Sunny osirel ako malý chlapec a do opatery si ho vzal jeho strýko. Keďže nezdedil otcove vlohy vo vrhačskom umení, strýko rozhodol, že v jeho spoločnosti bude pôsobiť ako klaun. Sunny túži stať sa rovnako dobrým vrhačom nožov, akým bol jeho otec. Musí však znášať výsmech svojich bratrancov, ktorí sú umelcami v strýkovom cirkuse a radi ho trápia. Jedného dňa Sunny vypočuje plány ostatných, ako preskúmajú jaskyňu, v ktorej je údajne ukryté zlato. Namiesto toho, aby ho zabili, využijú ako styčného muža výpravy. Nájdu debny naplnené kanistrami a donútia Sunnyho, aby ich otvoril. Hneď v prvej sú plátky zlata. Pokúsia sa Sunnyho odstrániť a pokračujú v otváraní ďalších kapsúl. Tie však obsahujú experimentálny neuroparalytický plyn, ktorý ich transformuje na nadľudské monštrá, ktoré začnú páchať zlo. Jedinou nádejou pre napadnuté mesto je Sunny... (oficiální text distributora)

sniper18

Je to slabý akčný sci-fi film. Má iba priemerný príbeh o cirkusantovi, ktorý je proti svojej vôli nútený sa pripojiť do akcie svojich známych, ktorí majú v pláne preskúmať jaskyňu, pretože sa v nej má ukrývať zlato, lenže netušia, že v priebehu vojny v nej japonská armáda robila experimenty s cieľom vytvoriť dokonalých vojakov a tak sa všetci nadýchajú plynov, ktoré z nich urobia nadľudsky silných mutantov, pričom práve cirkusant dopadne najlepšie a nezanechá to na ňom žiadne fyzické deformácie. A tak keď jeho známi začnú svoje schopnosti využívať na lúpeže a nikdy nekončiaci teror, uvedomuje si, že je jediným, kto ich dokáže zastaviť a pomáhať mu v tom budú aj noví priatelia. Spracovanie je ale veľmi zlé, síce ani samotný základ sa mi až tak moc nepozdáva, ale aj tak to má aspoň nejaký potenciál pre obstojnú zábavu, no to sa určite nepodarilo. Už takmer od samotného začiatku som cítil, že to nebude nič pre mňa, jedna nezaujímavá scéna strieda druhú, v celej prvej tretine nie je absolútne nič, čo by za niečo stálo, potom sa už síce aspoň niečo začne diať, ale aj tak ma to nedokázalo zaujať. Jedine sa občas nájde aspoň nejaká priemerná situácia, no skutočne len občas, inak to celé pôsobí tak hlúpo a až príliš infantilne a navyše sa to nesie v úplne pomalom tempe, takže skutočne veľmi zlá kombinácia. Akcie je tu priemerné množstvo, ale moc ma nezaujala. Je pomerne veľkolepá a aj obstojne natočená, ale väčšinou išla mimo mňa. A pritom často dochádza ku konfrontácii nadľudsky silných záporákov s ozbrojenými zložkami, teda potenciálne zaujímavé situácie, ale úplne tomu chýba náboj a je to až príliš preefektované, takže ani v akcii som sa nebavil. Jedine osobné súboje stoja aspoň za niečo, obzvlášť Jacky Wu sa pár krát trochu predvedie, ale ani to nie je nič, čo by som si chcel pozrieť znovu. Takže v celom filme nie je ani jedna akčná scéna, ktorá by stála za pochvalu. A čo sa týka humoru, tak horší už asi ani nemohol byť, cítil som sa až trápne. Herecké obsadenie je výborné, sklamaním je jedine hlavný hrdina, Aaron Kwok mi tu moc nesedel a vôbec ma nebavil, omnoho lepšie sú vedľajšie postavy, či už Jacky Wu, Jingchu Zhang alebo Qi Shu. A k tomu ešte hlavný záporák Collin Chou, lenže v prípade záporákov je to v konečnom dôsledku aj tak jedno, pretože tí sú podaní úplne trápne. Réžia a technická stránka nie sú úplne zlé, ale aj tak s výsledkom určite nie som spokojný, Benny Chan má za sebou viacero vydarených filmov, ale o tomto to určite neplatí. Tento film sa mi ani moc nechcelo pozerať, už na prvý pohľad pripomína americké komiksovky, ktoré až na pár výnimiek moc nemusím, no nanešťastie som sa nemýlil a aj v rámci nich by to patrilo medzi to horšie. Ale to obsadenie je len predsa až príliš dobré a celé to povyšuje o triedu vyššie, inak by som to určite nezvládol dopozerať. Keby sa po celý čas Jingchu Zhang a Qi Shu usmievali do kamery, bol by to určite hodnotnejší zážitok, než takáto hlúposť. 34% ()

Vavča

Welcome to the freak show! Benny Chan splácal béčkové náměty jako Fantastická čtyřka, Zamilovaný profesor, přihodil tuším něco z X-Mana, Hulka, zabalil to do uhlazeného audiovizuálního hávu s našlapanou choreografií a očekává, že ostatní budou žasnout, případně vrnět ze silného hereckého obsazení. Žasnul jsem to skutečně ano, ale nad tím proč jsem to po první půlhodině nevypnul, druhý úžas přišel na konci, tak ono jde v Hong Kongu natočit něco horší, než sci-fi Future X-Cops... Je to tak pitomoučké, naivní, splácané, hlavně však nevýslovně špatné, což mě mrzí dvojnásob, protože obsazení to je sen, tolik hvězd. Doufám, že Benny Chan si spraví reputaci v Shaolin. ()

Lacike

Pôvodne to mozno mala byt HK variacia na X-Man a spol., ale vysledkom je nieco, co nema svojou nekvalitou daleko k Power Rangers. Nielen otrasnym spracovanim akcnych scen, kde poctivu kaskadersku robotu nahradili zbytocne triky, ale aj infantilnym stylom humoru, ktory môže pripadat vtipny maximalne detom do 12 rokov. Vlastne sa to od Power Rangers lisi jedine evidentne slusnym rozpoctom, inak je to rovnaky odpad. Jedna hviezdicka je za potencial, ktory to malo, aby z toho bol dobry film, ale spracovanie je katastrofa. PS: kto sa tesi na bitku Wu Jing vs. Collin Chou, tak nech si necha zajst chut. Maju tu sice dva fighty, ale stoja za velky prd. 1/10. ()

kinderman

Zlí X- Meni bojují proti Hulkovi, který ve vzteku nezelená, nýbrž rudne (asi proto, že jsme v Číně) a odněkud někam padající reportérku (Qi Shu) zachraňuje s obratností Supermana. A taky tam digitálně poletuje spousta ostrých předmětů. Tož tak. ()

Slidger odpad!

Vůbec nedokážu pochopit, jak se mohla, tak schopná herečka, jako je Qi Shu, propůjčit filmu jako je tento. Myslím si, že ta holka má na víc. A ohledně filmu nemám co bych komentoval. Vavča už řekl vše. ()