poster

Jehovova pomsta (studentský film)

Komedie

Česko, 2010, 58 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ghatos
  ***

  Záleží z jakého úhlu se na to člověk dívá. U mě převažuje pozitivní. Technická/formální stránka hodně zaostává, to však přebíjí škaredý humor :) . Některé momenty jsou velmi podařené a hlavně závěrečné setkání - prozření má obrovský filozofický přesah ;). Látka včetně ošklivého humoru by měla velký potenciál i na celovečerní snímek. 65%.(31.7.2014)

 • L_O_U_S
  ****

  Nejsem sice odborníkem na moderní náboženské směry a sekty, ale asi nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že tohle s jehovismem nemá mnoho společného. Ale o nějakou faktickou správnost tady nejde. Jehovova pomsta je vydařená komedie na téma náboženství × ateismus (ztvárnění Boha je asi to nejzajímavější, jaké jsem měl možnost kdy vidět) s několika typickými pohlovskými prvky. Zároveň je příjemné vidět, že i když pokulhává obrazová kvalita, má Pohl cit pro střih a práci s kamerou. (865.)(10.12.2013)

 • Mononoke.
  **

  Sice nevím, jestli je režisér studentem FAMU, ale Jehovova pomsta by mohla těmto filmům konkurovat, ale přiznejme si to, stále jde o studentské pokusy v nichž mnohdy pouhý talent a dobrá kamera nestačí. Zápletka velmi slabá, herecké výkony (očividně známí režiséra) děsné :), střih a kamera docela dobrý, tak co zbývá? Dobrá sranda? Možná, ale přeci jen většina vtipů bylo dost ohraných a fekální humor no comment. Díky čemuž se Jehovova pomsta nemá šanci vymanit z kolonky zábava pro mládež do 18 let. Hodnocení tohodle filmu je hodně mimo, vzhledem k tomu, ze hodnotí sami tvůrci filmu, aktéři nebo přátelé tvůrců. Snad to klesne ;) (10.9.2010 98%)(11.9.2010)

 • pornogrind
  ****

  Story o tom jak hloupej " Honza " k rozumu přišel. Popravdě mě to ze začátku vůbec nebralo, ale postupem času se to začalo rozjíždět a gradovat do grandiózního finále. Tady vidím zásadní rozdíl mezi Život není krásný a Jehovovou pomstou. Život není krásný mě bavil po celou dobu stejně. Tady to chvíli trvalo, ale zase jsem se ke konci bavil přímo královsky. Začátek max 1 hvězda a konec klidně 6 kdyby to šlo. Smekám před výkonem boha a taky buzny v podání M. Pohl(a) staršího. Tyhle výkony určitě vyčnívaly nad všechny. Což narovinu nebyl až takovej problém. Ještě jednou musím pochválit gradující finále a taky spoustu nezapomenutelnejch hlášek. Co bych naopak vytkl, byl místy špatnej zvuk. Hlavně hospoda atd. Jinak za mě spokojenost. Jen je to stejnej případ jak u předešlýho snímku. Tohle buď sedne nebo ne.(20.5.2016)

 • Torision
  ****

  Marty je slušnej borec. Už jenom za to obsazení by si zasloužil medaili, protože takhle parádně obsazenej film jsem snad ještě neviděl. Jeho otec tu hraje největšího teplýho slizskýho úchyláka a fandu Queenů tak věrohodně a upřímně, že dal svojí postavě snad trojnásobný grády. A i další postavy pobaví, třeba i jenom cameo role drsnýho taťky šikanujícího syna nebo postiženej Štěpán. A taky ten chlapík, co hrál boha, to byl fakt kabrňák. Koneckonců jak pan režisér sám napsal "Herce si vybírám z řad kamarádů - alkoholiků, drogově závislých a jinak narušených jedinců, takže autenticita je zajištěna, jedná se vlastně o takovej art brut." Po scénáristický stránce mi to přijde tak akorát a celková cesta a následnej sešup jehovisty mě nepřestávala po celou stopáž bavit, je vidět, jak si na tom scénárista vyhrál. I po technický stránce jsem cejtil od Život není krásný mírný zlepšení, takže tomuhle dám 80% a budu se těšit na další počin "Máma má raka". :-))))(12.8.2012)

 • - Při scéně v čajovně, kdy odejde drsný otec na záchod a syn mu ují kousek zákusku. má čistou pusu, když se ale otec, vrátí má na ní kousek zákusku. (Dzvandzi)

 • - Ve snímku se objevil i režisér Martin Pohl, a to ve scéně, kdy Robin přijde do baru na jedno pivo, jako osoba s tričkem s nápisem „Legalize Heroin“. (('Butcher'))

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace