Jehovova pomsta (studentský film)

Komedie

Česko, 2010, 58 min

twl na to že je to studentský a navíc český jsem se docela bavil na začátku mi to přišlo docela trapný tak na dvě hvězdy ale pak se to dávalo postupně do pořádku pár nechutárenských scén :D pak to dalo velké plus když byla bitka v baru a nejvic me dostal konec a buh s jeho kundičkovou hláškou :D a pak jak šel ktomu buzíkovi :D(23.9.2010)

• Perotinus

Ještě o něco slabší záležitost než předchozí Řezníkův "Život není krásný". Epitetum "studentský film" tu má omlouvat nejenom nízkorozpočtovost, ale hlavně obsahovou a uměleckou slabost: Malátné tempo, nic se nerozvíjí, spousta hluchých minut, čekání na příští postup děje bez jakékoli přesvědčivosti. Jednotvárná filmová kaše, občas skoro nejedlá, příležitostně oživená špílcem na úrovni zdařilejší gymnaziální recese, sotva cokoli více. - Rád bych na tomto místě rozporoval taky podivný vztah Řezníka k existujícím institucím, kdy se jakoby nedokáže rozhodnout, jestli je bude shazovat v jejich realitě a s reálnou značkou, nebo jestli vsadí na aristotelské zobecnění - vzdání se konkrétních atributů a symbolizaci. Například v Řezníkově písni "Linka důvěry" to takto odsrala skutečná poradenská instituce Linka důvěry, příznačně pak autor tuto záležitost přezval na "Linku bezpečí". V hodnoceném snímku si autor pro změnu zostra utahuje ze společnosti Svědků Jehovových: objevují se tam Strážné věže i terminologie této sekty, v tomto smyslu je kritika naprosto adresná, jenže zároveň autor kombinuje prvky učení Svědků Jehovových s jinou sektou - Vesmírnými lidmi. Náboženské obřady se pak konají v sakrálním prostoru, který by nikdy nemohli Svědkové Jehovovi vzít za svůj, spíš se jedná o nějaký kostel tradiční křesťanské (protestantské?) církve. Jehovisté by nikdy neměli ve svém prostoru křtitelnici, oni křtí v bazénu. Stejně tak i jiné liturgické vybavení. Takže je to parodie-neparodie.(30.4.2018)

• Mononoke.

Sice nevím, jestli je režisér studentem FAMU, ale Jehovova pomsta by mohla těmto filmům konkurovat, ale přiznejme si to, stále jde o studentské pokusy v nichž mnohdy pouhý talent a dobrá kamera nestačí. Zápletka velmi slabá, herecké výkony (očividně známí režiséra) děsné :), střih a kamera docela dobrý, tak co zbývá? Dobrá sranda? Možná, ale přeci jen většina vtipů bylo dost ohraných a fekální humor no comment. Díky čemuž se Jehovova pomsta nemá šanci vymanit z kolonky zábava pro mládež do 18 let. Hodnocení tohodle filmu je hodně mimo, vzhledem k tomu, ze hodnotí sami tvůrci filmu, aktéři nebo přátelé tvůrců. Snad to klesne ;) (10.9.2010 98%)(11.9.2010)

Tak tohle se ti povedlo Marty... bavil jsem se v kině jak malej fracek. Je vidět, že už to bylo pojato mnohem víc profesionálnějc než předchozí díla. Dobrej střih a herecký výkony v čele s Rosťou Neidhardtem. Humor byl i mnohem inteligentnější. Upřímně jsem nečekal, že mě to bude až takhle bavit. Díky!(10.9.2010)

Nejsem sice odborníkem na moderní náboženské směry a sekty, ale asi nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že tohle s jehovismem nemá mnoho společného. Ale o nějakou faktickou správnost tady nejde. Jehovova pomsta je vydařená komedie na téma náboženství × ateismus (ztvárnění Boha je asi to nejzajímavější, jaké jsem měl možnost kdy vidět) s několika typickými pohlovskými prvky. Zároveň je příjemné vidět, že i když pokulhává obrazová kvalita, má Pohl cit pro střih a práci s kamerou. (865.)(10.12.2013)

• - Ve snímku se objevil i režisér Martin Pohl, a to ve scéně, kdy Robin přijde do baru na jedno pivo, jako osoba s tričkem s nápisem „Legalize Heroin“. (('Butcher'))

• - Při scéně v čajovně, kdy odejde drsný otec na záchod a syn mu ují kousek zákusku. má čistou pusu, když se ale otec, vrátí má na ní kousek zákusku. (Dzvandzi)