poster

Landův lektvar lásky (TV film)

 • anglický

  Landa's Elixir of Love

Dokumentární

Česko, 2009, 56 min

Režie:

Erika Hníková

Scénář:

Erika Hníková

Kamera:

Jiří Strnad
 • Radko
  ***

  Otázne podľa mňa je, či sa má vôbec nejaký dokument zaoberať podobnými typmi ľudí, levitujúcich pri jaskyniach Moravského krasu a schopných prevrátiť Česko hore nohami. Pretože v prípade, ak sa im dá aj negatívna publicita, platí známa veta Oscara Wildea: "Je úplne jedno, či sa o mne hovorí v dobrom alebo v zlom, hlavne, že sa hovorí." A nech sa na mňa nejaký Landa a jeho fanúšikovia nehnevajú, ale to čo predvádza má od umenia tak ďaleko, ako môj splachovací záchod.(12.12.2009)

 • Dadel
  ****

  Dokument o tom, jak nejznámnější český agroskín, schizofrenik, sektář a mesiáš-samouk Daniel "Já-nic-já-muzikant" Landa uváděl v brněnském Národním divadle svou, z nedostatku přesnějších výrazů použijme výraz divadelní hru Tajemství zlatého draka. Z formálního hlediska jde o standardní středometrážní (díkybohu) televizní dokument, ale obsahově jde o podivohudnou směs absurdní komedie a děsivosti. _____Komické momenty: Titulek "umělec" pod jménem Daniela Landy. Vyprávění šatnářky o tom, jak na představení chodí skíni v kanadách, kteří pokorně poslouchají své kápy. Bezradnost Landových příznivců, když mají odpovědět na otázku, o čem hra je. A především zanícený projev samotného Landy na besedě s diváky, kde "po babicovsku" vysvětluje svou vlastní interpretaci "duchovního" obsahu hry. _____Děsivé momenty: Ukázky ze samotné hry - musel jsem si dát pod repráky kbelík, aby mi kapající patos nepromáčel koberec. Vystoupení dramaturga Dohnala, herce Petra Halberstadta, režiséra a šéfa činohry ND Plachého a brněnského primátora Onderky, zcela upřímně přesvědčených, že Landa je velký umělec, kterého tady potřebujeme, a že umí létat a měnit se v draka. _____Často zaznívají hlasy, že dokument je zmanipulován tak, aby tvůrci Tajemství zlatého draka vypadali jako blbci. Já se domnívám, že k tomu není třeba žádné manipulace, stačí jim dát do ruky mikrofon a namířit na ně kameru, což taky Erika Hníková udělala. Naopak, mnohem těžší by bylo natočit to tak, aby jako blbci nevypadali. To by nedokázal ani Michael Moore. Film je k vidění na webu ČT.(26.12.2009)

 • Carth
  *

  "Dokument", kterej toho řekne daleko víc o autorech, jak o Landovi. Ať na toho člověka mám názor všelijakej (hudba ok, zbytek prapodivnej), tak z tohohle díla byla cítit manipulace daleko víc ze strany autorů než z Landy. Komický bylo, když si párkrát zcela očividně dělal Plachý z "dokumentaristů" srandu a buďto to nepostřehli nebo to tam nechali s tim, že někdo uvěří např. v levitujícího skina.(16.8.2011)

 • Morloth
  ****

  Zajímavý, snad jen příliš jednostranný a zaujatý, pohled na Daniela Landu. Trocha odstupu by možná prospěla, ale jak koukat na tak podivnou osobnost, jakou Landa je? Trochu se toho týpka děsím, trochu mi přijde vtipný a stejný je i dokument. Překvapuje Landova otevřenost, kdy na závěr lakonicky říká, že to co dělá, dělá proto, aby měl prachy, že to je vlastně maska, převlek a přetvářka. To bych nečekal.(11.3.2010)

 • 666teen

  Prosím vás, já u toho trošku klimbal, co to tam chtěli ti Landovi kamarádi stavět v tom lomu? Koncentrák? Hotel? Kostel? Jo, a neukazovali tam jak Dan lítá? To jenom kecali, že jo?(5.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace