Jehovova pomsta (amatérský film)

Komedie

Česko, 2010, 58 min

• awerto

Tak taku somarinu som uz dlho nevidel. Trapne, ubohe... Jedina nadavka na jehovistov, ktoru autor scenara a reziser vymysleli bolo zmrd. Ja chapem, ze je to studentsky film. Ale videl som ich uz dost, aby som vedel ocenit, pripadne tolerovat nejake chyby, ale toto bolo pocnuc reziou a konciac nehereckymi vykonmi nulove... O kvalite kamery, strihu, zvuku hovorit nebudem... No totalny prepadak. Usetrite si cas a tu hodinku stravte lepsie, nez pozeranim tohoto pr...u. Pre nick kelt_znk resp. adamo_znk (zeby sam reziser?), ktory zrejme neuniesol moje hodnotenie tohoto filmu a kazdy "reziserov" (vlastny?) pocin hodnoti 5 hviezdickami pisem, ze na SVK sa nachadzam, takze tvoj odkaz: vyhul zpet na SVK... je rovnako trefny ako pribeh v tomto filme. Teda zbytocny, bez invencie a vysoko amatersky :-)(16.9.2010)

Marty je slušnej borec. Už jenom za to obsazení by si zasloužil medaili, protože takhle parádně obsazenej film jsem snad ještě neviděl. Jeho otec tu hraje největšího teplýho slizskýho úchyláka a fandu Queenů tak věrohodně a upřímně, že dal svojí postavě snad trojnásobný grády. A i další postavy pobaví, třeba i jenom cameo role drsnýho taťky šikanujícího syna nebo postiženej Štěpán. A taky ten chlapík, co hrál boha, to byl fakt kabrňák. Koneckonců jak pan režisér sám napsal "Herce si vybírám z řad kamarádů - alkoholiků, drogově závislých a jinak narušených jedinců, takže autenticita je zajištěna, jedná se vlastně o takovej art brut." Po scénáristický stránce mi to přijde tak akorát a celková cesta a následnej sešup jehovisty mě nepřestávala po celou stopáž bavit, je vidět, jak si na tom scénárista vyhrál. I po technický stránce jsem cejtil od Život není krásný mírný zlepšení, takže tomuhle dám 80% a budu se těšit na další počin "Máma má raka". :-))))(12.8.2012)

• MathewBB

Největší sračka, kterou jsem v životě viděl... Kdo na tom vidí něco vtipného, měl by jít na vyšetření k psychiatrovi... Film je jen útokem na jehovisty a postižené lidi... Ani k jedné skupině lidí nepatřím, ale takováto pointa filmu je naprosto zvrácená... Když se člověk zaměří na skupinu ZNK, zjistí, že se jedná pouze o tento filmshit, pak film "Život není krásný" a český horrorcore (Sodoma Gomora, Řezník atd.). Prostě nic pro aspoň trochu normální lidi, pouze pro zdegenerované idioty, kteří se baví násilím a vulgaritami...(27.2.2013)

Žajímavej film že? Je o hoškovi, kterej věžil v jehovu. Žil v chudobě, pomáhal lidem, ale měl to v hlavě úplně vygumovaný. To mi věžte. Bejt milej na svý pšátele i na všechny lidi kolem šebe a pomáhat druhým přece můžete i bez toho, abyste si od někoho museli vyluxovat mozkovnu. No nemám pravdu hošci? Takže teď všichni udělejte na jehovu fuj a hupky ke mě do pelíšku!(23.11.2013)

Viděno chronologicky, ale hodnoceno od zadu... Co dodat, opět mistrovské dílo za pár korun, leč oproti zbytku se to trošku vleklo, ale předpokládám, že to byl záměr... Všechny palce nahoru... Top scéna asi se Štěpánkem na zastávce, kde místo čokoládové zrmzliny olízal na zemi psí hovno... No napadlo by to někoho upřímně? :-D(27.3.2020)

• - Zhruba v polovině filmu, když si Robin sedá vedle paní Posseltové, můžeme v obrazu za nimi vidět obrys kameramana.

• - Ve snímku se objevil i režisér Martin Pohl, a to ve scéně, kdy Robin přijde do baru na jedno pivo, jako osoba s tričkem s nápisem „Legalize Heroin“. (('Butcher'))

• - Interiér sálu království svědků Jehovových se natáčel v kostele sboru Českobratrské církve evangelické v Rumburku. (Tisbejsky)