Tatakau šišo: The Book of Bantorra

• Japonsko Tatakau shisho: The Book of Bantorra (více)
TV spot
Japonsko, (2009–2010), 10 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Išio Jamagata (kniha)

Kamera:

Naoki Kitamura

Romi Paku, Ajako Kawasumi, Mijuki Sawaširo, Ai Nonaka, Kendži Nodžima, Mamiko Noto, Rie Kugimija, Tamio Óki, Akira Išida, Kendži Hamada, Takahiro Sakurai (více)

Epizody(27)

Potom, ako sa ľudský život naplní a mŕtve telo je pochované hlboko v zemi, duša skamenie a stane sa knihou. Každá z týchto kníh obsahuje záznam celého života niektorého človeka. Starať sa o tieto knihy a chrániť ich je povinnosťou Ozbrojených knihovníkov, ktorí oplývajú magickými silami. Ich protivníkom je náboženská organizácia Sindeki Kyoudan, ktorá je pre svoje ciele schopná vymývať ľudom mozgy a meniť ich na ľahko kontrolovateľné pohybujúce sa Mäso. (Trip)

Subjektiv

Když v prvních dílech autoři Bantorry nadhodili mytologii, svět, postavy, zazdálo se mi, že se bude konat kvalita. Svět, v němž se po smrti lidé mění v "knihy", které pak lze "číst" (prožívat zážitky mrtvého). Svět, v němž tyto knihy shromažďují bojovní knihovníci, neboť by tyto knihy mohly obsahovat něco nebezpečného, ale i užitečného. Svět, v němž se těchto knih chtějí zmocnit všelicí záporáci. Svět, v němž tito záporáci umí velmi nevybíravě vymývat mozky a měnit lidi na pohyblivé Maso bez vlastní vůle. Ten svět sliboval dobrodružství, spousty zákoutí k objevování, mnoho hrdinů k poznání... Ale ten svět se příliš neproměňoval, neukázal svou hloubku a šířku, vystačil si víceméne s tím, co řekl na začátku, hrdiny vybavil okoukanými traumaty a poskytl jim hysterické, uplakané katarze. Rezignoval na spletitou epiku. Seriál pohřbil svůj potenciál a nakonec nejspíš zapadne... Po 22 dílech slabé ***. ()

Carol Pifková

No neviem či som nespravila chybu, že som to začala pozerať. Po prvé má to 27 častí čo by až tak nevadilo ale hneď po prvej epizóde mám pocit, že to ani nie v polke vzdám. Ale dúfam, že ma to prekvapí. Prosíím. Nerada "zahadzujem" anime. Po pár epizódach dávam zatiaľ dve hviezdičky. Nevidím to ružovo ako ostatní. ()