Queen Rock Montreal & Live Aid (koncert)

Hudební / Dokumentární

Velká Británie, 2007, 138 min

Jim Beach

Moje nejoblíbenější živé vystoupení této skvostné Královny. Pro jednoho z mála hudebně lepší než Wembley. Setlist skvělý, výborně zahraný, všichni jsou mistři svých nástrojů. O zpěvu se ani bavit nemusím, "king Mercury" jak jednou řekl Paul McCartney, předvedl něco skvělého. Všechny lidi si namotal na všechny svoje prsty, zpěv naprosto lahodný, kooperace s kapelou taky skvělá. Kdybych měl vybrat věci, co mě překvapily, tak rozhodně I'm In Love With My Car od Rogera, pro mě druhý nejlepší zpěvák ve skupině, který má krásně rockově agresivní hlas a tento svůj flák předvedl na výbornou (vždy se mi hrozně líbí, jak se na Rogera Freddie otočí a usměje se, když vidí, jak si kolega svou chvilku užívá). Dále mě překvapil Dragon Attack a Get Down, Make Love, které byli naprosto perfektně provedené a u Dragon Attack vždy radši vyhledávám tuhle verzi před studiovou. Plný počet.(24.11.2018)

Je trošku zarážející, že koncert z Wembley roku 1986 má slabší kvalitu obrazu (a viuzuálu obecně), než ten z Montrealu z roku 1981. Jak většina říká, hudebně slabší, obrazově lepší. TOP Skladby: https://www.youtube.com/watch?v=aA2IRoPFIn0 + https://www.youtube.com/watch?v=2FG5KvGA2KQ + https://www.youtube.com/watch?v=Mj8iqrgmKPU(12.9.2017)

Naprosto luxusní zážitek, který je (minimálně po technické stránce) lepší než Wembley. Sice je zde jen nějakých 16 tisíc diváků, kteří jsou poněkud chladní (všimněte si, jak Freddie navyklý masivní odezvě z Jižní Americky po první sloce "Love Of My LIfe" špitne směrem k Brianovi "You Don't Know It", čímž naráží na podivnou tichost diváků). Jak píše sajnym - ano, vizuální efekty jsou z dnešního pohledu poněkud minimalistické, ale ve své době patřila výbava skupiny Queen ke světové špičce. Jak zmíní Brian a Roger vtipně v komentáři - "Tehdy byl na vzestupu Steven Spielberg a myslím, že nás v Blízkých setkáních třetího druhu vykradl" a několikrát dodá, že šlo o špičkový světelný park vytvářející skvělé barevné efekty - což je zvlášť v HD opravdová nádhera...(5.9.2011)

Hodnocení se vztahuje čistě k Rock at Montreal ´81. V HD s kvalitním stereem parádní zážitek. Sice je vidět, že koncert je staršího data (minimální střihy oproti současným koncertům), ale na tu dobu tahle parta poskytovala asi ty nejlepší audiovizuální zážitky. Freddie je vážně ve formě a ikdyž stále spousta hitů nebyla na světě (asi se budu muset poohlédnout po Wembley 86), tak tenhle koncert nemá slabé místo.(11.12.2011)

Freddie je zde v dobré formě, ale přišlo mi, že to jsou hlavně ostatní členové Queen, kteří skutečně září a dostávají ze sebe maximum. Zazněly zde parádní písničky a musím říct, že některé mi více sedí studiově. Freddie má ale pořád tak skvělý hlas, že je prostě táhne a vás stáhne s sebou. A to myslím v tom nejlepším.(31.5.2017)