Abandoned

Scénografie:

Louise Middleton

Kostýmy:

Christine Thomson

VINEN..... /// Ztratit malý děcko v lese plným sněhu je magořina. A vlastně tím tenhle film nekončí, ale začíná. VELKÝM PRŮSEREM. Takovým tom, se kterým pak musíte žít na furt a kterýho se jen tak nezbavíte. Psychologický drama o vině a trestu, který nemohlo jinak skončit a jeho síla je v jednoduchosti a uvěřitelnosti. A je jedno, jak dlouho jste ,,rodič“ a kolik dětí máte. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knížku od Leslie Schwartz číst nebudu. 2.) Film plnej lidskýho neštěstí? No jasně! 3.) Thx za titule ,,mikeila“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(6.2.2012)

• lennyd

Jednoho krásného dne si Ethan vyrazil se svým tříletým synem Natem na výlet, pokochat se čerstvě napadaným sněhem. Jelikož Nate během cesty usnul, nechá jej Ethan v autě, a vyrazí si na procházku sám. Když se po půl hodině k autu vrací, po synovi ani památky. I přes okamžitě zalarmovanou policii a dobrovolníky, není malý Nate nalezen. Až druhý den je syn nalezen mrtvý. Kromě nejhorších myšlenek otce nad ztrátou syna, musí Ethan ještě podstoupit soud, který má prokázat jeho vinu... První půl hodinku mi běhal mráz po zádech (asi jako každému rodiči), a říkal jsem si, že tohle bude na pět hvězd jak vyšité. Jenže pak se další hodinu a půl nic neděje, kromě hromady nesouvisejících plků, a fakt tragických hereckých výkonů, a vše směřuje k (bohužel) velmi očekávanému závěru. Ještě se vrátím k hereckému obsazení - hlavnímu hrdinovi, otci, bylo takových patnáct - a nesvěřil bych mu ani psa, natož syna. Jedině snad, že matka - totální kráva (a vypatlaná alkoholička) byla ještě horší. A ostatní osazenstvo filmu bylo úplně zbytečný. Fakt mi bylo líto toho malého kluka, protože za a) dopadl tak jak dopadl (ve filmu), a b) byl jediným, na koho se dalo aspoň jakžtakž koukat...(27.2.2014)

• ivishka

Seriously???? Nechápu to. Knižní předlohu bych si NIKDY nepřečetla, protože film byl naprosto nekoukatelný. Totiž pokud někdo chtěl udělat drama nebo chtěl zapůsobit na city diváka měl by mít na paměti, že zjištění v jedné hodině a dvaceti minutách kdy zhrzený mladičký otec Thomas Dekker(který nevypadá ani na 21 let)zjistí, že je příšerný otec, protože nechal fakanče v autě v největší zimě a odběhl si asi na "volání přírody" či co a děcko mu mezitím zmizelo..to je chvályhodné tak leda pro retarda. Totiž nechápejte mě nějak špatně, protože nejsem necita a rozbrečí mě i mrtvá beruška, ale pitvořit se vlastně s tím závěrem na začátku a ve zbývajících minutách nemáte v podstatě NIC k nabídnutí pro diváka???? To je zaručeně to nejhorší drama, které jsem viděla. Koukala jsem se vlastně jen kvůli dvěma hercům: Thomasi Dekkerovi a Josephu Morganovi, ale ani jejich herecké dejme tomu snahy a krásné tvářičky nevykouzlily ani půl hvězdy. A 63% se mi zdá jako dost přemrštěná snaha některých vychválit něco co NENÍ.(6.1.2013)

• enjoi

Jo, je určitě nepředstavitelné zažít něco, co se stalo rodičům Nata. Taky začátek filmu je velmi silný a vzbudí ve vás očekávání, ale co se nestane... prostředek filmu je strašně prázdný, furt to samé dokolečka. Až v posledních dvaceti minutách se zase "něco děje". Podle mě velká škoda nevyužitého potenciálu, film by se dal mnohem lépe zpracovat. Takhle je to docela nudný film. Škoda.(20.12.2011)

• Beastmaster4

Nesnesitelně nudný kýč. Hra na drama se možná podařila, ale tím nejnudnějším a nejotřepanějším způsobem. Příběh, který nemá žádné emoce - ty jsou ukazovány hodně křečovitě a nemají patřičnou hloubku. Ono už s daným námětem je těžké něco smysluplného udělat. Film založený na takové nešťastné události, by měl mít úplně jiný styl, měl by vtáhnout diváka do kolotoče výčitek, obviňování, zoufalství a pochopení. Tohle všechno tu sice je, ale tak šedivě zpracované, že jsem nebyl nucen a ani jsem neměl zájem se do toho všeho ponořit. Celou hodinu a půl byl jen boj s tím, udržet oči na obrazovce. Film, který je tak nudný, že mám co dělat abych udržel vždy aspoň 10 minut pozornost u příběhu, si nezaslouží ani jednu hvězdu. Emoce jsem tu rozhodně nenašel, snad jen urputnou snahu, která bohužel dělá z filmu pouze nudnou záležitost. Další art, který to svou nezávislou a nezábavnou formou nedotáhne dál, než k divákům, kteří se rádi mrskají podobnými napodobeninami kvalitních příběhů, jen aby ukázali, jak jsou kulturně a intelektuálně “dál“ :-D(15.4.2012)

• - Pracovným názvom filmu bolo označenie Waska Canada. (MikaelSVK)

• - Film je natočený na motívy novely “Angels Crest“ od amerického spisovateľa Leslieho Schwartza. (MikaelSVK)

• - Filmovanie snímky Angels Crest prebiehalo na viacerých miestach v kanadskej provincii Alberta, predovšetkým v okolí mesta Calgary. (MikaelSVK)