poster

Do morku kosti

 • Česko

  Zmrzlá kost

 • Česko

  Winter's Bone

  (festivalový název)
 • USA

  Winter's Bone

 • Slovensko

  Zmrznutá kosť

  (festivalový název)
 • Nizozemsko

  Winter's Bone

 • Belgie

  Winter's Bone

Drama

USA, 2010, 100 min

Režie:

Debra Granik

Předloha:

Daniel Woodrell (kniha)

Producenti:

Alix Madigan

Scénografie:

Mark White

Kostýmy:

Rebecca Hofherr
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Greg
  ***

  "I'd be lost without the weight of you two on my back. I ain't going anywhere." Mrazivě napínavé drama o pátrání nezletilé dívky po jejím nezvěstném otci. Právě atmosféra filmu a herecké výkony pozvedávají tento film o něco výš. Vynikající herecký výkon podala pro mě naprosto neznámá herečka Jennifer Lawrence, která skvěle ztvárňuje dívky balancující na hraně touhy najít otce a beznaděje (na svůj věk podává mimořádný výkon a svou nominaci na Oscara si rozhodně zaslouží). Ale i John Hawkes zvládl svou postavu velmi dobře. Naneštěstí se ale jinak jedná pouze o průměrný film bez jakékoliv gradace děje a výrazného hudebního podkladu. Škoda, jeho potenciál byl rozhodně vyšší...(26.2.2011)

 • Malarkey
  **

  Zase píšu komentář, kde toho není ani moc co říct. Pokud Vás rozčilujou typičtí američtí burani s Budweiserem v ruce a čapkou na palici, tak na to ani nekoukejte. Ten film mi vůbec nic neřek. Všichni mě tam rozčilovali, hlavní herečka obzvlášť. Ta se totiž s tím buranstvím snažila vypořádat a ještě víc do toho spadala. Strašný...film maximálně tak pro americký burany, ale ne pro mě, jako Čecha, kterej o americkejch vesnicích ví asi tolik, jako klasickej americkej buran o Český republice.(13.2.2011)

 • Crocuta
  ****

  Kudrnovy děti Missouri 2010 aneb veverky jsou nejlepší smažené :-)). Jako sociální sonda funguje film skvěle, Jennifer Lawrence je nadmíru sympatická a kamera i hudba zasluhují pochvalu. A mě osobně, jako zarytému fanouškovi Twin Peaks, udělala svým výstupem obzvláštní radost Sheryl Lee, která na těch svých třiačtyřicet sice rozhodně vypadá, ale roztomilé dolíčky ve tvářích má pořád.(28.1.2012)

 • mcb
  ***

  Neherecky-herecké drama demytizující americký venkov. Žádné veselé písničky a skotačení u táboráku, ale samá špína, bezmoc, všudypřítomný pesimismus a buranská individua. Winter's Bone však nezkrášluje a nedobarvuje realitu, jen ji ukazuje takovou, jaká (asi) doopravdy je. Na hodinu a půl ale obsahuje příliš plytký až nezajímavý příběh, který ostatně celkovou jinakost a odlišnou snímku od standardní produkce nemá šanci na celovečerním poli utáhnout. Nakonec se z filmu vyklube jen pocitová podívaná, která s vámi nepříjemně vydrží, ale jen do závěrečných titulků. P. S. Proč tam byla ta pasáž s veverkou? Snad další okaté napodobování artových filmů? 6/10(26.1.2011)

 • Arbiter
  ***

  Komorní a divné. Život, kterej jde mimo mě, hodnoty, který jdou z velký části mimo mě a scénář strukturou trochu na palici. Že bych měl pocit přítomnosti autentické sondy do nějaké subkultury se taky říct nedá. Cejtil jsem ale ostří a místně hutnou atmosféru, která se však často střídala s nudou. Oscarovou nominaci moc nechápu. Rogue je ale zbytečně zlá.(4.6.2011)

 • - Jeden z nejméně vydělávajících filmů, který kdy byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší film. (-bad-mad-wolf-)

 • - Film získal v roku 2010 Veľkú cenu poroty a cenu za scenár na festivale v Sundance a Cenu C.I.C.A.E. v sekcii Forum na Berlinale. [Zdroj: Artfilm] (imro)

 • - Seržant Russell Schalk, který si zahrál armádního náboráře, je jím i ve skutečnosti. Jde o válečného veterána, který sloužil u 1st Cavalry Division. (Mr.Hudson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace