poster

Západní vítr

 • Čína

  Xi Feng Lie

 • Čína

  西风烈

 • anglický

  Wind Blast

 • anglický

  Legendary Four: Tempest Of The Westerly Winds

  (neoficiální název)

Akční / Krimi

Čína, 2010, 116 min

Režie:

Qunshu Gao

Scénář:

Qunshu Gao

Kamera:

Jie Du

Producenti:

Zhonglei Wang
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Al44...
  ***

  Perfektní a řekl bych, že i opravdu dech beroucí akce, plná různých technických vychytávek a efektů. Tzn. pokud trvá akce, nedá se filmu nic vytknout. Problém bohužel nastane když dojde na snahu o utváření nějakého smysluplného příběhu nebo na nějaké dialogy mezi hlavními postavami. Buď někdo podstatnou část filmu vystříhal nebo je to v tomto případě opravdový debakl. Nedozvíme se prakticky nic o nikom, neznáme motivy jednání některých postav. Dávám nakonec tři hvězdy a to hlavně za pár vychytaných akčních scén a za krásné záběry nehostiné přírody.(16.5.2011)

 • Arkanoid
  ****

  Čínsky western. Nehostinné lokácie strážené policajtami, ktorí zabraňujú zločincom uniknúť do hôr. Dôraz sa kladie na akciu, v ktorej sú Číňania tradične majstri. Herci sympatickí, sústredení hlavne na bojové umenie. Na samotné hranie veľa priestoru nedostanú, zápletka je len naznačená a odhaľuje sa postupne a väčšinou ustupuje štýlovej akcii. Všetky postavy vedia, na čom sú, len divák nie. Keby sa konflikt viac objasnil a postavy dostali viac priestoru na vývoj, zvýšilo by to hodnotu akcie a tým aj celého filmu. Ale aj takto to ako ukážka kvalitnej čínskej kinematografie stačí.(17.3.2014)

 • Johnny.ARN
  **

  Šialené, zo začiatku extrémne zamotané, s kopou WTF momentov, ale zato s dlhými akčnými scénami ( prepad tábora následne naháňačka, že wow ) Škoda tej hudby, bola úplne mimo a strihu v bojových choreografiách. Inak, keď to človek neberie vážne a len to nezainteresovane pozerá, tak sa to celkom dá. Silné 2 z 5(26.5.2014)

 • Adrian
  ****

  Dynamicky film, nielen mnozstvom akcie, ale i podavanim informacii skrz pribeh -> ziadne dlhe rozhovory, prip. pomale dramaticke obluky, ale funkcna ucelova strohost. Usadenie do atraktivneho pustneho prostredia dava vyniknut uz beztak napaditym, hyperstylizovanym akcnym scenam (hlavne "car chase" sekvencie su vyborne). Mozno len malicky povzdych, ze vdaka cisto mainlad produkcii (hoci s vypozickou niektorych HKG hercov) a dodrziavaniu nepisaneho cinskeho filmoveho kodexu "kazdemu to, co si zasluzi", je osud viacerych hlavnych postav predpovedatelny.(14.11.2010)

 • Vavča
  *****

  Takže vážení, od filmu jsem čekal co vlastně? Solidní akční řežbu, když je tu Jacky Wu, těšil jsem se na účast křehké krásky Charlie Yeung, která dlouho nebyla v ničem k vidění. Co režisér Qunshu Gao navařil? Neuvěřitelně povedený mix kung fu, westernu, drama, kde postavy částečně spadají pod různá klišé, ale také je vyvracejí. Přidejte si magické prostředí vnitřního Mongolska, tu jeho nespoutanost, divokost ,svobodu, odlehlost od civilizace. Akční scény jsou perfektní ať přestřelky, nebo osobní souboje, režisér byl někdy velmi nápaditý, kromě toho je to i stylové, částečně "špinavé" nejen ladné. Dialogy zde nejsou pouze vata, film se hrne celkem rychle, moc nevysvěltuje, musíte ho těsně sledovat, i já jsem občas hned nechápal. I přesto velmi doporučuji, že by vznikl v čínském prostředí nový (sub)žánr mongolský western? Potažmo došlo k oživení a aktualizování westernu do současných podmínek? Jestli by další filmy měly kvalitu toho snímku, jsem všemi deseti pro!(12.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace