Do morku kosti

Scénografie:

Mark White

Kostýmy:

Rebecca Hofherr

Já si nemůžu pomoct, ale mně se to prostě líbilo. Je to trochu zvláštní film, který v divákovi jistě zanechá pár otázek a taky s dost zvláštními postavami, které bych skutečně v reálném životě nechtěla nikdy potkat. Zároveň film ale výborně zobrazuje tu odvrácenou stranu amerického venkova a nic nepřikrášluje. Hodně se mi líbila ta mrazivá až syrová atmosféra. Napětí taky nechybělo, já se nenudila ani chvilku. Jennifer Lawrence podala naprosto dokonalý herecký výkon a v pohodě utáhla celý film. Pokud se tato herečka nenechá zcela pohltit slávou, která ji jistě za chvíli díky Hunger Games čeká a nezanevře i na tyto malé filmy, tak se z ní může stát jednou opravdu velká herečka. Winter's Bone není žádný převratný film, zápletka není nijak složitá, ale už delší dobu jsem neviděla takto pojatý film a pro podobná dramata mám prostě slabost, dolů s hodnocením rozhodně nepůjdu.(18.2.2012)

• Handle

Když se Winter's Bone objevil v nominacích na Oscary a začal jsem číst příspěvky typu co tam dělá apod., říkal jsem si, že by to stejně nemusel být tak špatný film a za něco být nominovaný musí. Po shlédnutí říkám: JE to špatný film (pro mě) a NECHÁPU za co dostal nominace. Když se totiž vyloženě těšíte až film skončí, nic Vás nezaujme a ani Vás v podstatě nezajímá jak film dopadne, tak prostě není něco v pořádku. Tohle mně tedy nesedlo vůbec. Nuda, nuda, nuda. Přesto jsou i zastánci tohoto filmu, avšak jediný, co za něco stálo byla Jennifer Lawrence, která předvedla docela dobrý výkon, ovšem v tomhle nijakém filmu nevynikla, tudíž se spíš těším na další filmy, kde bude hrát. Prostě se mi to nelíbilo a to vůbec. Kliknout na imdb a vidět hodnocení 73% (a Metascore dokonce 90%!!) a tučný nápis "Nominated for 4 Oscars", to je podle mě v tomto případě velký omyl...(2.3.2011)

Drsné, nepřikrášlené a hlavně opravdové. Svou syrovou atmosférou a nehostinným prostředím, kterým se poflakují odpudiví američtí "redneckové", film připomene McCarthyho román Dítě boží. Jsem vděčný za celkové civilní pojetí a absolutní uvěřitelnost herců, a to bez výjimky. Skvělý nezávislák, který ještě posbírá spoustu cen.(30.11.2010)

Pre podobne malé festivalové filmy mám slabosť a aj preto sa mi chladný Winter's Bone páčil. Je pravda, že film nepovažujem za nejaký výnimočný kúsok, ale určité má niečo do seba, niečo o čom po filme budete premýšľať. Neviem prečo, ale pripomenulo mi to tvorbu bratov Coenovcov. Možno preto, že je to malý film, ktorý stavia na pomaly budujúcu atmosféru, chladne rozprávanie príbehu a skvelý herecký výkon. Je pravda, že mladá Jennifer Lawrence ťahala film dopredu a veľmi sa pričinila na tom, že má film niečo viac čo by nemal ak by Ree hrala iná herečka. Mám z nej dobrý pocit aký som mal pred piatimi rokmi pri Ellen Page.(9.1.2011)

Atmosféru film rozhodně má. Napětí, neustálý strach a znechucení z nehostinného a syrově vyobrazeného amerického venkova, kde se úroveň inteligence osadníků pohybuje na hraně debility, doprovází klopýtání mladičké dívky po sousedství od začátku do konce. Samotný dojem z naturalistického ztvárnění to ale sám utáhnout nemůže. Bez výraznějších momentů, které by skutečně prohloubily dramatický rozměr filmu, a pronikavějšího příběhu působí umírněným dojmem, který si víc nevyslouží.(7.9.2011)

• - Mnoho z herců – např. Isaiah Stone jako Sonny, Ashlee Thompson jako Ashlee a William White jako Blond Milton – stejně jako komparz, pochází z Forsyth v Missouri a práce na tomto filmu byla jejich první herecká zkušenost. (HellFire)

• - V přípravě na svou roli se Jennifer Lawrence naučila stahovat veverky, sekat dříví a prát se. (HellFire)

• - Jeden z nejméně vydělávajících filmů, který kdy byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší film. (-bad-mad-wolf-)