Ovdovělá Anna Mráčková (V. Galatíková) věnuje všechnu svou energii dcerám, které rozmazluje, a dívky toho dokážou plně využívat. S matkou žije starší dcera (D. Erychlebová), provdaná za studenta (J. Čenský), který ale nestuduje, a o jejich dítě se stará babička. Mladší dcera (V. Jeníková) lenoší, nechodí do školy, hrozí jí, že nebude připuštěna k maturitě. A máma dře za holky, bere si dokonce i druhou práci a málem se zhroutí. Nakonec navštíví psychiatra (F. Husák), ve kterém pozná svého někdejšího ctitele. A ten jí skvěle poradí… (Česká televize)

Snorlax

Babička ne, ale ten, kdo dospěl k závěru, že to byla komedie. Galatíková se zmítala mezi neskutečně špatně hrajícími kolegy (mám pocit, že kvůli tomu i ona podala výkon, za který se musela stydět) a v samém závěru ještě musela předstírat, že je okouzlena krásou Františka Husáka. To by se snad jediné dalo vyložit jako komický moment. ()

Crocuta

Zoufale šablonovitá a didaktická "komedie", na níž byly nejsměšnější otřesné kadeřnické kreace na palicích Jeníkové, Čenského a v závěru zejména Galatíkové a rozličné, většinou pletené a všemi barvami hrající hučky, které byli téměř všichni zúčastnění nuceni nosit. Suma sumárum si tady svoji slabší chvilku vybrala nejen drtivá většina herců, ale i Jiří Krejčík, který v době natáčení zjevně frčel na nějakém kvalitním matroši. ()

Flakotaso

Docela odvázaný televizní film. Mladí zde nosí zásadně pestrobarevné oblečení a úzké knírky, blonďaté sestry Erychlebová a Jeníková se rozhodně nechovají jako stydlivé domácí puťky a zapálený fotograf Čenský si v těžké opilosti prozpěvuje "V Hodoníně za vojáčka". Nejlepší scénou je ale rozhodně domácí focení modelek a sleazy Císlera za zvuků známého songu Focus od holandské skupiny Hocus Pocus, Krejčík tedy předběhl Edgara Wrighta skoro o 40 let. Nakonec ani to závěrečné vyznění není tak špatné. Psychiatr dokonce Galatíkové správně vysvětlí, že příčinou jejích problémů je zejména komplex nepostradatelnosti a je třeba brát věci na lehčí váhu, přestože se už nedozvíme, zda má její následná změna trvalejší charakter nebo se jednalo pouze o ojedinělý "poučný" incident. ()

argenson

Taková ta doba, kdy se mělo za to, že ženská ve čtyřiceti už musí bejt babičkou. Chudák Galatíková. Tři ze zúčastněných tu neuměle demonstrují stav opilosti, k odstřelení je Jan Čenský s trvalou a vizáží německého pornoherce ze 70. let a v mezičasech se převážně cvaká do psacího stroje. Nemá to vtip, nemá to grády, nemá to vůbec nic. ()

blackrain

Babička se nezbláznila. Prostě to jen svým dětem vrátila se vší parádou a taky musela z toho bláznivého rodinného kolotoče vystoupit. Ono totiž vůbec neuškodí, když se dětičkám ukáže jaké to je. Tenhle příběh trošku připomínal delší bakalářskou povídku. Vůbec bych se nedivila, kdyby se tehdejší Československá televize, respektive Hermína Franková, nechala inspirovat nějakým diváckým dopisem. Na komedii moc málo komediální. ()

rt12

Ve 106 minutě jsem se konečně pousmála. Galatíková vyrazila do nočního velkoměsta v příšerným ohozu, ale hlavně se stejným účesem co měl po celou dobu na kebuli Čenský. Jinak mi jí bylo líto a to jako babičky (s takovejma fakanama ), tak jako herečky (s takovýma přehrávajícíma dřevama). Docela běs-děs. ()

slunicko2

Trochu prodloužená dosti smutná bakalářská povídka. 1)  Inscenace je plná absurdních neživotních situací. Nadsázka ji posouvá do jakési až surreálné podoby._____ 2)  Celou dobu jsem čekal, kdy se naplní, co je v názvu, kdy matka přestane tolerovat chování svých dcer, kdy se tedy zblázní. A ono furt nic. A když konečně přepne z modu "trpící obětavá babička" do modu "crazy old lady", nezbývá už čas...na nic._____ 3)  Vhled do rodiny mizerné matky je docela příznačný. Matka nezvládla výchovu svých dcer, jejichž chování dobře předvádí, kde a v čem pochybila. Matka pořád mentoruje, ale jakmile dojde na činy, všechno dělá stále špatně._____ 4)  Oblečení dcer rozhodně neodpovídá faktu, že celou rodinu i s přiženěným nemakačenkem (čtyři + dítě) živí matka ze svého platu nějaké řadové úřednice._____  5)  Postavy jsou charakterizovány na první dobrou - snem ožralého burana jsou holky, matka je bláhová, dcery rovněž, psychiatr jako deus ex machina má jediný trochu rozumu a podobně._____  6)  Ale jinak jde o pěkné připomenutí dobových reálií - oblečení, zařízení bytu, účesů i chování._____ 7)  Za zmínku stojí knírem k nepoznání zohyzděný 21letý Jan Čenský (fotograf Vašek) či roztomilý 20letý Ondřej Vetchý (Roban, nápadník mladší dcery). ()

