Do morku kosti

Mark White

Kostýmy:

Rebecca Hofherr
  • GodComplex

Prosim? Tohle ma byt jako co a jak je mozne, ze se takovy nesoustredeny syrovy indie shit dostane do nominacky nejlepsich oscarovych filmu? Neuveritelne nesympaticka, spinava a predevsim nudna zalezitost. A co ta nominace Jennifer Lawrence za nejlepsi herecku? To kazdy kdo se s rozbitou drzkou nevyrazne potlouka po venkove muze byt nominovany na Oscara? Parodie. Nebyt kratkeho camea Sheryl Lee a toho spravne morbidniho zaveru s akci na lodicce nezdraham se dat odpad! 1/10(30.1.2011)

• Pluhy

Americkej venkov vypadá krapánek jinak, než když jedete za babičkou Boženkou k Uhřiněvsi. Zatímco na české vsi je kostel, hospoda, koloniál a hřbitov, tak v Ozark Mountains je to smrad, špína, perníkový doupě a pupkatý vidláci s polorozpadlým pickupem. A v tom všem bordelu žije Jennifer Lawrence, která přijde se svejma sourozencema o střechu nad hlavou, pokud nenajde svýho zadluženýho fotříka. A tak začíná zdlouhavý příběh obcházení jedné barabizny za druhou, klepání na dveře a dostávání výprasku od bezzubejch smradlavejch vidláků. Winter's Bone připravuje hutnou redneckovskou atmosféru, ale s nudnou zápletkou a ještě nudnějším příběhovým líčením.(1.7.2014)

• IQ Tiqe

Nuda! Americkej studenej prdelákov, spíš osada. Holka hledá tátu, aby nepřišla o barák. Táta vařil drogy, ostatní příbuzní jeli v podobným kšeftu. Prostředí nehostinný, lidi nesympatický, příběh rozvláčnej. Akorát mě zajímalo, jak to dopadne, ale stejně jsem poslední třetinu přetáčel. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh ** | hudba ** | humor - | akce - | napětí * | pustil bych si znovu *(23.12.2013)

Když vás obklopí beznaděj, nezbývá než se rvát. Ponurý a nemilosrdný pohled na zemi tolik obdivovanou, kde se pověstný americký sen mění jen v pouhé doufání, že zítra to nebude horší, a kde se i prosté přežívání zdá být víc než dost. Nezáleží totiž na tom, v čí prospěch se kola spravedlnosti zrovna točí, síla člověka spočívá v tom, jak svůj úděl přijme.(27.12.2010)

#podle knihy #dívka #les Vskutku. Přívlastky hypnotizující, depresivní a zotužující (a toto nejspíš vymyšlené slovo používám proto, že z těch opravdových mě napadá jenom inspirativní, a to by mi přišlo trochu nemístné v daném kontextu, i když významově trefné) pomíchané různě dohromady. Film je tak sevřený a uzavřený, že působí jako od základu nově vybudovaný svět fantasy nebo spíš hororu a noční můry. J-Law je jenom jedno z mnoha koleček ve stroji, který proklatě dobře funguje (kterým kruhem pekla proboha prolezl John Hawks, že jsem ho nejdřív ani nepoznala), ale jestli jí Akademie tak nutně chtěla udělit Oscara, tak to měla určitě učinit za tento film a nikoliv za Terapii láskou. Za jedno je tu lepší než v tom pozdějším filmu a za druhé je tu stoprocentně lepší než Natalie v Černé labuti, ale mně obecně ocenění z Oscarů 2011 dávají jen pramálo smyslu. Jo a ještě než odvesluji někam dál, tak chci udělit čestnou zmínku Dale Dickey, protože damn, ta ženská má charisma. -"If dad's up there, I'm bringing him home to bury."(18.3.2018)

• - Seržant Russell Schalk, který si zahrál armádního náboráře, je jím i ve skutečnosti. Jde o válečného veterána, který sloužil u 1st Cavalry Division. (Mr.Hudson)

• - Jeden z nejméně vydělávajících filmů, který kdy byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší film. (-bad-mad-wolf-)

• - Mnoho z herců – např. Isaiah Stone jako Sonny, Ashlee Thompson jako Ashlee a William White jako Blond Milton – stejně jako komparz, pochází z Forsyth v Missouri a práce na tomto filmu byla jejich první herecká zkušenost. (HellFire)