Pýcha, předsudek a zombie

Pride and Prejudice and Zombies

Horor / Historický / Akční / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie, 2016, 108 min

• Heroine

Největší slabinu vidím v tom, že je tenhle film hrozně ošklivě obsazený. A mám na mysli tentokrát vzácně především mladé pány v hlavních rolích, to je fakt hrůza! Jinak si myslím, že kdyby se vynechala celá ta zbytečná a nefunkční zombie tématika, a nechal by se jenom austenovský příběh pojatý tak trochu jinak, nebylo by to špatné! Nemusely by se tam tak předvádět dámy se zbraněma, to opravdu není ani nic novýho, ani šokujícího, ani sympatickýho, ale postavy jsou brané s nadsázkou, chovají se výrazně méně strojeně, legračněji a často i přirozeněji, než v seriózních adaptacích Austenové. Skoro bych si myslela, že takhle by se to autorce líbilo víc, než směšně melodramatické filmové adaptace, na jaké jsme zvyklí.(11.3.2016)

• Pepinec

Beru to jako promrhanou příležitost natočit nadprůměrné péčko. Potenciál holek, které tu neváhají vzít do rukou velké kvéry, zůstal trestuhodně nevyužit... Nikomu neberu, že to někdo mohl myslet dobře a nadsazeně, já to koneckonců tenkrát v devítce taky nemyslel úplně zle, když jsem třídní doporučil, aby se nechala vyšetřit; bývalo se mohlo na její demenci přijít včas a já mohl mít aspoň o jednu důtku míň. Jenže holt dobrý úmysl není vždycky všechno.(22.8.2016)

• hroubek

Nápad to není špatný, jen by to muselo skončit v lepších rukou. Tvůrci sice pochopili, jak film natočit, ale nedokázali to udělat zábavně, napínavě, hravě, originálně. Prostě je to dlouhá nuda, ve které se od říkávají nádherné dialogy od Jane Austinové, takový způsobem, že se mi chtělo nejdříve brečet a skoro i zvracet(a nemohlo za to, že jsem měl nějaké to promile pod kůží). První polovina je nudná a nezáživná, druhá je malinko zábavnější blbina, která alespoň něco málo předvede. Herci jsou si vědomi, kde hrají a proto nehrají a nebo při nejlepší přehrávají. Z celého filmu na mě udělal dojem jen souboj mezi Lízou a panem Darcym, ve kterém bylo cítit i nějaké sexuální napětí a trochu jsem si při tom vzpomněl na nezapomenutelnou scénu ze Zorra, kdy Zorro chce spíše svléknou hlavní hrdinku, než jí porazit v souboji na meče. Bohužel pro nás, je pan Darcy džentlmen a suchar v jednom. Pýcha a předsudek a zombie je béčkovový film, u které můžete zabít svůj čas a nemusíte ho moc dobře vnímat, na druhou stranu jsou mnohem lepší filmy, u kterých můžete zabíjet svůj čas a ke všemu si něco z nich odnést.(18.6.2016)

• VenDulin85

Nebotyčná chobotina, díky slovenským titulkům jsem přišla na nový výraz (naničhodník = budižkničemu), ale to je pro mou osobu asi veškerý přínos P & P & Zombies. Pokud to měla být úletová parodie, tak měli herci víc věřit tomu, co vypouští z úst. Takhle, spolu se soundtrackem příliš tlačícím na pilu (a nože a meče a všechno ostré) to vyznělo někde na půli cesty mezi jednou a druhou hvězdou.(25.3.2016)

• hansel97

Vůbec mi nevadilo, co s touhle klasikou provdeli a říkal jsem si, že by to mohla být celkem zajímavá podívaná vidět historickou apokalypsu. Ono vlastně to našroubování na Pýchu a předsudek je jen pro nalákání pozornosti, jinak je to akorát obyčejný zombie film ve středověku. A přestože ve filmu možná funguje Pýcha a předsudek, tak ty zombie vůbec ne. Velký problém je, že jsou na plátně minimum času a zbytek filmu, od kterého jsem nečekal drama a romantiku, zaplácnou nanicovaté rozhovory, které měli tvůrci použít, kdyby adaptovali klasiku od Austenové. Vážně, vsadit více na ten aspekt ze zombíky, jdu třeba na tři hvězdičky. Ale když už tedy tu a tam ty zombie na obrazovce jsou, tak nepředvádějí nic žánrově záživného a tak akce je upřímně dost jednoduchá a odfláknutá. O tricích a jejich kvalitě typu, když se střelí do hlavy vybuchne a hořícím městě. Jedna velká nuda, kterou dokážou zachránit maximálně talentovaní herci, pro kterých je tohohle opravdu velká škoda.(9.3.2016)

• - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (toi-toi)

• - Pôvodne mal film režírovať David O. Russell. Od projektu však odstúpil, keďže on a štúdio mali úplne rozdielne predstavy. (toi-toi)

• - Vo filme sa po zasiahnutí zombie na žiadnej zbrani nikdy neobjaví krv. (toi-toi)