swed

Televizní kuriozitka se špatně hrajícími herci, stupidním scénářem a směšnou režií. Estrádník Císler ani knír Honzy Čenského dojem nezachrání. 3/10 ()

rakovnik

Babička se vůbec nezbláznila a začala se konečně na radu psychiatra chovat tak, jak měla, což nekvitují její líné dcery, které mají stejně líné partnery. Jednoznačně se nejedná o komedii, protože děj této televizní inscenace normálního člověka spíše naštve. I když, ruku na srdce, mnozí se ve filmu najdou. Až na Věru Galatíkovou (ani ta není bezchybná, ale dívat se smutnýma očima fakt umí) hrají herci velmi nevyrovnaně - některé scény jsou vynikající, ale střídají je pasáže, ze kterých čiší naprostý amatérismus. Jana Čenského jsem nejdříve ani nepoznal (ne, že by mu to slušelo) a musím na něj prozradit, že opilého opravdu neuměl zahrát, ale hrát se mu nedařilo téměř nikdy. Zajímavé k jednomu shlédnutí, ale jinak asi právem téměř zapomenuto. ()

Šimpy

Galatíková ve své typické televizní roli, ale ona to prostě uhraje. :-D Jen já bych je tam všechny zfackoval na hromadu. ()

sator

Krejčík se zbláznil ,nebo měl úplně prázdnou ledničku.... Dcera se vrací evidentně skárovaná a matka říká dejchni na mě... Nebo: dcera zvrací a Galtíková se ptá, je ti špatně? Je mi špatně.uáááááááááááááá ()

otík

Průměrná, místy snad až moc dlouhá televizní komedie o babičce, která se neúměrně moc stará o své dcery i o své vnouče. Její dcery i s jedním manželem by patřili naliskat, babička se však stále trpělivě stará a stará. A nic se nedaří. Pak se naštěstí při návštěvě psychiatra setká se svým starým známým a své rodině to vše ukáže z druhé strany - sama jde pařit a sama přijde pěkně pod parou. A ejhle - i ony mladé dívky pochopí, co je to se o někoho starat.  Slušná komedie, která by ovšem zasloužila lepší střih a trošku větší tempo. Ale Galatíková skvělá. ()

fantoci odpad!

Už jsem toho viděl, dalo by se říct hodně. Ale tohle je moc.... Nevim co je na tom komediálního, spíš mě to připadá smutné a ubohé. ()

bubun

Solidní přehlídka zjevů. Nemá cenu se vyjádřovat k ději, to už zde vystihli jiní, nicméně téměř nikdo zde nezmiňuje JIřího Císlera, a to je chyba! Čenského jsem poznala až téměř po dvaceti minutách, tzn. jeho pornoknír opravdu funguje. Scéna, kde Císler křepčí do rytmu skladby Hocus Pocus od skupiny Focus, zatímco ho neúspěšný student Čenský fotí s trojicí "pohledných" modelek (včetně absurdních hlášek: "Já jsem jenom Růžena. Ale říkejte mi.... Lindo.") u nich v obýváku, přičemž všechny snímky jsou rozostřené, proč asi?, je nezapomenutelná. Do toho dve neherečky - ale naprosté, a Přeučilův krátký štěk.... Ještě Vetchý se povedl (Galatíková:"Já jsem Vendulina maminka." Vetchý:"Má bejt? Já chci Vendulu..." "Vendulka není doma." "To řeknu hned, ne?"), s knírkem, rozcuhanou kudrnatou kšticí a kostkovaným čepečkem vypadá opravdu děsně věrohodně. Film pro silné nervy (a pokud zrovna prokrastinujete). ()

LadyPupu

Rozlišit tenkou hranici mezi mateřskou láskou, výčitkami z rozpadu rodiny (i když nezpůsobeného vlastní vinou) až po opičí lásku je neskutečně těžké. Věře Galatíkové se to nepovedlo a sklidila co zasela. Babička se zbláznila rozhodně není komedie. Je to v podstatě dost smutný film s množstvím komických (nebo snad nechtěně trapných) prvků (intermezzo s focením v bytě, Císler jako WC hygienik, strašidelné účesy všech účinkujících...), které jakoby patřily do úplně jiného filmu. Krejčík z toho tentokrát nevyšel se ctí, herecky je to taky bída (vyjma Husáka, který ani moc nehrál, jen prostě byl a jeho civilnost mě hodně bavila). Přes veškerou moji kritiku to určité dobré momenty má. ()

pávek

Děcka chytit, seřezat řemenem a vyrazit z domu. Nic víc si nezaslouží. A ke komedii to mělo daleko jak točený kabanos k uheráku. ()

vitekpe

Slusnej bizar... bejt to o pulku kratsi a bejt to alespon trosku vtipny, mohla z toho mozna bejt komedie. Takhle je to ale fakt bizar, jak rikam. "Orwellovska komedie" mozna... P.S.: odvazlivcum opravdu vrele doporucuju.. :-) Kralovnou tohoto dila je bezpochyb Dagmar Erychlebová. ()

Paity

Jednu hvězdičku za tuto zbytečnost jen vlastně z úcty k naší skvělé herečce Věře Glatíkové. Jinak mě nenapadá, co by mohla "Babička co se zbláznila" nabídnout. ()

arcticsky

Celé to působí nedůvěryhodně - těch dementních postav je tu fakt moc. Ani takoví vynikající herci, jako jsou Galatíková nebo Husák to nezachránili...A že to má být komedie? Tak to tedy nazdar.... ()