Do morku kosti

Scénografie:

Mark White

Kostýmy:

Rebecca Hofherr

Ryze tenzní redneckov, kde většinu stopáže čekáte kdy někdo někoho vykuchá, nebo mu ustřelí hlavu. Kupodivu to ale není tak divoké, protože tvůrci diváka nechají pracovat s mrazivou myšlenkou jak by to asi vypadalo kdyby a snímek spíše cedí nonstop studenou atmosféru vidláckých zákoutí, kde na zahradě místo květin a stromů leží vraky aut, potažmo feťácká doupata. Lawrence je tahoun, akorát tady to není o scénáři, který by jí nechal naplno vyniknout. Škoda, že asi tak půlka záběrů ve filmu je třikrát delších, než by bylo záhodno aby to i bavilo.(16.7.2017)

• Xmilden

Něco se strašným způsobem nepovedlo. Jak je možné že filmy jako Počátek nemají ani náhodou šanci na Oscara, Prokletý ostrov nebyl dokonce ani nominovaný a pak se do nominace dostane Winter's Bone? Totální úlet akademiků. Film kde hraje hlavní roli nuda. Vedlejší role si střihly amatérismus, nezajímavost a hlavně nelogičnost. Po většinu filmu člověk ani moc neví která bije. Proč hlavní hrdinku chtějí ty ženské umlátit k smrti? Proč ji rovnou nezastřelí, když strká nos tam kde by neměla. Vše jsem si musel domýšlet a prakticky si vytvořit svou vlastní dějovou linii. Protože ta originální je strašná. Doporučení všem kteří tento film neviděli, nekoukejte na něj. Mohlo by to pro vás mít katastrofální následky. Já jsem přišel zbytečně o 100 minut svého života.(28.2.2011)

• GodComplex

Prosim? Tohle ma byt jako co a jak je mozne, ze se takovy nesoustredeny syrovy indie shit dostane do nominacky nejlepsich oscarovych filmu? Neuveritelne nesympaticka, spinava a predevsim nudna zalezitost. A co ta nominace Jennifer Lawrence za nejlepsi herecku? To kazdy kdo se s rozbitou drzkou nevyrazne potlouka po venkove muze byt nominovany na Oscara? Parodie. Nebyt kratkeho camea Sheryl Lee a toho spravne morbidniho zaveru s akci na lodicce nezdraham se dat odpad! 1/10(30.1.2011)

• Handle

Když se Winter's Bone objevil v nominacích na Oscary a začal jsem číst příspěvky typu co tam dělá apod., říkal jsem si, že by to stejně nemusel být tak špatný film a za něco být nominovaný musí. Po shlédnutí říkám: JE to špatný film (pro mě) a NECHÁPU za co dostal nominace. Když se totiž vyloženě těšíte až film skončí, nic Vás nezaujme a ani Vás v podstatě nezajímá jak film dopadne, tak prostě není něco v pořádku. Tohle mně tedy nesedlo vůbec. Nuda, nuda, nuda. Přesto jsou i zastánci tohoto filmu, avšak jediný, co za něco stálo byla Jennifer Lawrence, která předvedla docela dobrý výkon, ovšem v tomhle nijakém filmu nevynikla, tudíž se spíš těším na další filmy, kde bude hrát. Prostě se mi to nelíbilo a to vůbec. Kliknout na imdb a vidět hodnocení 73% (a Metascore dokonce 90%!!) a tučný nápis "Nominated for 4 Oscars", to je podle mě v tomto případě velký omyl...(2.3.2011)

• MartinezZ

9.4.2011 ~ Film, který nemusel být špatný, kdyby nebyl natočen nudně. Film, který naproti své nepřílišné kvalitě, dostal nemálo nominací na Oscara 2010. Film, který (za) moc nestál. ~ Mladá dívka žije se svým malým bratrem a pomatenou matkou kdesi v opuštěných lesích Spojených států. Ve společnosti jsou spodina, v podstatě nemají z čeho žít a všude okolo je jen a pouze hnus. Jak prostředí tak lidé. Dívka má ještě otce. Vaří drogy, má jít k soudu a kaucí je jeho dům, v němž rodina žije. A je nezvěstný. Na dívce tak je, aby ho našla a donutila ho k soudu jít, jinak celý zbytek rodiny skončí na hlíně (dlažba široko daleko není). A že by jim někdo pomohl, to nepřipadá v úvahu. ~ A tak holčina putuje od jednoho známého a rodinného příslušníka k dalšímu, všude je přinejmenším odmítána a když už se k něčemu přibližuje, nikdo si nebere servítky mladou holku zmlátit do krve. A přesto je film nudný. ~ Celý film se autoři snaží ukázat, v jaké hrůze rodina žije, že dívka je jediná, kdo má možnost se z toho nějak dostat, a že hnus je tam opravdu všude. V tomhle ohledu na mě film zapůsobil. Holku a kluka bych nechal odvést a celý les i s obyvateli nechal pokrýt napalmem. Nic jiného si nikdo nezasloužil a já nějak moc nechápal, proč bych se na to měl takovou dobu koukat. Je to totiž dost podprůměrný snímek, ze kterého by šlo udělat slušné drama, kdyby se toho ujal někdo zkušenější. Hlavní představitelka sice hrála, ale rozhodně to nebylo nic, za co by si zasloužila nominaci na Oscara za hlavní roli (!). Půl filmu někoho hledá, druhou půlku dostává furt přes hubu a v ostatních chvílích někde leze a je špinavá. Pár dialogů, nic na Oscara. Stejně tak nechápu, proč na Oscara někdo nominoval tenhle film. Ani zdaleka to není nic, co by si byť nominaci zasloužilo. Hlavní představitelka se také prý pro roli naučila sekat dříví (to musel být alespoň týdenní kurz), stahovat veverky (důležité kvůli jedné scéně) a dokonce se i prát (!), což už vůbec nechápu, protože dostávala v kuse po hubě. ~ Ne, skutečně nevidím důvod nějak opěvovat tenhle lacině vytvořený film, kde holčina dostává do těla od rodinných příbuzných a známých jen proto, že se snaží najít otce, sračku stejnou, jako všichni, s kým za celý film promluví. Letošní nominace na Oscary byly vůbec velmi zvláštní...(1.5.2013)

• - Jeden z nejméně vydělávajících filmů, který kdy byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší film. (-bad-mad-wolf-)

• - Mnoho z herců – např. Isaiah Stone jako Sonny, Ashlee Thompson jako Ashlee a William White jako Blond Milton – stejně jako komparz, pochází z Forsyth v Missouri a práce na tomto filmu byla jejich první herecká zkušenost. (HellFire)

• - V přípravě na svou roli se Jennifer Lawrence naučila stahovat veverky, sekat dříví a prát se. (HellFire)