Pýcha, předsudek a zombie

• Austrálie

Horor / Historický / Akční / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie, 2016, 108 min

Neuvěřitelně debilní a neuvěřitelně zábavné. To je jediný a výstižný popis. Jak moc je to debilní vs zábavné je individuální. Já se bavil natolik, že debilita šla do pozadí (a že jí tam bylo). Po brutální bitce mají děvuchy zcela čisté a naleštěné nože/meče. Když bojují vždy než začnou udělají grimasu (drsnou jak jinak) a před úderem se napřáhnou jako když hází míček do dálky :D. za to by je jak v Japonsku, tak v Číně (kde se učily bojová umění - lol - nenechali ani vařit). No komedie no. Co se cení nejvíc je, že vždy když se dostane děj do "kvokací fáze" je náhle přerušen. Buď akcí (zombie útočí) nebo vtipem (o různé úrovni pitomosti). A to je fajn. Díky tomu film nenudí. Přítomnost více než malého množství provařených tváří napovídá, že při natáčení se opravdu štáb bavil a většina herců prostě nemohlo odolat si v takovéhle debilitě nezahrát.(17.3.2016)

• Ollie235

,,It is a truth universally acknowledged that a zombie in possession of brains must be in want of more brains." S ohledem na můj zcela nulový vztah k předloze, žádné hanobení literární klasiky nepociťuju. Naopak jsem byl zvědavý jestli se tomuhle zvláštnímu crossoveru podaří naplnit potenciál, který rozhodně nebyl malý. Bohužel nikoliv. Chybí tomu nadhled, vtip. Místo řezanice se zombíky převládají táhlé rozhovory a především prostřední část je kvůli tomu vyloženě nudná. Na druhou stranu má film hned několik světlých a zábavných okamžiků, jenom to chtělo menší snahu se jakž takž držet předlohy a zajít více do extrémů. Takhle je výsledkem docela slušně obsazená blbost, kterou bych jen stěží někomu doporučil.(25.7.2018)

• Prometheus69

Zombie film kde je zombie tak nějak méně než živáků který musí řešit neustále nějaké milostné píčoviny namísto aby se každých pět minut asijsky ze svými zombifikovanými sousedy pošťuchovali? Fakt voprus.... a neskutečná drzost z takovou chujovinou vyrazit do kina. Navíc se týče příběhu a prostředí... životu tehdejší doby. upřímně pochybuji že by se v tomto univerzum chovali tak jak ve filmu. Nosily stejné hadry do boje (brnění) bydleli by v neopevněných domech... mám pokračovat? Skutečně+ dojebanej den... jestli tady ještě někdo napíše že tento film byl zábavný, tak přísahám bohu mu ufíknu jazaky a zašpuntuju mu s ním jeho RECTRUM ach jo. O_o(3.9.2016)

• Wiikii

Takhle by to vypadalo, když by se svět z Pýcha a předsudek srazil se světem z Živí mrtví. Někdo říká, že je zde vidět i steampunk, ale je to čistě 18 - 19stol. se zombíkama, slabým humorem, hezkým vizuálem a herci co si tuto blbovinku nejspíš užívali. No, já jsem si to zas tak neužíval, ale vydržel jsem u toho relativně bez problému, takže .... HODNOCENÍ: 45% (2*)(27.8.2018)

Pán Bennet mal to šťastie, že sa mu podarilo splodiť za svoj život päť dcér. Momentálne sú už vo veku, kedy je ten najvyšší čas na to, aby si našli mužov a osamostatnili sa. Lenže jeho dcéry nie sú len nejaké obyčajné domáce žienky. Už od útleho veku trénujú rôzne bojové taktiky a sebaobranu kvôli tomu, že svet, v ktorom žijú, je ohrozovaný krvilačnými zombie. Je však možné, že vďaka blížiacej sa vojne proti zombie, si dcéry pána Benneta konečne nájdu svojich snúbencov, pretože pred začiatkom vojny prichádza na územie, na ktorom žijú, mnoho bohatých a chrabrých šlachticov, ktorí si svojou odvahou môžu získať srdcia piatich dcér. - Pride and Prejudice and Zombies sa pridáva do zástupu tohtoročných hororov zruinovaných ratingom PG-13, aj keď so svojim rozpočtom 28 miliónov je to pochopitelné, pretože deti predsa vždy zájdu do kina na nejakú poriadnu Zombie jazdu, a tak sa aspoň časť nákladov pokryje. Pride and Prejudice and Zombie je pre mňa presne 50/50 hororom, pretože jeho negatíva a pozitíva sú presne vyvážené. Páčilo sa mi niekolko nových nápadov ohladom Zombie subžánru, napríklad to, že keď Zombie nejedia ludské mozgy, nepremenia sa na Zombie, alebo odhalovanie infikovaných pomocou múch. Velmi sa mi páčili dobové kostýmy a už u Crimson Peak som si všimol, že tieto starodávne ženské šaty robia ženy strašne peknými. V niektorých scénach vyzerajú dobre aj Zombie, aj keď nie vždy vyzerajú rovnako dobre. Musím pochváliť aj choreografie súbojov, ktoré ma vedeli zaujať. Pekné sú aj priestory a krajina, v ktorých sa natáčalo a tiež aj všetky rekvizity. Celý horor je velmi krásne natočený, takže sa na to velmi dobre pozerá a vizuálny zážitok je fakt pôsobivý. Z negatív u mňa prevládal velmi zlý pocit z hereckého obsadenia, pretože chlapi vyzerali, ako keby boli všetci homosexuáli a ženy zasa ako keby vôbec neprecítili svoje úlohy, takže v citových rovinách a ako romantika u mňa tento horor totálne zlyhával. Velmi málo priestoru dostali aj Zombie, ktorí sa objavovali naozaj len raz za čas, aj keď ako som už spomínal, väčšinou vyzerali dosť dobre. Katastrofálne bolo CGI, ktoré tu bolo použité, a gore, ktoré ním bolo robené, vyzeralo absolútne amatérsky. Pride and Prejudice and Zombies je miernym sklamaním, pretože od hororu z produkcie najoblúbenejšej herečky na ČSFD som očakával predsalen o niečo viac profesionality. + herec z Shrooms + herečka z The Curse of Downers Grove + herečka z The Purge + herec z Victor Frankenstein(4.3.2016)

• - Natalie Portman byla původně obsazena jako Elizabeth Bennetová, ale nakonec odstoupila kvůli množství práce na jiných projektech. Podle spekulací měla tuto postavu ztvárnit Scarlett Johansson, Anne Hathaway, Emma Stone, Mila Kunis a Blake Lively, nakonec roli obsadila Lily James. (BloodMax)

• - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (toi-toi)

• - Během natáčení Lily James (Elizabeth Bennetová) točila scénu, kde se musela projít kolem uťatých hlav zombie. Většina z nich byly rekvizity, Lily na ně měla dupat, jelikož byly ještě živé. Nicméně v zapálení se do role, dupala po všem velmi intenzivně. Po chvíli si uvědomila, že všichni za kamerou na ni překvapeně zírali. Když se podívala pod nohy, tak si zjistila, že jedna z hlav, po které dupala, nebyla rekvizita, ale namaskovaný herec. (BloodMax)