Pýcha, předsudek a zombie

• Austrálie

Horor / Historický / Akční / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie, 2016, 108 min

• Heroine

Největší slabinu vidím v tom, že je tenhle film hrozně ošklivě obsazený. A mám na mysli tentokrát vzácně především mladé pány v hlavních rolích, to je fakt hrůza! Jinak si myslím, že kdyby se vynechala celá ta zbytečná a nefunkční zombie tématika, a nechal by se jenom austenovský příběh pojatý tak trochu jinak, nebylo by to špatné! Nemusely by se tam tak předvádět dámy se zbraněma, to opravdu není ani nic novýho, ani šokujícího, ani sympatickýho, ale postavy jsou brané s nadsázkou, chovají se výrazně méně strojeně, legračněji a často i přirozeněji, než v seriózních adaptacích Austenové. Skoro bych si myslela, že takhle by se to autorce líbilo víc, než směšně melodramatické filmové adaptace, na jaké jsme zvyklí.(11.3.2016)

• tron

Trápna, detinská a hysterická blbosť, o ktorej nakrútení sa hovorilo tak dlho, až každého prestala zaujímať. Každého, okrem Natalie Portman. Neviem, čo ju na tom zaujalo, ale nechce sa mi veriť, že Jane Austen skombinovaná so zombies, kde ľudia proti živým mŕtvym bojujú prostredníctvom karate a kung-fu. To je na dospelú, 35-ročnú ženu skutočne málo. Nakoniec to vzdala, hlavnú rolu prenechala Popoluške Lily James a ujala sa len produkcie. Ale aj za to určite pôjde do pekla. Je úchylné, že si vybrala práve Lily, ktorá sa na ňu podobá až do takej miery, že som si ešte týždeň po pozretí tohto „klenotu“ myslel, že to nie je Lily, ale Natalie. Pritom moja pani manželka sa ma pýtala, či je to Popoluška, na čom som jej odvrkol: „SAMOZREJME, ŽE NIE PREBOHA, TO JE NATALIE PORTMAN Z LEONA!!!“. Film ma neskutočne, príšerne, hrozne, otrasne nebavil a iritoval. Odmietam uveriť, že by pripadal vtipný niekomu nad 14 rokov, hoci som presvedčený o tom, že sa takí diváci nájdu.(26.11.2016)

• Wiikii

Takhle by to vypadalo, když by se svět z Pýcha a předsudek srazil se světem z Živí mrtví. Někdo říká, že je zde vidět i steampunk, ale je to čistě 18 - 19stol. se zombíkama, slabým humorem, hezkým vizuálem a herci co si tuto blbovinku nejspíš užívali. No, já jsem si to zas tak neužíval, ale vydržel jsem u toho relativně bez problému, takže .... HODNOCENÍ: 45% (2*)(27.8.2018)

• EvilPhoEniX

Trailer se mi pozdával film je však špatný vtip. Kdo čekal našlapanou akční brutální jízdu řízlou historickým námětem jako já bude zklamaný, místo toho dostanete spousta romantiky, načančaných herců a hereček, průměrných kulis, naivního chování všech zúčastněných za doprovodu pomalejšího tempa, minima akce a žádné krve či nahoty se zde také nedočkáme. Úvodních 30 minut ještě jde, potom jsem se trápil až do konce. Slečnám by se to i líbit mohlo, mužům nedoporučuji. Story 5/10, Atmosféra 4/10, Gore 0/10, Vizuál 5/10, Akce 3/10, Napětí 4/10,Humor 2/10. Zábavnost 4/10. 35%(8.3.2016)

Asi nikdo od toho nemohl čekat nic jiného než totální kurevskou haluz, což se nakonec dokonale potvrdilo. Na rozdíl od škváru, který sepsala Austenová, se na tohle dá skvěle dívat, příběh zůstal neměnný, akorát jsou v něm stovky zombíků a je to prdel. Takže sice brutální píčovina, ale já jsem se bavil velmi. 85%(25.7.2017)

• - Během natáčení Lily James (Elizabeth Bennetová) točila scénu, kde se musela projít kolem uťatých hlav zombie. Většina z nich byly rekvizity, Lily na ně měla dupat, jelikož byly ještě živé. Nicméně v zapálení se do role, dupala po všem velmi intenzivně. Po chvíli si uvědomila, že všichni za kamerou na ni překvapeně zírali. Když se podívala pod nohy, tak si zjistila, že jedna z hlav, po které dupala, nebyla rekvizita, ale namaskovaný herec. (BloodMax)

• - Pôvodne mal film režírovať David O. Russell. Od projektu však odstúpil, keďže on a štúdio mali úplne rozdielne predstavy. (toi-toi)

• - Vo filme sa po zasiahnutí zombie na žiadnej zbrani nikdy neobjaví krv. (toi-toi)