Do morku kosti

Scénografie:

Mark White

Kostýmy:

Rebecca Hofherr

Celé jakési divné, nebýt tam těch aut, člověk by řekl, že se to odehrává před sto lety. Ani se mi nechce věřit, že takhle v dnešní době někdo žije ( navíc v Americe). Jednoduchý příběh, v němž se dcera snaží nalézt svého nezdárného otce, aby zbytek rodiny neskončil bez střechy nad hlavou a na konci čeká velká zmrzlá... kost. A když už se nám snažili namluvit, že tam byla taková zima, proč všichni zásadně chodili v rozepnutých bundách? Hlavní hrdinka je sice sympatické děvče, ale co je to platné, když jsem už po 50 minutách přemýšlela, co tam bude těch dalších 50 minut dělat... Takže nejlepší na tom byla ta domácí country kapela s vysloužilou zpěvačkou.(13.3.2011)

• Rogue

Naprosto famózní sračka - gradace pomocí krav, intermezzo s veverkami, svícení na vodu, akce s motorovkou a vlastně i všechno ostatní... Křečovitý kýč z jehož oscarových nominací se zblázním radostí. Výtečný příběh o chození mezi domy plné napětí a skvělých dialogů. A banjo a kuřátka od hodného strýčka. - Vždycky jsi mi naháněl hrůzu. - To proto, že seš chytrá. Mrdka od hlavy až k patě.(26.2.2011)

"I'd be lost without the weight of you two on my back. I ain't going anywhere." Mrazivě napínavé drama o pátrání nezletilé dívky po jejím nezvěstném otci. Právě atmosféra filmu a herecké výkony pozvedávají tento film o něco výš. Vynikající herecký výkon podala pro mě naprosto neznámá herečka Jennifer Lawrence, která skvěle ztvárňuje dívky balancující na hraně touhy najít otce a beznaděje (na svůj věk podává mimořádný výkon a svou nominaci na Oscara si rozhodně zaslouží). Ale i John Hawkes zvládl svou postavu velmi dobře. Naneštěstí se ale jinak jedná pouze o průměrný film bez jakékoliv gradace děje a výrazného hudebního podkladu. Škoda, jeho potenciál byl rozhodně vyšší...(26.2.2011)

• GodComplex

Prosim? Tohle ma byt jako co a jak je mozne, ze se takovy nesoustredeny syrovy indie shit dostane do nominacky nejlepsich oscarovych filmu? Neuveritelne nesympaticka, spinava a predevsim nudna zalezitost. A co ta nominace Jennifer Lawrence za nejlepsi herecku? To kazdy kdo se s rozbitou drzkou nevyrazne potlouka po venkove muze byt nominovany na Oscara? Parodie. Nebyt kratkeho camea Sheryl Lee a toho spravne morbidniho zaveru s akci na lodicce nezdraham se dat odpad! 1/10(30.1.2011)

• Flakotaso

Tohle že je vítěz Sundance a oskarový kandidát? Ne, je to film se strukturou vyprávění ne nepodobnou starým počítačovým hrám-hrdina někam přijde, chce něco vědět, tam někdo čeká a pošle hrdinu dál za někým jiným. A pořád dokola až do omrzení. Všechno, čím chce tento film být, je jenom rádoby. Postavy jsou jenom karikatury a řezání rukou motorovkou je parodické samo o sobě. U scény lovení veverek a jejich následné konzumace jsem se musel také uchechtávat. Režisérka asi četla Štorcha.(5.12.2010)

• - Jeden z nejméně vydělávajících filmů, který kdy byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší film. (-bad-mad-wolf-)

• - V přípravě na svou roli se Jennifer Lawrence naučila stahovat veverky, sekat dříví a prát se. (HellFire)

• - Mnoho z herců – např. Isaiah Stone jako Sonny, Ashlee Thompson jako Ashlee a William White jako Blond Milton – stejně jako komparz, pochází z Forsyth v Missouri a práce na tomto filmu byla jejich první herecká zkušenost. (HellFire)