poster

Do morku kosti

 • Česko

  Zmrzlá kost

 • Česko

  Winter's Bone

  (festivalový název)
 • USA

  Winter's Bone

 • Slovensko

  Zmrznutá kosť

  (festivalový název)

Drama

USA, 2010, 100 min

Režie:

Debra Granik

Předloha:

Daniel Woodrell (kniha)

Scénář:

Anne Rosellini

Producenti:

Alix Madigan

Scénografie:

Mark White

Kostýmy:

Rebecca Hofherr
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flakotaso
  **

  Tohle že je vítěz Sundance a oskarový kandidát? Ne, je to film se strukturou vyprávění ne nepodobnou starým počítačovým hrám-hrdina někam přijde, chce něco vědět, tam někdo čeká a pošle hrdinu dál za někým jiným. A pořád dokola až do omrzení. Všechno, čím chce tento film být, je jenom rádoby. Postavy jsou jenom karikatury a řezání rukou motorovkou je parodické samo o sobě. U scény lovení veverek a jejich následné konzumace jsem se musel také uchechtávat. Režisérka asi četla Štorcha.(5.12.2010)

 • Davies182
  ****

  V nominacích na Oscara (TM) se roku 2011 objevil i tento zprvu nenápadný snímek. Takže jsem dlouho neváhal, a počin ženské režisérky shlédnul... a jsem příjemně překvapen! Beru námitky, že je to vedle Inception nebo třeba True Gritu vcelku divná volba, ale nakonec - proč ne? Důležitý je přístup: s tím správným si lze 100 minut kdesi v neobydlených končinách Ameriky patřičně užít. Příběh Ree mi rychle utekl, seznámil jsem se s další sociální stránkou USA (netvrďte mi, že to takhle tam někde opravdu není), a celkově vzato jsem za dramatickou, originální exkurzi velmi rád. I když o té nominaci by se dalo polemizovat dlouhé hodiny ;-). Slabé čtyři.(1.3.2011)

 • -bad-mad-wolf-
  *****

  Americká kritika kvičela nadšením a já patrně tuším proč, nicméně američan nejsem, v Americe jsem nikdy nebyl a nedokážu posoudit, jak moc je film pro občana USA výstižný / naturalistický / jinak nitro postihující. Jenže o to tu tak moc neběží. Kdybych to měl hned shrnout, Winter's Bone od začátku tak moc dává na odiv svou diváckou neatraktivitu (jeden z komentátorů zde píše cosi o amerických buranech s budweiserem v ruce, budiž - ono je to vcelku přesné) a snahu všem říci, že takhle to tam u nich PROSTĚ CHODÍ, že jsem nad smysluplností a oprávněností všeho zobrazovaného přestal dumat už po čtvrthodině. Je mi to fuk. Nevím, jestli burani z amerického zapadákova kdesi v lesích sjíždějí koks ostošest, problémy vyřizují bouchačkou a nutí povahou svého žití i sedmnáctileté holky být chlap, nicméně v intencích tohohle filmu to platí stoprocentně a já jim všechno zobal z ruky. Jsou to reálie nehezké, nepříjemné a drsné ne proto, že drsně vypadají, ale protože drsné prostě jsou. Dostal jsem do žíly infúzi veškeré té životní těžkosti a to se stejnou samozřejmostí, jako titulní hrdinka učí děcka lovit veverky. Co se příběhu týče, kdekoliv jinde by podobná nepříliš složitá story působila se svým vyústěním divně, směšně, možná i hloupě, tady je normální. Nenormální je jen výkon Jennifer Lawrence, která je prostě fantastická. K oscarovým nominacím se vyjadřovat nebudu, nicméně pokud Winter's Bone pro průměrného amíka opravdu znamená kus odvrácené duše, zakopané tam někde v lesích, tak je plně chápu. Body navíc za objevení talentované Jennifer Lawrence. 9/10(2.8.2011)

 • Crocuta
  ****

  Kudrnovy děti Missouri 2010 aneb veverky jsou nejlepší smažené :-)). Jako sociální sonda funguje film skvěle, Jennifer Lawrence je nadmíru sympatická a kamera i hudba zasluhují pochvalu. A mě osobně, jako zarytému fanouškovi Twin Peaks, udělala svým výstupem obzvláštní radost Sheryl Lee, která na těch svých třiačtyřicet sice rozhodně vypadá, ale roztomilé dolíčky ve tvářích má pořád.(28.1.2012)

 • Traffic
  *****

  Jak už bylo řečeno, tenhle film stojí především na atmosféře a vynikající (a krásné) Jennifer Lawrence. O podobných, často také nezávislých filmech se obvykle píše, jak jsou hrozně lidské, syrové a realistické, a spousta z nich si na to jenom hraje, ale Winter's Bone takový doopravdy je. Samozřejmě nevím, jak přesně to chodí na americkém středozápadě, ale tyhle skoro až post-apo krajinky a naprosto přesní herci jsou fascinující.(9.1.2011)

 • - Jeden z nejméně vydělávajících filmů, který kdy byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší film. (-bad-mad-wolf-)

 • - Film získal v roku 2010 Veľkú cenu poroty a cenu za scenár na festivale v Sundance a Cenu C.I.C.A.E. v sekcii Forum na Berlinale. [Zdroj: Artfilm] (imro)

 • - Seržant Russell Schalk, který si zahrál armádního náboráře, je jím i ve skutečnosti. Jde o válečného veterána, který sloužil u 1st Cavalry Division. (Mr.Hudson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace