Pýcha, předsudek a zombie

• USA Pride and Prejudice and Zombies (více)

Klasický román Jane Austenové o spletitých vztazích milenců z různých sociálních vrstev Anglie 19. století je všeobecně známý. Tentokrát se ale odehrává za poněkud jiných okolností, protože Zemi napadla armáda nenasytných zombie. Z Elizabeth Bennet (Lily James) je neohrožená hrdinka, která dokonale ovládá bojová umění i zbraně, zatímco pohledný, ale povýšený pan Darcy (Sam Riley) zuřivě zabíjí vše, co se podobá zombie. Protože útoky nemrtvých stále získávají na síle, oba musí překonat pýchu a spojit síly, aby na krví nasáklém bojišti porazili všechny zombie jednou provždy. (Bontonfilm)

Cervenak

Celkom zábavná jednohubka s rozkošnou Popoluškou Lily James v hlavnej úlohe. Musím sa priznať, že som sa celý čas smial - ani nie tak preto, že by to bolo nejako dobre vymyslené a natočené, ale skôr nad tým úžasným faktom, že niekto je schopný napísať a dokonca aj sfilmovať takúto nebotyčnú chobotinu. Je mi to sympatické a herci sa evidentne dobre bavili, niečo z ich pohody sa prenáša aj na diváka. ()

Malarkey

Jak Jane Austen potkala Jirku Romera a vyklubal se z toho zajímavý crossover, který nejvíce těží z pěkného steampunkového prostředí, ale naopak naprosto hoří v příběhové lince a hlavně v humoru. Škoda, veliká škoda... ()

T2

Rozpočet $28miliónovTržby USA $10,907,291Tržby Celosvetovo $16,374,328 Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,523,634Tržby za predaj DVD v USA $1,753,982║ ďalšia bejkovina ale pozerateľná, herci fajn, hlavne šikovná sympatická Lily James je na zjedenie a nestratí sa ani Sam Riley, ich súhra ladí, akcia fajn /55%/ ()

Dever

// Distribútor: Sony, Screen Gems // Počet premietajúcich kín v USA: 2,931 // Otvárací Víkend v USA: $5,324,240 // ()

EvilPhoEniX

Trailer se mi pozdával film je však špatný vtip. Kdo čekal našlapanou akční brutální jízdu řízlou historickým námětem jako já bude zklamaný, místo toho dostanete spousta romantiky, načančaných herců a hereček, průměrných kulis, naivního chování všech zúčastněných za doprovodu pomalejšího tempa, minima akce a žádné krve či nahoty se zde také nedočkáme. Úvodních 30 minut ještě jde, potom jsem se trápil až do konce. Slečnám by se to i líbit mohlo, mužům nedoporučuji. Story 5/10, Atmosféra 4/10, Gore 0/10, Vizuál 5/10, Akce 3/10, Napětí 4/10,Humor 2/10. Zábavnost 4/10. 35% ()

novoten

Tak velká svatokrádež a nejen díky tomu i tak velká zábava. Romantická linka je totiž už z podstaty věci natolik silná, že zvládá dojímat a naopak linka akční je dostatečně absurdní a přitom vizuálně atraktivní, že v kombinaci s Velázquezovým našlapaným soundtrackem funguje téměř stejně tak dobře. Když se navíc do dění přimíchá i v předloze či předchozích adaptacích vždy otravný pan Collins, kterého Matt Smith povyšuje svou gumovou tváří a rozevlátými grimasami na neodolatelně sobeckého naivu, musím téměř smeknout. Dokonalá zábava to sice o chlup není, ale nečekaně neselhávající romantické dobrodružství bezesporu ano. ()

tron

Trápna, detinská a hysterická blbosť, o ktorej nakrútení sa hovorilo tak dlho, až každého prestala zaujímať. Každého, okrem Natalie Portman. Neviem, čo ju na tom zaujalo, ale nechce sa mi veriť, že Jane Austen skombinovaná so zombies, kde ľudia proti živým mŕtvym bojujú prostredníctvom karate a kung-fu. To je na dospelú, 35-ročnú ženu skutočne málo. Nakoniec to vzdala, hlavnú rolu prenechala Popoluške Lily James a ujala sa len produkcie. Ale aj za to určite pôjde do pekla. Je úchylné, že si vybrala práve Lily, ktorá sa na ňu podobá až do takej miery, že som si ešte týždeň po pozretí tohto „klenotu“ myslel, že to nie je Lily, ale Natalie. Pritom moja pani manželka sa ma pýtala, či je to Popoluška, na čom som jej odvrkol: „SAMOZREJME, ŽE NIE PREBOHA, TO JE NATALIE PORTMAN Z LEONA!!!“. Film ma neskutočne, príšerne, hrozne, otrasne nebavil a iritoval. Odmietam uveriť, že by pripadal vtipný niekomu nad 14 rokov, hoci som presvedčený o tom, že sa takí diváci nájdu. ()

dO_od

// Jedna smutná hvězdička pro kouzelnou Lily James, kterou už za ten jeden a půl filmu bezmezně miluju. Víc si ode mě ale tahle uondaná, zbytečně roztažená a ve výsledku strašně otravná kravina nezaslouží. ()

Marceloo

Pán Bennet mal to šťastie, že sa mu podarilo splodiť za svoj život päť dcér. Momentálne sú už vo veku, kedy je ten najvyšší čas na to, aby si našli mužov a osamostatnili sa. Lenže jeho dcéry nie sú len nejaké obyčajné domáce žienky. Už od útleho veku trénujú rôzne bojové taktiky a sebaobranu kvôli tomu, že svet, v ktorom žijú, je ohrozovaný krvilačnými zombie. Je však možné, že vďaka blížiacej sa vojne proti zombie, si dcéry pána Benneta konečne nájdu svojich snúbencov, pretože pred začiatkom vojny prichádza na územie, na ktorom žijú, mnoho bohatých a chrabrých šlachticov, ktorí si svojou odvahou môžu získať srdcia piatich dcér. - Pride and Prejudice and Zombies sa pridáva do zástupu tohtoročných hororov zruinovaných ratingom PG-13, aj keď so svojim rozpočtom 28 miliónov je to pochopitelné, pretože deti predsa vždy zájdu do kina na nejakú poriadnu Zombie jazdu, a tak sa aspoň časť nákladov pokryje. Pride and Prejudice and Zombie je pre mňa presne 50/50 hororom, pretože jeho negatíva a pozitíva sú presne vyvážené. Páčilo sa mi niekolko nových nápadov ohladom Zombie subžánru, napríklad to, že keď Zombie nejedia ludské mozgy, nepremenia sa na Zombie, alebo odhalovanie infikovaných pomocou múch. Velmi sa mi páčili dobové kostýmy a už u Crimson Peak som si všimol, že tieto starodávne ženské šaty robia ženy strašne peknými. V niektorých scénach vyzerajú dobre aj Zombie, aj keď nie vždy vyzerajú rovnako dobre. Musím pochváliť aj choreografie súbojov, ktoré ma vedeli zaujať. Pekné sú aj priestory a krajina, v ktorých sa natáčalo a tiež aj všetky rekvizity. Celý horor je velmi krásne natočený, takže sa na to velmi dobre pozerá a vizuálny zážitok je fakt pôsobivý. Z negatív u mňa prevládal velmi zlý pocit z hereckého obsadenia, pretože chlapi vyzerali, ako keby boli všetci homosexuáli a ženy zasa ako keby vôbec neprecítili svoje úlohy, takže v citových rovinách a ako romantika u mňa tento horor totálne zlyhával. Velmi málo priestoru dostali aj Zombie, ktorí sa objavovali naozaj len raz za čas, aj keď ako som už spomínal, väčšinou vyzerali dosť dobre. Katastrofálne bolo CGI, ktoré tu bolo použité, a gore, ktoré ním bolo robené, vyzeralo absolútne amatérsky. Pride and Prejudice and Zombies je miernym sklamaním, pretože od hororu z produkcie najoblúbenejšej herečky na ČSFD som očakával predsalen o niečo viac profesionality. + herec z Shrooms + herečka z The Curse of Downers Grove + herečka z The Purge + herec z Victor Frankenstein ()

M.a.t.t.

