Abandoned

Scénografie:

Louise Middleton

Kostýmy:

Christine Thomson

Nějak nechápu, že to někdo může považovat za kýč, já si naopak pochvalovala, jak se v tomto malém nezávisláku navzdory tragické zápletce nic emočně nehrotí a i ty herecké výkony jsou tak nějak utlumené, takže to na mě v konečném důsledku působilo docela uvěřitelně. To svým způsobem platí i pro Ethana. Nechat dítě v sněhové bouři, samotného v autě je sice neuvěřitelně nezodpovědná blbost, ale nikdo netvrdí, že by vzhledem k jeho mládí nebo Cyndyině alkoholismu, patřili ti dva k rodičům roku. Moje vyšší hodnocení, ale nakonec nepatří ani tak samotnému ději, jako spíš celkové melancholicky tesklivé náladě snímku, kdy mi to malé městečko, obklopené mrazivou krásou kanadské přírody, stejně jako jeho obyvatelé, docela přirostlo k srdci.(13.2.2015)

• sochoking

Nie je nič lepšie, ako prísť zničený po desaťhodinovej šichte , premrznutý a v depke z tohto posraného anglánskeho počasia, domov a dať si film , v ktorom je ešte väčšia kosa a väčšia depka, ako je tá vaša. Lenže to by to nemohlo byť tak odfláknuté! Napríklad som zaboha nezistil, že prečo sa s tým žalobcom tam nikto nechcel rozprávať, alebo Cindy... Ved to bola samica jak hovado a s parádne bielimi zubmi! Mohli si dať tú prácu a urobiť jej aspoň posraté kruhy pod očami! To len na okraj. Inak si myslím, že nápad nie zlý, iba zle prevedený. Keby šlo o film určený k tv obrazovkám, určite by som šiel s jednou hviezdičkou nahor.(16.12.2011)

Drama o tragédii, nedůslednosti, nezodpovědnosti a vině. Je to syrové, mrazivé, ale současně i zbytečně roztahané a mnohdy i značně povrchní. Pomalé tempo je přirozeně v některých případech namístě, jenže tentokrát zvolená forma nijak nepřidává na prožitku. Naopak, při 90 minutách se celkem brzy dostaví pocity nudy a na mysl se začnou prodírat otázky "kam to směřuje" a "jaký to má v této formě smysl". Konec je očekávatelný už od prvních okamžiků filmu, což také zrovna nepřidá kladné body. Jedná se obyčejné drama s prostou - ale zajímavou - zápletkou, které se dalo napsat, uchopit a zahrát určitě lépe. Tohle je průměrné v každém směru. Tedy téměř v každém, protože nad tím vším ční parádní výkon Lynn Collins - to je skutečný a jediný důvod, proč se na Angels Crest podívat. 5/10!(26.8.2012)

• lennyd

Jednoho krásného dne si Ethan vyrazil se svým tříletým synem Natem na výlet, pokochat se čerstvě napadaným sněhem. Jelikož Nate během cesty usnul, nechá jej Ethan v autě, a vyrazí si na procházku sám. Když se po půl hodině k autu vrací, po synovi ani památky. I přes okamžitě zalarmovanou policii a dobrovolníky, není malý Nate nalezen. Až druhý den je syn nalezen mrtvý. Kromě nejhorších myšlenek otce nad ztrátou syna, musí Ethan ještě podstoupit soud, který má prokázat jeho vinu... První půl hodinku mi běhal mráz po zádech (asi jako každému rodiči), a říkal jsem si, že tohle bude na pět hvězd jak vyšité. Jenže pak se další hodinu a půl nic neděje, kromě hromady nesouvisejících plků, a fakt tragických hereckých výkonů, a vše směřuje k (bohužel) velmi očekávanému závěru. Ještě se vrátím k hereckému obsazení - hlavnímu hrdinovi, otci, bylo takových patnáct - a nesvěřil bych mu ani psa, natož syna. Jedině snad, že matka - totální kráva (a vypatlaná alkoholička) byla ještě horší. A ostatní osazenstvo filmu bylo úplně zbytečný. Fakt mi bylo líto toho malého kluka, protože za a) dopadl tak jak dopadl (ve filmu), a b) byl jediným, na koho se dalo aspoň jakžtakž koukat...(27.2.2014)

• Beastmaster4

Nesnesitelně nudný kýč. Hra na drama se možná podařila, ale tím nejnudnějším a nejotřepanějším způsobem. Příběh, který nemá žádné emoce - ty jsou ukazovány hodně křečovitě a nemají patřičnou hloubku. Ono už s daným námětem je těžké něco smysluplného udělat. Film založený na takové nešťastné události, by měl mít úplně jiný styl, měl by vtáhnout diváka do kolotoče výčitek, obviňování, zoufalství a pochopení. Tohle všechno tu sice je, ale tak šedivě zpracované, že jsem nebyl nucen a ani jsem neměl zájem se do toho všeho ponořit. Celou hodinu a půl byl jen boj s tím, udržet oči na obrazovce. Film, který je tak nudný, že mám co dělat abych udržel vždy aspoň 10 minut pozornost u příběhu, si nezaslouží ani jednu hvězdu. Emoce jsem tu rozhodně nenašel, snad jen urputnou snahu, která bohužel dělá z filmu pouze nudnou záležitost. Další art, který to svou nezávislou a nezábavnou formou nedotáhne dál, než k divákům, kteří se rádi mrskají podobnými napodobeninami kvalitních příběhů, jen aby ukázali, jak jsou kulturně a intelektuálně “dál“ :-D(15.4.2012)

• - Film je natočený na motívy novely “Angels Crest“ od amerického spisovateľa Leslieho Schwartza. (MikaelSVK)

• - Pracovným názvom filmu bolo označenie Waska Canada. (MikaelSVK)

• - Filmovanie snímky Angels Crest prebiehalo na viacerých miestach v kanadskej provincii Alberta, predovšetkým v okolí mesta Calgary. (MikaelSVK)