Jehovova pomsta (studentský film)

Komedie

Česko, 2010, 58 min

Záleží z jakého úhlu se na to člověk dívá. U mě převažuje pozitivní. Technická/formální stránka hodně zaostává, to však přebíjí škaredý humor :) . Některé momenty jsou velmi podařené a hlavně závěrečné setkání - prozření má obrovský filozofický přesah ;). Látka včetně ošklivého humoru by měla velký potenciál i na celovečerní snímek. 65%.(31.7.2014)

Nejsem sice odborníkem na moderní náboženské směry a sekty, ale asi nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že tohle s jehovismem nemá mnoho společného. Ale o nějakou faktickou správnost tady nejde. Jehovova pomsta je vydařená komedie na téma náboženství × ateismus (ztvárnění Boha je asi to nejzajímavější, jaké jsem měl možnost kdy vidět) s několika typickými pohlovskými prvky. Zároveň je příjemné vidět, že i když pokulhává obrazová kvalita, má Pohl cit pro střih a práci s kamerou. (865.)(10.12.2013)

• Mononoke.

Sice nevím, jestli je režisér studentem FAMU, ale Jehovova pomsta by mohla těmto filmům konkurovat, ale přiznejme si to, stále jde o studentské pokusy v nichž mnohdy pouhý talent a dobrá kamera nestačí. Zápletka velmi slabá, herecké výkony (očividně známí režiséra) děsné :), střih a kamera docela dobrý, tak co zbývá? Dobrá sranda? Možná, ale přeci jen většina vtipů bylo dost ohraných a fekální humor no comment. Díky čemuž se Jehovova pomsta nemá šanci vymanit z kolonky zábava pro mládež do 18 let. Hodnocení tohodle filmu je hodně mimo, vzhledem k tomu, ze hodnotí sami tvůrci filmu, aktéři nebo přátelé tvůrců. Snad to klesne ;) (10.9.2010 98%)(11.9.2010)

Story o tom jak hloupej " Honza " k rozumu přišel. Popravdě mě to ze začátku vůbec nebralo, ale postupem času se to začalo rozjíždět a gradovat do grandiózního finále. Tady vidím zásadní rozdíl mezi Život není krásný a Jehovovou pomstou. Život není krásný mě bavil po celou dobu stejně. Tady to chvíli trvalo, ale zase jsem se ke konci bavil přímo královsky. Začátek max 1 hvězda a konec klidně 6 kdyby to šlo. Smekám před výkonem boha a taky buzny v podání M. Pohl(a) staršího. Tyhle výkony určitě vyčnívaly nad všechny. Což narovinu nebyl až takovej problém. Ještě jednou musím pochválit gradující finále a taky spoustu nezapomenutelnejch hlášek. Co bych naopak vytkl, byl místy špatnej zvuk. Hlavně hospoda atd. Jinak za mě spokojenost. Jen je to stejnej případ jak u předešlýho snímku. Tohle buď sedne nebo ne.(20.5.2016)

Marty je slušnej borec. Už jenom za to obsazení by si zasloužil medaili, protože takhle parádně obsazenej film jsem snad ještě neviděl. Jeho otec tu hraje největšího teplýho slizskýho úchyláka a fandu Queenů tak věrohodně a upřímně, že dal svojí postavě snad trojnásobný grády. A i další postavy pobaví, třeba i jenom cameo role drsnýho taťky šikanujícího syna nebo postiženej Štěpán. A taky ten chlapík, co hrál boha, to byl fakt kabrňák. Koneckonců jak pan režisér sám napsal "Herce si vybírám z řad kamarádů - alkoholiků, drogově závislých a jinak narušených jedinců, takže autenticita je zajištěna, jedná se vlastně o takovej art brut." Po scénáristický stránce mi to přijde tak akorát a celková cesta a následnej sešup jehovisty mě nepřestávala po celou stopáž bavit, je vidět, jak si na tom scénárista vyhrál. I po technický stránce jsem cejtil od Život není krásný mírný zlepšení, takže tomuhle dám 80% a budu se těšit na další počin "Máma má raka". :-))))(12.8.2012)

• - Při scéně v čajovně, kdy odejde drsný otec na záchod a syn mu ují kousek zákusku. má čistou pusu, když se ale otec, vrátí má na ní kousek zákusku. (Dzvandzi)

• - Ve snímku se objevil i režisér Martin Pohl, a to ve scéně, kdy Robin přijde do baru na jedno pivo, jako osoba s tričkem s nápisem „Legalize Heroin“. (('Butcher'))