Zpověď zabijáka

• USA Game of Death (více)
všechny plakáty

Tajnému agentovi CIA Marcusovi (Wesley Snipes) sa pod jeho krycou identitou bodyguarda podarí získať si bezvýhradnú dôveru nebezpečného obchodníka so zbraňami Smitha (Robert Davi). Jeho úlohou je zabiť Smitha i človeka, ktorý financuje jeho obchody, pri najbližšom odovzdávaní hriešne veľkého balíka peňazí. Ibaže na ceste tam na Smitha s Marcusom ktosi spustí vražednú streľbu a Smith skončí v nemocnici, kde potom Marcus musí čeliť niekoľkým mimoriadne brutálnym vražedným útokom. Ukáže sa, že za všetkým stojí Marcusov vlastný tím, vedený jeho bývalým chránencom Zanderom (Gary Daniels), ktorý chce jediné - peniaze! A kvôli nim neváha ísť doslova cez mŕtvoly. Zdá sa však, že pri svojich plánoch poriadne podcenil Marcusa, ktorý nemilosrdne a systematicky, krok za krokom, decimuje svoj starý tím... (oficiální text distributora)

kingik

Dva znepřátelení tajní agenti CIA Wesley Snipes a Gary Daniels stojí proti v sobě v celkem svižném akčním filmu režiséra Giorgia Serafiniho. Mezi nimi jsou dva mocní mafiáni Robert Davi a Quinn Duffy. Prvně jmenovaný agent měl za úkol infiltrovat se do zločinecké organizace a stát se bodyguardem mocného bosse a druhý agent mu měl krýt záda, jenže zatoužil po mafiánově penězích a zrada v řadách CIA na sebe nenechá dlouho čekat. Wesley Snipes bude muset v nemocniční budově, a následně v budově zločinecké korporace, prostřílet si a promlátit si cestu ven. Budou praskat kosti, údy a vazy. Po dlouhé době jsem si pustil film s drsným Wesley Snipesem a ani trochu jsem nelitoval. Je stále ve formě, mrštně eliminuje své protivníky přesnými chvaty, kopy a údery na krční tepnu a skoro jsem zalitoval, že bitek ve filmu nebylo ještě víc. Rozhodně jsem se však nenudil, protože dialogy se zredukovaly na minimum a větší prostor dostala akce doplněná několika originálními záběry na soustředěného Snipese a "koženého" specialisty na záporáky a mistra v bojovém umění v jednom Garyho Danielse. Od jejich závěrečného souboje na střeše jsem si sliboval mnohem víc, a možná scénu v kostele se zpovídajícím se Snipesem ze svých hříchů, bych do akčního filmu nezařazoval, ale jinak celkem spokojenost. ()

nash.

Béčkový akční průměr s prostinkou historkou, spoustou filtrů a žánrových klišé, který se ke konci už poněkud vleče. Přestřelky jsou sice nudné a občas působí svým monotonním tempem "jednu já-jednu ty" téměř komicky, ale kontaktní souboje vypadají dobře, střih není rušivě zběsilý a Wesley vypadá jako by věděl co s rukama. A o nic jiného než o souboje a přestřelky tu vlastně nejde. ()

klerik

Doteraz som vždy pevne stál za Wesleyho eskapádami, ale tentraz to bolo naozaj príšerne natočené. Bitky sú síce o niečo tvrdšie a Snipes väčšinou vyzerá husto, ale nič poriadne nevyvažuje blbý príbeh a divné vizuálne prelínačky to úplne pochovávajú. Škoda, že takýto pád prišiel akurát teraz, keď JCVD a SS šplhajú späť na vrchol béčkovej zábavy... ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný film s Wesley Snipesom. Má dosť dobrý príbeh o agentovi CIA, ktorý už dlhšiu dobu pracuje v utajení ako ochrankár vplyvného muža, ale keď sa ho rozhodnú uniesť jeho predchádzajúci kolegovia, ktorým ide len o peniaze, rozhodne sa im postaviť. Spracovanie je celkom slušné, síce spočiatku to pôsobí len úplne obyčajne a s viacerými zbytočnými scénami, no po prenesení deja do nemocnice sa to už vylepší, bavila ma aj časť v banke, teda oba hlavné úseky filmu, takže som spokojný. Akcie je tu priemerné množstvo a je aj celkom vydarená. Súboje síce nie sú najideálnejšie natočené, či už kvôli horšiemu strihu, alebo občasnému nevhodnému výberu uhla kamery, ale aj tak sú stále plne prehľadné, no hlavne majú dobrú choreografiu, Snipes v nich predvedie viacero výborných chvatov a čo ma veľmi potešilo, každý súboj ukončí mojim obľúbeným zlomením väzov a dokonca na rôzne spôsoby. Prestrelky ma už nezaujali, kvôli menšiemu počtu protivníkov sú len v štýle obyčajného obstreľovania dvoch strelcov, pričom len málokedy aj niekto trafí. Najviac sa mi páči súboj na psychiatrickom oddelení, prípadne aj ten nasledujúci, ale sklamal ma finálny celým svojim priebehom, ale našťastie to vynahradzuje skvelé ukončenie kompletným rozlámaním. Herecké obsadenie sa mi páči, Wesley Snipes v hlavnej úlohe, Gary Daniels ako jeho úhlavný protivník, pričom má aj dosť priestoru, hlavne v časti v banke a nesklamali ma ani ostatní. Réžia a technická stránka sú väčšinu času bez väčších problémov, medzi videofilmami sa jedná rozhodne o nadpriemer, ale to množstvo úplne zbytočných vizuálnych prvkov, pri ktorých som mal pocit, že niekto mal zase chuť sa zbytočne hrať s tým, čo mal nechať na pokoji si mohli odpustiť. Som spokojný, Game of death je asi najlepší Snipesov film za niekoľko rokov s obstojným príbehom a aj obsadením a kvôli vydareným súbojom si to kľudne ešte pozriem. 72% ()

Wacoslav1

Zpoved Wesleyho Snipese odpust mi akcni fanousku nebot jsem zhresil a spoustou totalnich proseru pohrbil svoji karieru a uz jenom sotva se objevim v necem koukatelnym nebyt ucasti Danielse je to na cisty odpad dalsi sracka bez napadu ci inovace z radoby cool zrychlenou nebo rozmlzenou kamerou par souboju se tu najde ale jsou kratky z nulovou choreografii ani ten finalni neni moc slavnej strihac zmrvil co se dalo takze nakonec lze ocenit snad jenom to ze Gary si toho zaporaka strihnul fakt z gustem ale jinak nechapu proc do toho vubec lezl kdyz jeho bojovy schopnosti zustali vicemene nevyuzite tradicne unavenej a nudnej Snipes kterej ma svuj vrchol uz davno za sebou pak neprekvapi a jede si dal v zabehlym standartu poslednich let dalsi zbytecna zalezitost mate li neco lepsiho k videni a nejste ortodoxni fanousci Danielse jako ja (Jenom kvuli nemu jsem se na to dival) tak se tomu vyhnete o nic se tak nepripravite ()