Pýcha, předsudek a zombie

• Austrálie

Horor / Historický / Akční / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie, 2016, 108 min

• zdepapepa

Béčko jak cyp. Jak už jsem zvyklý v adaptacích P&P, kromě ústředních dvou sester jsou ostatní na střídačce, chemie mezi Lizzie a panem Darcy není a čas jednoho filmu je málo. Adaptačně tomu není tedy moc co vytknout oproti konkurenci, změny v příběhu byly v rámci možností uvěřitelné, vznikla z toho však jakási o něco horší epizoda Walking Dead včetně klasických trop jako "umřel nebo neumřel? (spoiler alert: neumřel, v této tropě nikdy nikdo neumře)", "těsně před smrtí osobu někdo zachrání" nebo "sekáme zombie, ale zbraně máme často podezřele čisté". Jsem však vděčný, jelikož mě vždy zajímalo, jak by se podobné apokalyptické věci řešily v dobách minulých.(8.10.2017)

• gegina31

Jelikož jsem si nedávno pouštěla seriál Pýcha a předsudek, tak tohle pro mě byla celkem nuda. Možná by mě to bavilo víc, kdybych ten příběh neznala nazpaměť. Sem tam nějakej zombík, ale vpodstatě nechápu, koho napadlo proložit takovouhle kllasiku zombíky. Prostě se to nehodí. Nejspíš by hodnocení nedopadlo tak špatně, kdyby si vymysleli vlastní historický příběh, ale tohle bylo naprosto bez fantazie.(30.8.2016)

Od Pride and prejudice and zombies som pôvodne očakával buď poriadnu béčkovú zábavu, ktorá by sa mohla stať menším kultom alebo naopak úplným neznesiteľným brakom, ale na moje prekvapenie som dostal skôr tú strednú cestu, teda bez problémov pozerateľný film, pri ktorom ma síce mrzí, že ma v ničom nenadchol, ale ani zlé to určite nebolo, celkom ma to aj bavilo. Keďže mi bolo jasné, že samotná zombie tématika bude skôr len ako doplnok, najviac som sa obával, aby práve tá romantická zložka v historickom prostredí tomu nepodlomila nohy, ale našťastie sa tak nestalo. Samozrejme to nie je až tak kvalitné, ako v tých lepších plnohodnotných filmoch tohto typu, ale aj tak mi tu postavy prišli sympatické, samozrejme hlavne ženské, ale aj mužské, pričom aj vzťahy medzi nimi sú podané ideálne, takže ma to dokázalo zaujať aj mimo zombie tématiky a bol som celkom zvedavý, ako sa tie vzťahy budú vyvíjať, takže dejovo mi to celkovo prišlo obstojne zvládnuté bez slabých miest. Inak tá zombie stránka svoj potenciál určite nevyužila, mohlo to byť veľkolepejšie, surovejšie, pričom som dúfal aj v nejaké strety klasických vojakov s dobovou výzbrojou v boji proti zombiám, čoho som sa vlastne nedočkal, ale má to aj svoje klady. Zombie vyzerajú celkom slušne, občas sa nájde aj nejaký trochu drsnejší moment a aj tie akčné scény, ktoré tvoria prevažne súboje mi prišli vzhľadom na typ postáv pomerne dobre zvládnuté. Takže obsadeniu nemám moc čo vytknúť, síce väčšinu poznám skôr len z pár vedľajších úloh, ale aj tak sú bez problémov, hlavné hrdinky sú nielen pekné, ale ani po hereckej stránke moc nezaostávajú a aj v akcii niečo predvedú a poteší aj pár tých známejších hercov ako Charles Dance, Lena Headey alebo Matt Smith. Vizuálne je to tiež dobre zvládnuté, lokácie sú atraktívne, potešia pekné dobové kostýmy a až na pár momentov ani efekty nesklamú. Takže určite sa z toho dalo získať aj viac, znovu si to už asi nepozriem, ale aj napriek môjmu priemernému hodnoteniu u mňa výrazne prevláda spokojnosť, kladov som si tu našiel dosť. 68%(20.3.2016)

Lovely. Ale samozrejme je absolútna béčková chujovina a treba mať nadhľad. Konečne som dostal to, čo som čakal od slabého Janka a Marienky alebo príšerného Lincolna zabijaka upírov. Je super, že v jadre to ostala tá tradičná Pýcha a predsudok akurát okorenená o zombíkov, osekané ručičky, nožičky a nejaké tie výbuchy. Proste tá pravá romantika pre baby aj chalanov. Škoda veľmi zlých akčných scén, pretože príbeh Lizzie s pánom Darcym aj vďaka castingu stále funguje ako sa patrí :) 7/10 P.S. poprosil by som som o Búrlivé výšiny s vlkodlakmi(8.1.2017)

• HoneyBunny

Film má dvě přednosti - rozkošnou Lily James v roli Elizabeth Bennetové a zajímavě pojaté zombies, které si očividně zachovávají část své původní osobnosti a jsou schopny i mluvit, což je dělá děsivějšími než klasické mozkojedy. Některé sekvence s nimi jsou opravdu poměrně napjaté a děsivé. Kéž by se tvůrci zaměřili víc na zombie část filmu a potlačili tu austenovskou. Popravdě, Pýchu a předsudek jsme viděli už v x lepších verzích, jsou to právě zombice, které tohle dílko odlišují. Jenže tvůrci do austenovské Anglie, kterou ovládá válka se zombie, silou tlačí staré známé dialogy, což působí hodně bizarně. Zajímavý koncept, ale nedotažený do úspěšného konce.(24.6.2017)