Metallica - koncert v Nimes (koncert)

• Česko

Francie / USA, 2009, 132 min

Don Kent

Madjid Hakimi

Stéphane Saunier

Naprosto strhující vystoupení! Lars umí a ten kdo říká, že ne, tak mi přijde trochu ujetej. Je pravda, že to není už ten starej Lars, ale prostě válí pořád. James má neuvěřitelnej hlas po všech těch letech. Kirk se nejspíš se sólo kytarou i narodil a Robert si myslim, že výborně zapadl do Metallici. Výborný koncert!!! Sice by bylo úžasný, kdybych tam byl naživo, ale v HD kvalitě koncert mi stačil taky :). Doslova mi vyrazil dech.(13.8.2010)

Death a trash metal išli tak mimo mňa. Mám rád starý dobrý rock na čele s Iron Maiden, Scorpions, Kiss atď. Avšak títo borci priniesli tak rýchle tempo a dunivý zvuk, že si veľmi rýchlo našli spústu fanúšikov. A nemožno im uprieť dokonale vymazlené gitarové rify podľa ktorých sú ihneď ľahko identifikovateľní. Koncert ako taký však bol skvelý...(26.9.2017)

Metallica!!! Français Pour Une Nuit ("French For One Night")! Americká metalová legenda naživo a poriadne nahlas zahrala v starovekom rímskom amfiteátri, ktorý bol postavený takmer pred dvetisíc rokmi. Sila histórie prepojená s brutálnou energiou hudby kapely Metallica. Úžasná kombinácia. Jedinečný koncert, ktorý bol súčasťou turné ku ich deviatemu štúdiovemu albumu "Death Magnetic". Páni Hetfield, Ulrich, Hammett a Trujillo to zasa vytočili na najvyššie obrátky. Metallica!!! *****(11.3.2015)

Po výborném Volkerballu od Rammstein se ve francouzském Nimes představuje i Mettalica. A zase je to vynikající! Dobrý setlist, Metallica ve skvělé formě (Jamesova hlasová forma je i po letech neuvěřitelná a pevně doufám že Lars Urlich svým skvělým výkonem zavře hubu všem hudebním kritikům, kteří v posledních letech kritizovali jeho zhoršující se hru na bicí při živých vystoupeních) a s perfektním publikem (jak už to ostatně francouzi z Nimes předvedli ve Völkerballu) . Záruka pro každého kdo chce vidět strhující konzert. Pro fanoušky Metallicy povinnost.(2.1.2010)

První čtyři alba Metallicy jsou dle mého názoru nepřekonatelná mistrovská díla hard rocku/trash metalu (je jedno jak přesně ten styl nazývat). Tyhle nahrávky pro mě představují dokonale vybroušené hudební drahokamy, kde každý tón má své místo a nelze už nic vylepšit a pravděpodobně v tomto hudebním žánru ani něco podobného zopakovat. Skladby z těchto alb tvoří základ koncertu v Nimes (a ani ostatní kousky co skupina zahrála nebyly špatné), který je navíc nasnímán ve vynikající zvukové kvalitě (což mi přijde jako ohromný rozdíl oproti záznamům z dřívějších koncertů Metallicy, kdy zvuk byl slabinou). Na koncert jsem se v televizi podíval spíš náhodu, ale byl to zážitek.(18.9.2017)