poster

Pýcha, předsudek a zombie

 • USA

  Pride and Prejudice and Zombies

 • Velká Británie

  Pride and Prejudice and Zombies

Horor / Historický / Akční / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie, 2016, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • M.i.k.e
  ***

  čekal jsem zběsilou béčkovou úchylárnu a jakkoliv to tak v prvních minutách vypadalo,nakonec to tvůrci chopili docela navážno a ono to i tak celkem fungovalo...jen škoda zbytečně ukecaných pasáží,které hodně zdržovaly tempo,ale k filmu (ať jsou v něm zombie nebo ne),z téhle doby to asi patří.relativně příjemné překvapení,které strká do kapsy skauty a zombie...70%(27.5.2016)

 • juta
  **

  Těšil jsem se na slušnou zombíkárnu plnou soubojů se zombíky a místo toho jsem dostal dost nudnou, upovídanou, nevtipnou podívanou, která dostala otřesný scénář. Bohužel v dnešní době nemůžete postavit film, ve kterém jsou zombíci, na tom, že každý druhý chce někoho požádat o ruku, i když toho druhého viděl poprvé v životě a zombíkům se vlastně skoro nevěnovat! Dost velký zklamání. Přitom barvitost, kamera a to co mělo dotvářet atmosféru bylo uděláno dobře, jen ten "příběh"...(31.5.2016)

 • VasaX
  ****

  Čekal jsem něco úplně pitomého, ale byl jsem mile překvapen. A to v několika ohledech. 1) Nevypadá to lacině, naopak. žádná ochotnická cheapshow se nekoná. 2) Lena Headey <3 a Charles Dance - mám je rád a jsou moc skvělí. Spolu s Mattem Smithem (a jeho superslizkou postavou) jsou jediní, co předvádí nějaké lepší herectví. 3) Skvělé napasování zombie apokalypsy a vytvoření fungujícího světa. je vidět, že knižní předloha dala tomuhle filmu pomocnou ruku při balancování na okraji žumpy a odtáhla ho pryč. 4) Zpracování zombie viru - že se člověk nestane hned nemyslící zombií, ale spíš takovým zombie mimoňem, co si to nejdříve neuvědomuje... 5) překvapivě choreo zábavné souboje, ač občas nepřehledné 6) Pride & prejudice patos který působí, že se bere sarkasticky. Jinak se jedná o hodně zdařilé Béčko, které (fanouškům žánru) nezkazí večer, poskytne podnět ke konverzaci ale zase nevzbudí výrazné nadšení, aby jste to nutili každému na potkání. Objektivně nadprůměr, subjektivně 4 hvězdy.(8.9.2016)

 • dr.fish
  ****

  Ospalá díra z dílny Jane Austenové. A trochu taky Hansel und Gretel. Nebude z toho kult, ale chtělo to koule se do něčeho takového pustit. Začátek je velmi kostrbatý, ale pak to dostává monumentální téměř osudový drajv. Najednou jde o zánik světa a Antikrista, jezdce z Apokalypsy, no docela pěkná pumelice. Líbí se mi, když se toho scénárista nebojí, myslím, že se to zpracování klasiky docela povedlo. Závěr na mostě rozhodně natočené mnohem líp než finále Harryho Pottera. 70%(6.12.2016)

 • Heroine
  **

  Největší slabinu vidím v tom, že je tenhle film hrozně ošklivě obsazený. A mám na mysli tentokrát vzácně především mladé pány v hlavních rolích, to je fakt hrůza! Jinak si myslím, že kdyby se vynechala celá ta zbytečná a nefunkční zombie tématika, a nechal by se jenom austenovský příběh pojatý tak trochu jinak, nebylo by to špatné! Nemusely by se tam tak předvádět dámy se zbraněma, to opravdu není ani nic novýho, ani šokujícího, ani sympatickýho, ale postavy jsou brané s nadsázkou, chovají se výrazně méně strojeně, legračněji a často i přirozeněji, než v seriózních adaptacích Austenové. Skoro bych si myslela, že takhle by se to autorce líbilo víc, než směšně melodramatické filmové adaptace, na jaké jsme zvyklí.(11.3.2016)

 • - Vo filme sa po zasiahnutí zombie na žiadnej zbrani nikdy neobjaví krv. (toi-toi)

 • - Během natáčení Lily James (Elizabeth Bennetová) točila scénu, kde se musela projít kolem uťatých hlav zombie. Většina z nich byly rekvizity, Lily na ně měla dupat, jelikož byly ještě živé. Nicméně v zapálení se do role, dupala po všem velmi intenzivně. Po chvíli si uvědomila, že všichni za kamerou na ni překvapeně zírali. Když se podívala pod nohy, tak si zjistila, že jedna z hlav, po které dupala, nebyla rekvizita, ale namaskovaný herec. (BloodMax)

 • - Natalie Portman byla původně obsazena jako Elizabeth Bennetová, ale nakonec odstoupila kvůli množství práce na jiných projektech. Podle spekulací měla tuto postavu ztvárnit Scarlett Johansson, Anne Hathaway, Emma Stone, Mila Kunis a Blake Lively, nakonec roli obsadila Lily James. (BloodMax)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace