovno a tom druhém tupci némá cenu ani mluvit. Takových exotů bylo v dokumentu víc ( zájezd z Ivančič ( krom 2 bab), lidí z města, kamáradi z divadla....) ,ale nevíc to završila borka co si chtěla zahrát na chytrou a blábolila o runách, když tomu vůbec nerozuměla. Tak vypadá český národ = odpad! Jedinní normálni byli studenti JAMU a O.S.(16.12.2009)

 • Morloth
  ****

  Zajímavý, snad jen příliš jednostranný a zaujatý, pohled na Daniela Landu. Trocha odstupu by možná prospěla, ale jak koukat na tak podivnou osobnost, jakou Landa je? Trochu se toho týpka děsím, trochu mi přijde vtipný a stejný je i dokument. Překvapuje Landova otevřenost, kdy na závěr lakonicky říká, že to co dělá, dělá proto, aby měl prachy, že to je vlastně maska, převlek a přetvářka. To bych nečekal.(11.3.2010)

 • M.Macho
  ***

  Tajemství, který nebudeš chtít nikde vyprávět je možná to, že tohle, co se odehrávalo v dokumentu je pravda. Což je legrace - celému tomuhle nepochopitelně nafukovacímu fenoménu jsem se věnoval od jeho začátku a fascinuje mě, že i po roce ve mě vyvolává "silné" emoce. Divný "špíl" pomyslel si chodec a nechal Mahenovu činohru dál doutnat s pomyšlením, že DL, ZP a MD si postaví nový chrám...:D(10.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace