Do morku kosti

Scénografie:

Mark White

Kostýmy:

Rebecca Hofherr

Syrový, autentický snímek s mrazivou vůní tlejícího listí a country tóny. Americká Pouta, s o něco lepším scénářem a o dost širším pohledem do krajiny. Film tvořený atmosférou, o hlavní představitelce Jennifer Lawrence - Ree bychom moderně řekli, že má pořádný "koule". Film nemá na Oscarech šanci v "královské kategorii", Jennifer Lawrence asi nepřetlačí Natalii Portman (i když by to bylo moc milé překvapení, které bych jí docela přál, a to jsem si po Černé labuti myslel, že Natálka nemůže mít letos konkurenci), obrovská tlačenice bude v mužské kategorii pro vedlejší roli, mediálně protežovaný bojovník Christian Bale, proti němu dobrácký dárce spermatu Mark Ruffalo a ne vlastní vinou na druhé koleji supící Geoffrey Rush, tady asi nebude mít malá rolička Johna Hawkes nárok. Zbývá Nejlepší adaptovaný scénář, který se všeobecně čeká pro Social Network. Takže film nejspíš ostrouhá, ale my na něj budeme vzpomínat pro jeho syrovou atmosféru dosud neznámého amerického prostředí, a tedy něco, co se jen tak nevidí.(29.1.2011)

Kudrnovy děti Missouri 2010 aneb veverky jsou nejlepší smažené :-)). Jako sociální sonda funguje film skvěle, Jennifer Lawrence je nadmíru sympatická a kamera i hudba zasluhují pochvalu. A mě osobně, jako zarytému fanouškovi Twin Peaks, udělala svým výstupem obzvláštní radost Sheryl Lee, která na těch svých třiačtyřicet sice rozhodně vypadá, ale roztomilé dolíčky ve tvářích má pořád.(28.1.2012)

Knižní předloha je z příběhu dívky, která se v zapadlém kraji snaží udržet rodnou chatrč a kus lesa, hodně cítit. Všichni muži chlastají, fetují, vraždí a jsou suroví na ženy. O většině žen to platí taky. Snímek je asi proklamací nezávislosti, které se spodina drží zuby nehty a čerpá z ní svoji hrdost. Proto nejsou některé záležitosti, které by jinak z filmu udělaly detektivku, vůbec rozehrané. Nejsou pro příběh zajímavé – tady jde o dívku a její v krvi zděděnou nezlomnost a obranu vlastního způsobu života, přestože mnohým by se jevil jako strašný. SHRNUTÍ: Americký vidlákov je jen pro otrlé.(23.10.2018)

• Handle

Když se Winter's Bone objevil v nominacích na Oscary a začal jsem číst příspěvky typu co tam dělá apod., říkal jsem si, že by to stejně nemusel být tak špatný film a za něco být nominovaný musí. Po shlédnutí říkám: JE to špatný film (pro mě) a NECHÁPU za co dostal nominace. Když se totiž vyloženě těšíte až film skončí, nic Vás nezaujme a ani Vás v podstatě nezajímá jak film dopadne, tak prostě není něco v pořádku. Tohle mně tedy nesedlo vůbec. Nuda, nuda, nuda. Přesto jsou i zastánci tohoto filmu, avšak jediný, co za něco stálo byla Jennifer Lawrence, která předvedla docela dobrý výkon, ovšem v tomhle nijakém filmu nevynikla, tudíž se spíš těším na další filmy, kde bude hrát. Prostě se mi to nelíbilo a to vůbec. Kliknout na imdb a vidět hodnocení 73% (a Metascore dokonce 90%!!) a tučný nápis "Nominated for 4 Oscars", to je podle mě v tomto případě velký omyl...(2.3.2011)

Pochmurný, lehce nadprůměrný nezávislák. Nezodpovězené otázky a hojnější potřeba vlastní interpretace mě tolik netrápily, protože dostatečný zážitek zařídila depresivní, bezútěšná, syrová atmosféra, která byla cítit intenzivněji než uleželé olomoucké syrečky. Civilizace komunity žijící v odlehlých lesích v amerických Ozark Mountains se od dob neandrtálců příliš neposunula. Boj o holé přežití byl tvrdý, tak si přilepšovali provozováním nezákonné obživy, do nějž nezúčastnění ve vlastním zájmu nešťourali. Neústupná a odvážná sedmnáctka Ree byla okolnostmi přinucena toto místní pravidlo porušit a než jsme se spolu s ní dozvěděli alespoň částečnou pravdu o osudu jejího otce, schytala chudák holka smršť kopanců. Její představitelka Jennifer Lawrence byla výborná a kdyby zázrakem dostala toho pozlaceného plešouna, upřímně bych jí ho přála.(17.2.2011)

• - V přípravě na svou roli se Jennifer Lawrence naučila stahovat veverky, sekat dříví a prát se. (HellFire)

• - Mnoho z herců – např. Isaiah Stone jako Sonny, Ashlee Thompson jako Ashlee a William White jako Blond Milton – stejně jako komparz, pochází z Forsyth v Missouri a práce na tomto filmu byla jejich první herecká zkušenost. (HellFire)

• - Seržant Russell Schalk, který si zahrál armádního náboráře, je jím i ve skutečnosti. Jde o válečného veterána, který sloužil u 1st Cavalry Division. (Mr.Hudson)