Ak by z filmu niekto vystrihal všetko, čo sa týka zombie, s týmto castingom z toho mohla byť vydarená nová adaptácia Pýchy a predsudku. No bohužiaľ. Znova Očarujúca Lilly James však definitívne potvrdzuje, že dobové roly jej padnú ako uliate. ()

Morien

Hehehe. Sice to působí, jako by příběh někdo mírně zmasakroval ve střižně, a byla bych určitě radši, kdyby tam bylo trošku víc zombíků (a případně komedie, a určitě Leny Headey) a o něco míň romance, ale pořád hehehe. -"Before we know it, they'll be running for Parliament." ()

Psema

Víc krve, koz a smysluplného finále a jednalo by se skoro o guilty pleasure. Takhle jen snesitelná a místy dost zábavná blbost se snad až příliš dobrým castingem. ()

Tuxedo

Jako kdyby mi nějaký výtečník neustále přepínal mezi unylou adaptací Pýchy a předsudku se špatným castingem a nezábavnou hororovou komedií, která nastává vždy v momentě, kdy se postavy přesouvají z bodu A do bodu B. Správně ulítlý nápad, otřesné a nenápadité provedení. ()

sniper18

Od Pride and prejudice and zombies som pôvodne očakával buď poriadnu béčkovú zábavu, ktorá by sa mohla stať menším kultom alebo naopak úplným neznesiteľným brakom, ale na moje prekvapenie som dostal skôr tú strednú cestu, teda bez problémov pozerateľný film, pri ktorom ma síce mrzí, že ma v ničom nenadchol, ale ani zlé to určite nebolo, celkom ma to aj bavilo. Keďže mi bolo jasné, že samotná zombie tématika bude skôr len ako doplnok, najviac som sa obával, aby práve tá romantická zložka v historickom prostredí tomu nepodlomila nohy, ale našťastie sa tak nestalo. Samozrejme to nie je až tak kvalitné, ako v tých lepších plnohodnotných filmoch tohto typu, ale aj tak mi tu postavy prišli sympatické, samozrejme hlavne ženské, ale aj mužské, pričom aj vzťahy medzi nimi sú podané ideálne, takže ma to dokázalo zaujať aj mimo zombie tématiky a bol som celkom zvedavý, ako sa tie vzťahy budú vyvíjať, takže dejovo mi to celkovo prišlo obstojne zvládnuté bez slabých miest. Inak tá zombie stránka svoj potenciál určite nevyužila, mohlo to byť veľkolepejšie, surovejšie, pričom som dúfal aj v nejaké strety klasických vojakov s dobovou výzbrojou v boji proti zombiám, čoho som sa vlastne nedočkal, ale má to aj svoje klady. Zombie vyzerajú celkom slušne, občas sa nájde aj nejaký trochu drsnejší moment a aj tie akčné scény, ktoré tvoria prevažne súboje mi prišli vzhľadom na typ postáv pomerne dobre zvládnuté. Takže obsadeniu nemám moc čo vytknúť, síce väčšinu poznám skôr len z pár vedľajších úloh, ale aj tak sú bez problémov, hlavné hrdinky sú nielen pekné, ale ani po hereckej stránke moc nezaostávajú a aj v akcii niečo predvedú a poteší aj pár tých známejších hercov ako Charles Dance, Lena Headey alebo Matt Smith. Vizuálne je to tiež dobre zvládnuté, lokácie sú atraktívne, potešia pekné dobové kostýmy a až na pár momentov ani efekty nesklamú. Takže určite sa z toho dalo získať aj viac, znovu si to už asi nepozriem, ale aj napriek môjmu priemernému hodnoteniu u mňa výrazne prevláda spokojnosť, kladov som si tu našiel dosť. 68% ()

Arachneuss

Austenovská jednohubka pro otrlé – rozumně ty, kteří jsou ochotni akceptovat tvůrčí hru na nemrtvé. Nová dekáda, nová adaptace kultovního díla. Skloubení knižních dialogů a digitálního Rka nejednou polechtá bránici či potěší oko. Zázraky ale nečekejte. ()

