poster

Do morku kosti

 • Česko

  Zmrzlá kost

 • Česko

  Winter's Bone

  (festivalový název)
 • USA

  Winter's Bone

 • Slovensko

  Zmrznutá kosť

  (festivalový název)

Drama

USA, 2010, 100 min

Režie:

Debra Granik

Předloha:

Daniel Woodrell (kniha)

Scénář:

Anne Rosellini

Producenti:

Alix Madigan

Scénografie:

Mark White

Kostýmy:

Rebecca Hofherr
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MrCreosote
  *****

  Drsné, nepřikrášlené a hlavně opravdové. Svou syrovou atmosférou a nehostinným prostředím, kterým se poflakují odpudiví američtí "redneckové", film připomene McCarthyho román Dítě boží. Jsem vděčný za celkové civilní pojetí a absolutní uvěřitelnost herců, a to bez výjimky. Skvělý nezávislák, který ještě posbírá spoustu cen.(30.11.2010)

 • POMO
  ****

  "Nikdy nepros o to, čo ti malo byť ponúknuté." Winter's Bone pôsobivo zobrazuje riešenie ťažkej situácie neúplnej rodiny v už tak ťažkom živote v neľahkých podmienkach (kde sa obživa zaobstaráva vlastnoručne v lese). Motorom filmu nie je ani tak scenár, ako atmosferické prostredie stredoamerického zapadákova, kde záhrady skrášľujú hrdzavé vraky áut a v kôlňach sa pěcie a fetuje perník. A kde medzi obyvateľmi fungujú spoločenské pravidlá, z ktorých mrazí v kostiach. Jennifer Lawrence je tu skutočne teenage ťahúňom, aký sa na plátne vidí raz za čas. Pocitovo blízke Coenovic Fargu, akurát bez nadsádzky. Missouri si ako turista nechám ujsť.(7.7.2014)

 • Stanislaus
  ***

  Jak už bylo kdesi řečeno, tak Winter´s Bone pouze doplnil desítku oscarových aspirantů za Nejlepší film, protože na mě osobně tento snímek zapůsobil dost průměrně. Celkově mi to přišlo takové ploché a vypadalo to, jako by se tvůrci nesnažili jít hlouběji. Osobně bych nechtěl žít ve stejném sousedství jako hlavní hrdinka, protože se tam každý tvářil jako vrah nebo jako by právě zakousl králíka. Zkrátka mi přijdou ty čtyři nominace na Oscara přehnané, protože tento film není v žádném směru ukázkovým příkladem něčeho lepšího, vyjma snad jen hereckého výkonu Jennifer Lawrence.(21.2.2011)

 • JohnCZ
  *

  Prostředí hnusného amerického vidlákova vypadá na první pohled zajímavě, ale film bohužel nic zajímavého nepřináší, děj se po celou dobu strašně táhne, charaktery jsou nesympatické, dalo by se říci až protivné a jediné pozitivum je tak Jennifer Lawrence. Ve spojení s filmem je i ta - jinak celkem pěkná - country hudba neskutečně otravná.(29.8.2013)

 • Fr
  **

  ,,JÁ JSEM DOLLYOVÁ! DO MORKU KOSTI!“..... /// To se takhle taťka zaručil celým svým jměním (barák a takový ty kraviny), že přijde včas k soudu. ,,MÁTE KAM JÍT?“ Nepřišel. A co na to máma? Mlčí. ,,MUSÍM HO NAJÍT!“ (v klidu, já ho mám na praku, ale dcera je z toho nějaká rozhozená) Na, tu máš trávu, prachy nemám… (Českej Honza by čuměl!) A tak vobejde příbuzný, pak vostatní občany na vsi - ,,TVŮJ FOTR TĚ TU NECHAL? TO JE HNUSNÝ! DÁŠ SI ŠŇUPEC?“ Kurva náročnej příběh. Reálnej americkej zapadákov, kde ¾tiny jsou kriminálníci a zbytek je minimálně podezřelej. Toť stará smažka, mlžící brácha a fotr v nedohlednu (já ti snad pudu pomoct!). A co na to máma? Mlčí. Všichni hrajou dramatický divadýlko, ale já jim to nežeru. A taky kurva nechápu, proč vona……., ale hlavně, hlavně je mi to jedno! Oscarová píčovina, na kterou jsem ještě nedospěl. Proč já to jen chtěl vidět? Já su magor…. a co na to máma? Co vám budu povídat! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Bouchla mi varna. Se omlouvám Bulharům, ale podoba je to čistě náhodná. 2.) Hledám recept na veverky. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(24.7.2012)

 • - Film získal v roku 2010 Veľkú cenu poroty a cenu za scenár na festivale v Sundance a Cenu C.I.C.A.E. v sekcii Forum na Berlinale. [Zdroj: Artfilm] (imro)

 • - Jeden z nejméně vydělávajících filmů, který kdy byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší film. (-bad-mad-wolf-)

 • - V přípravě na svou roli se Jennifer Lawrence naučila stahovat veverky, sekat dříví a prát se. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace