Abandoned

Scénografie:

Louise Middleton

Kostýmy:

Christine Thomson

o tom, ako jedna jedina, ale o to tragickejsia blbost, zmeni zivoty v jednom Bohom zabudnutom mestecku. Klasicky nezavislak, ktory vas rozhodne nezhodi z kolien, ale vas, ktori mate v sebe kuska srdca, sa film urcite bytostne dotkne, tak ohromne silny je. A mozno aj nie, ale ja ako rodic som to tak vnimala. Neviem si ani len predstavit, co hlavni hrdinovia zazivali a dufam, ze si to nikdy ani nebudem musiet predstavovat. Velmi sa mi pacila rola Cindy, ktoru zo zaciatku strasne nenavidite, ale postupne si k nej najdete cesticku a zacnete jej fandit. Pomaly spad filmu a mraziva atmosfera sa vam naozaj dostanu az pod kozu.(7.12.2011)

• Beastmaster4

Nesnesitelně nudný kýč. Hra na drama se možná podařila, ale tím nejnudnějším a nejotřepanějším způsobem. Příběh, který nemá žádné emoce - ty jsou ukazovány hodně křečovitě a nemají patřičnou hloubku. Ono už s daným námětem je těžké něco smysluplného udělat. Film založený na takové nešťastné události, by měl mít úplně jiný styl, měl by vtáhnout diváka do kolotoče výčitek, obviňování, zoufalství a pochopení. Tohle všechno tu sice je, ale tak šedivě zpracované, že jsem nebyl nucen a ani jsem neměl zájem se do toho všeho ponořit. Celou hodinu a půl byl jen boj s tím, udržet oči na obrazovce. Film, který je tak nudný, že mám co dělat abych udržel vždy aspoň 10 minut pozornost u příběhu, si nezaslouží ani jednu hvězdu. Emoce jsem tu rozhodně nenašel, snad jen urputnou snahu, která bohužel dělá z filmu pouze nudnou záležitost. Další art, který to svou nezávislou a nezábavnou formou nedotáhne dál, než k divákům, kteří se rádi mrskají podobnými napodobeninami kvalitních příběhů, jen aby ukázali, jak jsou kulturně a intelektuálně “dál“ :-D(15.4.2012)

• lennyd

Jednoho krásného dne si Ethan vyrazil se svým tříletým synem Natem na výlet, pokochat se čerstvě napadaným sněhem. Jelikož Nate během cesty usnul, nechá jej Ethan v autě, a vyrazí si na procházku sám. Když se po půl hodině k autu vrací, po synovi ani památky. I přes okamžitě zalarmovanou policii a dobrovolníky, není malý Nate nalezen. Až druhý den je syn nalezen mrtvý. Kromě nejhorších myšlenek otce nad ztrátou syna, musí Ethan ještě podstoupit soud, který má prokázat jeho vinu... První půl hodinku mi běhal mráz po zádech (asi jako každému rodiči), a říkal jsem si, že tohle bude na pět hvězd jak vyšité. Jenže pak se další hodinu a půl nic neděje, kromě hromady nesouvisejících plků, a fakt tragických hereckých výkonů, a vše směřuje k (bohužel) velmi očekávanému závěru. Ještě se vrátím k hereckému obsazení - hlavnímu hrdinovi, otci, bylo takových patnáct - a nesvěřil bych mu ani psa, natož syna. Jedině snad, že matka - totální kráva (a vypatlaná alkoholička) byla ještě horší. A ostatní osazenstvo filmu bylo úplně zbytečný. Fakt mi bylo líto toho malého kluka, protože za a) dopadl tak jak dopadl (ve filmu), a b) byl jediným, na koho se dalo aspoň jakžtakž koukat...(27.2.2014)

VINEN..... /// Ztratit malý děcko v lese plným sněhu je magořina. A vlastně tím tenhle film nekončí, ale začíná. VELKÝM PRŮSEREM. Takovým tom, se kterým pak musíte žít na furt a kterýho se jen tak nezbavíte. Psychologický drama o vině a trestu, který nemohlo jinak skončit a jeho síla je v jednoduchosti a uvěřitelnosti. A je jedno, jak dlouho jste ,,rodič“ a kolik dětí máte. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knížku od Leslie Schwartz číst nebudu. 2.) Film plnej lidskýho neštěstí? No jasně! 3.) Thx za titule ,,mikeila“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(6.2.2012)

Ztráta dítětě takhle nešťastnou náhodou v horském městečku v mrazu a sněhu,když jste jeho otec a ještě soudem naštěstí určený, protože jeho matka je alkoholička a pár lidiček okolo, které se scénárista snažil jakýmsi roztodivným způsobem vykreslit, spolu s prapodivnou atmosférou filmu...musela jsem se přemlouvat film dokoukat, nemůžu si pomoct .Ne tím traumatem, ne tím koncem, kdy to neštěstí zkrátka neunesete a soudnímu líčení budete vzdorovat po svém.Připadala jsem si jako netečný divák, přihlížející cizímu neštěstí, ale prostě se mi tenhle film nedostal pod kůži, nevzal mě za srdce, tak jak by měl.Škoda a za tři hvězdy.(12.9.2012)

• - Pracovným názvom filmu bolo označenie Waska Canada. (MikaelSVK)

• - Film je natočený na motívy novely “Angels Crest“ od amerického spisovateľa Leslieho Schwartza. (MikaelSVK)

• - Filmovanie snímky Angels Crest prebiehalo na viacerých miestach v kanadskej provincii Alberta, predovšetkým v okolí mesta Calgary. (MikaelSVK)