*CARNIFEX*

Pätica mladých, krásnych sestier Bennetových čaká na vydaj. Nebolo by na tom nič nezvyčajné, keby miesto klasických ženských daností, neovládali rôzne bojové umenia. 19 storočie totiž ani z ďaleka nie je tak romantickým obdobím, ako by sa niektorí čitatelia románov mohli domnievať. Zamilované prechádzky v parku dávno nahradili kruté boje s krvilačnými zombie! Keď do okolia rodinného statku vďaka blížiacej sa vojne prichádza množstvo bohatých šľachticov, zdá sa, že sa naskytla ideálna príležitosť ako spoznať toho pravého. Lenže človek srdcu nerozkáže a vyznať sa v pocitoch ctiteľov môže byť v mnohých prípadoch náročnejšie ako oddeliť hlavu od tela nemŕtveho! Nakoľko je samotný román z "2000 piateho" jedným z mojich najobľúbenejších filmov, moje očakávania boli naozaj vysoké. Nápad skombinovať takýto príbeh so zombie tématikou chce skutočne dávku odvahy, pričom muselo byť všetkým od počiatku prezentovania tohto projektu jasné, že o nič seriózne sa jednať nebude. Jediné čo ho tak mohlo pochovať, bola nízka kvalita spracovania, prekombinovanosť, či nedostatočná odvaha popustiť opraty a ulahodiť tak oku hororového fanúšika. No a aký je rezultát? Ani ryba, ani rak. Ja mám síce zombie rád pričom dokážem tomuto subžánru kadečo odpustiť, no kvalita prevedenia masiek mi miestami naozaj neprišla nijak mimoriadna. Tak isto gore scén je vďaka koeficientu pomenej. Herci sympatickí, snímok má vďaka kostýmom či kulisám z 19 st. svoje čaro (aj keď na takú výpravu Crimson Peak sa nechytá ani omylom!), takže ja osobne vyslovene sklamaný nie som. Škoda, že sa film v určitých momentoch nevyhol nudným pasážam, kedy sa viac šermovalo jazykom, ako mečom. Úvodná tretina totiž sľubovala pomerne slušnú akciu. Záver nijak mimoriadne strhujúci a tak mi neostáva nič iné ako udeliť biednych - 50% ()

D.Moore

Velmi mě potěšilo, že scénář není žádná vyložená parodie na Jane Austenovou, nýbrž se doopravdy zamýšlí nad tím, jak by se asi děj Pýchy a předsudku odvíjel během zombie pandemie. Takže příběh sester Bennetových, pana (plukovníka!) Darcyho a spol. vlastně zůstal seriózním příběhem, "jen"  je v něm více krve, mozků, mrtvých a především nemrtvých. Ano, je to hlavně praštěná zábava, ale ne hloupá. ()

MMR

Trošku přeslazená romanťárna, která nám toho moc nenabídne. Hororová stránka filmu je zde spíše směšná než zajímavá. ()

pepo

Lovely. Ale samozrejme je absolútna béčková chujovina a treba mať nadhľad. Konečne som dostal to, čo som čakal od slabého Janka a Marienky alebo príšerného Lincolna zabijaka upírov. Je super, že v jadre to ostala tá tradičná Pýcha a predsudok akurát okorenená o zombíkov, osekané ručičky, nožičky a nejaké tie výbuchy. Proste tá pravá romantika pre baby aj chalanov. Škoda veľmi zlých akčných scén, pretože príbeh Lizzie s pánom Darcym aj vďaka castingu stále funguje ako sa patrí :) 7/10 P.S. poprosil by som som o Búrlivé výšiny s vlkodlakmi ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Pýcha, předsudek… a zombíci

Pýcha, předsudek… a zombíci

04.07.2015

O adaptaci románu Pride and Prejudice and Zombies, ve kterém Seth Grahame-Smith krapet osladil literární klasiku Jane Austen, se mluví dlouhé roky. Předalo si ji několik režisérů a nikdo nevěřil tomu… (více)