Reklama

Reklama

Jehovova pomsta

(amatérský film)
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Nový připravovaný film z produkce ZNK velice volně navazuje na události z předchozího snímku Život Není Krásný. V hlavní roli se objevuje ortodoxní jehovistický mladík, který stojí na pokraji osobní krize a prožívá příběh plný poznání, boha, zakázaného ovoce a nezkrocené sexuality. Ve filmu nebudou chybět jak oblíbené postavy z předchozího filmu, tak i svérázný černý humor, který však bude tentokrát více spjat s gradujícím dějem. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (124)

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Story o tom jak hloupej " Honza " k rozumu přišel. Popravdě mě to ze začátku vůbec nebralo, ale postupem času se to začalo rozjíždět a gradovat do grandiózního finále. Tady vidím zásadní rozdíl mezi Život není krásný a Jehovovou pomstou. Život není krásný mě bavil po celou dobu stejně. Tady to chvíli trvalo, ale zase jsem se ke konci bavil přímo královsky. Začátek max 1 hvězda a konec klidně 6 kdyby to šlo. Smekám před výkonem boha a taky buzny v podání M. Pohl(a) staršího. Tyhle výkony určitě vyčnívaly nad všechny. Což narovinu nebyl až takovej problém. Ještě jednou musím pochválit gradující finále a taky spoustu nezapomenutelnejch hlášek. Co bych naopak vytkl, byl místy špatnej zvuk. Hlavně hospoda atd. Jinak za mě spokojenost. Jen je to stejnej případ jak u předešlýho snímku. Tohle buď sedne nebo ne. ()

Eliott 

všechny recenze uživatele

Některé humorné scény sice vážně stojí zato a oceňuji s jakou grácií si Řezník dokáže poradit i s tím nejčernějším fekálním humorem. Délka snímku je však množství vtipu zcela neúměrná a obsahuje ohromné množství zbytečné výplně, že bych udělal lépe, pokud bych si pustil pouze kompilaci nejvtipnějších scén z youtube. Samozřejmě chápu, že se jedná pouze o amaterský film, ale kameraman by měl dostat přes hubu. Nejen, že je kamera neustále v pohybu a činí mnoho záběrů zcela nepřehlednými a tím pádem dosti zmatečnými, ale k tomu ještě hercům příliš často není vůbec rozumět a nebo je alespoň přehluší šum okolí. Jak jsem již psal, kratší verzi bych ohodnotil lépe 50% ()

Reklama

H34D 

všechny recenze uživatele

Tohle se nepovedlo, Pohl v podstatě opakuje pořád ty samé scénky a vtípky v ruzných variacích, 58 minut je zkrátka příliš. Předchozí Život není krásný se odvíjel mnohem dynamičtějí a byl prošpikován ostřejším humorem, který zde trochu chybí. Avšak Lipton přeci jen zabil. :) 5/10 ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Jako amatérský počin hodnotím relativně dobře, ale stejně mě mrzí, že Jehovova pomsta obsahuje tolik chyb/problémů typických u studentských a amatérských filmů. Neherecké herectví je tak běžné, že to není důležité rozebírat, mnohem více zamrzí velmi nepovedená zvuková stránka projektu. V mnohých scénách jsem postavám vůbec nerozuměl... Co říci o režii? Některé scény prostě zoufale nefungují, ale určité komické momenty zase fungují perfektně. Největší škoda ale je, že když už se scenárista-režisér rozhodl ve svém filmu udělat si srandu z jehovistů, mohl to udělat pořádně, nějakým způsobem je totálně zdiskreditovat jako celek, brutálně jim to nandat. To se bohužel ve filmu nestane, což beru jako určitou promarněnou šanci. Tady jde totiž pouze o jednoho jediného člověka, zoufalce, se kterým to jde logicky od desíti k pěti. Je sranda to sledovat, ale mohlo by to být snad ještě lepší, kdyby autor víc zapracoval na tom, že jde o jehovistu. Vždyť praktiky jehovistů nejsou nijak ukázány, je zde jen někde drobná zmínka o transfuzi krve. V téhle podobě by mohlo jít o příznivce mormonů, adventistů nebo klidně scientologů, a výsledek by byl stejný. Což považuji za zápor. Jinak scénář není špatný, ale zároveň není nijak kompaktní, jedná se o shluk scének, které nedrží moc dobře u sebe a jejich existence je ospravedlněna komickou pointou. Asi nejvíce je to vidět na procházce s tim postiženym klukem. ()

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Oproti predošlému pokusu badať isté zlepšenie po technickej stránke, ale stále ide len o poloamatérsky projekt, ktorý nikoho iného ako nekritického fanúšika snáď ani naplno uspokojiť nemôže. Slabšie "herecké" výkony ponechám stranou ale o príbehu sa zase nedá hovoriť, skôr o spleti neveľmi súdržných scén, ktoré brzdí aj snaha o akúsi poetiku. Čo jednako v kombinácii s drsným humorom pôsobí podivne a čo sa zároveň odzrkadľuje i v často neúmernej dĺžke čakania na vtipne vypointovaný moment. Tých je na 60 minút zúfalý nedostatok, niektoré ani réžijne totálne nefungujú a výsledok je naviac pomerne zle ozvučený. Pár svetlých momentov vrátane absurdného záverečného pointovania sa mi zdá proste stále málo. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (4)

  • Při scéně v čajovně, kdy odejde drsný otec na záchod a syn mu ují kousek zákusku. má čistou pusu, když se ale otec, vrátí má na ní kousek zákusku. (Dzvandzi)
  • Ve snímku se objevil i režisér Martin Pohl, a to ve scéně, kdy Robin přijde do baru na jedno pivo, jako osoba s tričkem s nápisem „Legalize Heroin“. (skinny9)
  • Interiér sálu království svědků Jehovových se natáčel v kostele sboru Českobratrské církve evangelické v Rumburku. (Tisbejsky)

Reklama

Reklama