Metallica - koncert v Nimes (koncert)

• Česko

Francie / USA, 2009, 132 min

Don Kent

Madjid Hakimi

Stéphane Saunier

Ako vždy poriadne nadupaný koncertný film najväčšej metalovej kapely všetkých čias. Fantastické prostredie starovekého amfiteátra, kapela v plnom nasadení (dokonca aj Lars miestami spustí tú prekliatu dvojšliapku - aj keď ktovie či to nebolo dohrávané v štúdiu...), solídny playlist s nie veľmi často hranou, parádnou nárezovkou "Dyers Eve", po technickej stránke vynikajúci záznam a skvelý zvuk. Takže nevidím dôvod nedať maximálne hodnotenie :) Snáď by som bral viac skladieb z vtedy poslednej štúdiovky "Death Magnetic" - ale toho som sa dočkal na neskoršom zázname "Quebec Magnetic" :)(23.2.2019)

Po výborném Volkerballu od Rammstein se ve francouzském Nimes představuje i Mettalica. A zase je to vynikající! Dobrý setlist, Metallica ve skvělé formě (Jamesova hlasová forma je i po letech neuvěřitelná a pevně doufám že Lars Urlich svým skvělým výkonem zavře hubu všem hudebním kritikům, kteří v posledních letech kritizovali jeho zhoršující se hru na bicí při živých vystoupeních) a s perfektním publikem (jak už to ostatně francouzi z Nimes předvedli ve Völkerballu) . Záruka pro každého kdo chce vidět strhující konzert. Pro fanoušky Metallicy povinnost.(2.1.2010)

Na jedno brdo jako v Mexicu, ale ta atmosféra Francie mi sedí víc, hrát v takovém amfiteátru se nepodaří jen tak někomu. Výborný zvuk, výborné výkony, skvělá show. Metallica už nemůže ničím překvapit, mají svou kvalitu a tu si udržují, jsou na takovém vrcholu, že výš už to nejde a to dokazuje toto dvd, naprosto geniální masakr. Akorát ten Lars už nějak nestíhá.(17.5.2015)

První čtyři alba Metallicy jsou dle mého názoru nepřekonatelná mistrovská díla hard rocku/trash metalu (je jedno jak přesně ten styl nazývat). Tyhle nahrávky pro mě představují dokonale vybroušené hudební drahokamy, kde každý tón má své místo a nelze už nic vylepšit a pravděpodobně v tomto hudebním žánru ani něco podobného zopakovat. Skladby z těchto alb tvoří základ koncertu v Nimes (a ani ostatní kousky co skupina zahrála nebyly špatné), který je navíc nasnímán ve vynikající zvukové kvalitě (což mi přijde jako ohromný rozdíl oproti záznamům z dřívějších koncertů Metallicy, kdy zvuk byl slabinou). Na koncert jsem se v televizi podíval spíš náhodu, ale byl to zážitek.(18.9.2017)

Jeden z nejvydařenějších hudebních živáků, které jsem kdy viděl. Z křesla pokoje vás okamžitě přenese přímo do středu kotle pod pódiem. Výborná kamera, střih, hudební výkony. Po celou dobu stříká obrovská dávka nekonečné energie. Navíc je vidět, že nejnovější skladby skvěle zapadají mezi staré osvědčené kousky.(1.2.2014)