Pýcha, předsudek a zombie

Pride and Prejudice and Zombies

Horor / Historický / Akční / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie, 2016, 108 min

• Lavinia

Měla jsem to (ne)štěstí, že jsem četla tuto knihu, respektive se o to pokusila a nevěřila jsem svým očím. Nechápu, jak tento trapný plagiát může mít vůbec nějaký úspěch - ani romantika, ani horor - hloupé a nudné až běda. Snad jedině autor přišel k nějakým těm grošíkům. Jak se z tohoto veledíla dá udělat film si bohužel dovedu představit a tak děkuji, nechci to vidět ani zadarmo.(25.6.2016)

• *CARNIFEX*

Pätica mladých, krásnych sestier Bennetových čaká na vydaj. Nebolo by na tom nič nezvyčajné, keby miesto klasických ženských daností, neovládali rôzne bojové umenia. 19 storočie totiž ani z ďaleka nie je tak romantickým obdobím, ako by sa niektorí čitatelia románov mohli domnievať. Zamilované prechádzky v parku dávno nahradili kruté boje s krvilačnými zombie! Keď do okolia rodinného statku vďaka blížiacej sa vojne prichádza množstvo bohatých šľachticov, zdá sa, že sa naskytla ideálna príležitosť ako spoznať toho pravého. Lenže človek srdcu nerozkáže a vyznať sa v pocitoch ctiteľov môže byť v mnohých prípadoch náročnejšie ako oddeliť hlavu od tela nemŕtveho! Nakoľko je samotný román z "2000 piateho" jedným z mojich najobľúbenejších filmov, moje očakávania boli naozaj vysoké. Nápad skombinovať takýto príbeh so zombie tématikou chce skutočne dávku odvahy, pričom muselo byť všetkým od počiatku prezentovania tohto projektu jasné, že o nič seriózne sa jednať nebude. Jediné čo ho tak mohlo pochovať, bola nízka kvalita spracovania, prekombinovanosť, či nedostatočná odvaha popustiť opraty a ulahodiť tak oku hororového fanúšika. No a aký je rezultát? Ani ryba, ani rak. Ja mám síce zombie rád pričom dokážem tomuto subžánru kadečo odpustiť, no kvalita prevedenia masiek mi miestami naozaj neprišla nijak mimoriadna. Tak isto gore scén je vďaka koeficientu pomenej. Herci sympatickí, snímok má vďaka kostýmom či kulisám z 19 st. svoje čaro (aj keď na takú výpravu Crimson Peak sa nechytá ani omylom!), takže ja osobne vyslovene sklamaný nie som. Škoda, že sa film v určitých momentoch nevyhol nudným pasážam, kedy sa viac šermovalo jazykom, ako mečom. Úvodná tretina totiž sľubovala pomerne slušnú akciu. Záver nijak mimoriadne strhujúci a tak mi neostáva nič iné ako udeliť biednych - 50%(4.3.2016)

Trailer sice slibuje něco pomalu jako Sucker Punch, ale to lže. Ve skutečnosti zajímavost tohoto filmu tkví v něčem úplně jiném - v tom kontrastu smrtelně vážného obrazu nabubřelosti a upjatosti života anglické šlechty 19. století (kdy jediné, o co skutečně šlo, je výhodně prodat..ehm..tedy provdat dceru) a smrtelně absurdní vyvražďovačky s kungfu a šplíchajícími mozky (kdy je důležité s sebou i na ples nosit kudlu strčenou za podvazkem). Doporučuji těm, kteří chtějí vidět Pýchu a předsudek a u normální verze by se unudili.(5.1.2017)

• anatheman

Mrzí mě, že nemůžu udělit odpad. Tahle to opravdu nejde. Šíleností tohoto typu se musí ujmout jedině nadšenci, jako jsou např. vizionáři ze stanice Syfy. Ti by se postarali o pořádnou kvalitativní bažinu. V tomto "díle" jsou totiž patrné prvky určité jakosti. Máme zde slušnou hudbu, ucházející záběry, známky vydatnějšího rozpočtu, herce snažící se něco hrát a hlavně pocit, že je vše bráno relativně vážně. Ne - je třeba, aby bylo vše naprosto příšerné. Jedině tento přístup může zplodit přijatelnou zábavu!(27.7.2017)

• Heroine

Největší slabinu vidím v tom, že je tenhle film hrozně ošklivě obsazený. A mám na mysli tentokrát vzácně především mladé pány v hlavních rolích, to je fakt hrůza! Jinak si myslím, že kdyby se vynechala celá ta zbytečná a nefunkční zombie tématika, a nechal by se jenom austenovský příběh pojatý tak trochu jinak, nebylo by to špatné! Nemusely by se tam tak předvádět dámy se zbraněma, to opravdu není ani nic novýho, ani šokujícího, ani sympatickýho, ale postavy jsou brané s nadsázkou, chovají se výrazně méně strojeně, legračněji a často i přirozeněji, než v seriózních adaptacích Austenové. Skoro bych si myslela, že takhle by se to autorce líbilo víc, než směšně melodramatické filmové adaptace, na jaké jsme zvyklí.(11.3.2016)

• - Pôvodne mal film režírovať David O. Russell. Od projektu však odstúpil, keďže on a štúdio mali úplne rozdielne predstavy. (toi-toi)

• - Během natáčení Lily James (Elizabeth Bennetová) točila scénu, kde se musela projít kolem uťatých hlav zombie. Většina z nich byly rekvizity, Lily na ně měla dupat, jelikož byly ještě živé. Nicméně v zapálení se do role, dupala po všem velmi intenzivně. Po chvíli si uvědomila, že všichni za kamerou na ni překvapeně zírali. Když se podívala pod nohy, tak si zjistila, že jedna z hlav, po které dupala, nebyla rekvizita, ale namaskovaný herec. (BloodMax)

• - Vo filme sa po zasiahnutí zombie na žiadnej zbrani nikdy neobjaví krv. (toi-toi)