Abandoned

Louise Middleton

Kostýmy:

Christine Thomson
  • lennyd

Jednoho krásného dne si Ethan vyrazil se svým tříletým synem Natem na výlet, pokochat se čerstvě napadaným sněhem. Jelikož Nate během cesty usnul, nechá jej Ethan v autě, a vyrazí si na procházku sám. Když se po půl hodině k autu vrací, po synovi ani památky. I přes okamžitě zalarmovanou policii a dobrovolníky, není malý Nate nalezen. Až druhý den je syn nalezen mrtvý. Kromě nejhorších myšlenek otce nad ztrátou syna, musí Ethan ještě podstoupit soud, který má prokázat jeho vinu... První půl hodinku mi běhal mráz po zádech (asi jako každému rodiči), a říkal jsem si, že tohle bude na pět hvězd jak vyšité. Jenže pak se další hodinu a půl nic neděje, kromě hromady nesouvisejících plků, a fakt tragických hereckých výkonů, a vše směřuje k (bohužel) velmi očekávanému závěru. Ještě se vrátím k hereckému obsazení - hlavnímu hrdinovi, otci, bylo takových patnáct - a nesvěřil bych mu ani psa, natož syna. Jedině snad, že matka - totální kráva (a vypatlaná alkoholička) byla ještě horší. A ostatní osazenstvo filmu bylo úplně zbytečný. Fakt mi bylo líto toho malého kluka, protože za a) dopadl tak jak dopadl (ve filmu), a b) byl jediným, na koho se dalo aspoň jakžtakž koukat...(27.2.2014)

Nějak nechápu, že to někdo může považovat za kýč, já si naopak pochvalovala, jak se v tomto malém nezávisláku navzdory tragické zápletce nic emočně nehrotí a i ty herecké výkony jsou tak nějak utlumené, takže to na mě v konečném důsledku působilo docela uvěřitelně. To svým způsobem platí i pro Ethana. Nechat dítě v sněhové bouři, samotného v autě je sice neuvěřitelně nezodpovědná blbost, ale nikdo netvrdí, že by vzhledem k jeho mládí nebo Cyndyině alkoholismu, patřili ti dva k rodičům roku. Moje vyšší hodnocení, ale nakonec nepatří ani tak samotnému ději, jako spíš celkové melancholicky tesklivé náladě snímku, kdy mi to malé městečko, obklopené mrazivou krásou kanadské přírody, stejně jako jeho obyvatelé, docela přirostlo k srdci.(13.2.2015)

• enjoi

Jo, je určitě nepředstavitelné zažít něco, co se stalo rodičům Nata. Taky začátek filmu je velmi silný a vzbudí ve vás očekávání, ale co se nestane... prostředek filmu je strašně prázdný, furt to samé dokolečka. Až v posledních dvaceti minutách se zase "něco děje". Podle mě velká škoda nevyužitého potenciálu, film by se dal mnohem lépe zpracovat. Takhle je to docela nudný film. Škoda.(20.12.2011)

Ztráta dítětě takhle nešťastnou náhodou v horském městečku v mrazu a sněhu,když jste jeho otec a ještě soudem naštěstí určený, protože jeho matka je alkoholička a pár lidiček okolo, které se scénárista snažil jakýmsi roztodivným způsobem vykreslit, spolu s prapodivnou atmosférou filmu...musela jsem se přemlouvat film dokoukat, nemůžu si pomoct .Ne tím traumatem, ne tím koncem, kdy to neštěstí zkrátka neunesete a soudnímu líčení budete vzdorovat po svém.Připadala jsem si jako netečný divák, přihlížející cizímu neštěstí, ale prostě se mi tenhle film nedostal pod kůži, nevzal mě za srdce, tak jak by měl.Škoda a za tři hvězdy.(12.9.2012)

o tom, ako jedna jedina, ale o to tragickejsia blbost, zmeni zivoty v jednom Bohom zabudnutom mestecku. Klasicky nezavislak, ktory vas rozhodne nezhodi z kolien, ale vas, ktori mate v sebe kuska srdca, sa film urcite bytostne dotkne, tak ohromne silny je. A mozno aj nie, ale ja ako rodic som to tak vnimala. Neviem si ani len predstavit, co hlavni hrdinovia zazivali a dufam, ze si to nikdy ani nebudem musiet predstavovat. Velmi sa mi pacila rola Cindy, ktoru zo zaciatku strasne nenavidite, ale postupne si k nej najdete cesticku a zacnete jej fandit. Pomaly spad filmu a mraziva atmosfera sa vam naozaj dostanu az pod kozu.(7.12.2011)

• - Filmovanie snímky Angels Crest prebiehalo na viacerých miestach v kanadskej provincii Alberta, predovšetkým v okolí mesta Calgary. (MikaelSVK)

• - Pracovným názvom filmu bolo označenie Waska Canada. (MikaelSVK)

• - Film je natočený na motívy novely “Angels Crest“ od amerického spisovateľa Leslieho Schwartza. (MikaelSVK)