Nový Superman (TV film)

Lois & Clark: The New Adventures of Superman

Dobrodružný / Sci-Fi / Romantický

USA, 1993, 90 min

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

Hilary Bader

Charles Minsky

John Duffy

Komentáře uživatelů k TV filmu (7)

Možná to každého navnadilo na sledování seriálu, ale tak má pilot fungovat.(3.4.2013)

Tento pilot k populárnemu seriálu je veľmi dobrým rozbehom a ponúka viac ako solídnu televíznu zábavu.(28.4.2011)

Každopádně lepší než Superman z r. 2006 - a to byl film do kin, tady šlo o pilot k televiznímu seriálu.(21.2.2012)

Pilot k seriálu není špatný, ale že by se dalo mluvit o nadprůměru, to ne. Zejména kvůli scénáři a takovému tomu růžovo-modrému nádechu, který pilot seriálu nastavil. Plus je, že se tu neřeší tolik pocity a vztahy, jako ve Smallville. Dalším mínusem je někdy až do nebe volající hloupost postav a černobílost charakterů. 55% = 3/5(30.8.2010)

• Paity

Přesně, jedná se o pilot k mnou docela dost oblíbenému "odpolednímu" seriálu. Pilot je spíše podprůměrný, o to více příjemně ale pak překvapí samotný seriál.(24.7.2013)

Výtečný pilot k seriálu Lois & Clark: The New Adventures of Superman (u nás známý pod názvem Superman), který skvěle splnil svou funkci a navnadil na neméně povedený seriál. Film pojednává o příchodu Clarka Kenta do Metropolis a jeho začátcích v Daily Planet po boku Lois Laneové. Je zde také poměrně zajímavě vyobrazeno, jak Clark přišel ke svému charakteristickému kostýmu a tím se něho stal Superman, kterého všichni znají. Děj filmu je prokládán řadou vtipných situací leckdy vyplývajících z vypořádávání se s Clarkovými schopnostmi (zavařená klávesnice atd.). :-) Když se řekne Superman, vybaví se mi jako první tvář Deana Caina - podle mě je to nejlepší a nejcharismatičtější představitel Supermana (a Clarka Kenta) vůbec. To samé platí o představitelce Lois Teri Hatcher, která její "drzost" a tvrdohlavost vystihla naprosto skvěle. Lane Smith jako Perry White je též excelentní. Značnou měrou se na vykreslení charismatu jednotlivých postav podílí i špičkový český dabing. Na tomto seriálu jsem vyrůstal a hlavně je pro mě obecně postava Supermana srdcová záležitost. Jsou zde i slabší místa, ale tomu se vyhne málokterý seriál.(14.12.2010)

Slušne zvládnutý vstup do populárneho seriálu. Chémia medzi Clarkom Kentom (Dean Cain) a Lois Laneovou (Terry Hatcher) funguje od úvodných minút, čo sa na rozdiel od iných celovečerných filmov nedá postrehnúť. Vďaka tomu vtipné momenty fungujú, triky pôsobia lacným dojmom, ale stále to vyzerá obstojne. Musím ešte pochváliť český dabing, ktorý posúva dopredu výkon neherca Deana Caina, film tak pôsobí lepší dojmom ako v anglický originál.(11.7.2013)