poster

No.9 Manaslu 8163

Dokumentární

Česko, 2009, 29 min

Režie:

Petr Kašpar

Kamera:

Radek Jaroš

Hrají:

Radek Jaroš
 • sator
  ***

  Neoslovují mě horolezci kteří si do hor chodí honit své mindráky-pardon :-)(27.8.2018)

 • Luke7
  *****

  Obdivuhodný výkon jednotlivce. Dobře naplánovaná expedice nemá za cíl vrchol hory, ale návrat domů. Také je možno vidět, že některé výkony jiných expedic nejsou úplně čisté (vyčkávají, až jim někdo prošlape cestu; zaberou si místo pro stan, který vykopal před tím někdo jiný atd.). Shlédnuto v rámci MFOF Opava 2010.(5.11.2010)

 • Pepinec
  *****

  Zdolání osmikule v podání Jaroše vypadá snadněji než výstup po schodech do desátého patra. Vylézt Manaslu sólo je výkon, který hodnotit hvězdičkami je fakt směšné, protože za to by se měla zdarma rozdávat výbava na další expedice. Klobouk dólu, lezec vzhůru.(27.3.2017)

 • triatlet
  *****

  "Není důležité zdolat vrchol, důležitější je vrátit se." Radek Jaroš leze s rozumem, bez kyslíku, sám – teda s kamerou. A dokáže se o své zážitky podělit i s diváky. Už začátek s bolavým zubem je napínavý, ale sledování, jak si Radek povídá v sedmi tisících jen sám s kamerou, to je síla. Pěkné obrázky, zajímavosti (pomoc celé vesnice), osvěžení v podobě esemesek (prostřednictvím nich se divák setkává se smrtí). Respekt. A šťastné návraty i ze zbylých pěti osmitisícovek!(9.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace