Reklama

Reklama

Pýcha, předsudek a zombie

  • USA Pride and Prejudice and Zombies (více)
Trailer 5

Klasický román Jane Austenové o spletitých vztazích milenců z různých sociálních vrstev Anglie 19. století je všeobecně známý. Tentokrát se ale odehrává za poněkud jiných okolností, protože Zemi napadla armáda nenasytných zombie. Z Elizabeth Bennet (Lily James) je neohrožená hrdinka, která dokonale ovládá bojová umění i zbraně, zatímco pohledný, ale povýšený pan Darcy (Sam Riley) zuřivě zabíjí vše, co se podobá zombie. Protože útoky nemrtvých stále získávají na síle, oba musí překonat pýchu a spojit síly, aby na krví nasáklém bojišti porazili všechny zombie jednou provždy. (Bontonfilm)

(více)

Videa (6)

Trailer 5

Recenze (229)

VasaX 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem něco úplně pitomého, ale byl jsem mile překvapen. A to v několika ohledech. 1) Nevypadá to lacině, naopak. žádná ochotnická cheapshow se nekoná. 2) Lena Headey <3 a Charles Dance - mám je rád a jsou moc skvělí. Spolu s Mattem Smithem (a jeho superslizkou postavou) jsou jediní, co předvádí nějaké lepší herectví. 3) Skvělé napasování zombie apokalypsy a vytvoření fungujícího světa. je vidět, že knižní předloha dala tomuhle filmu pomocnou ruku při balancování na okraji žumpy a odtáhla ho pryč. 4) Zpracování zombie viru - že se člověk nestane hned nemyslící zombií, ale spíš takovým zombie mimoňem, co si to nejdříve neuvědomuje... 5) překvapivě choreo zábavné souboje, ač občas nepřehledné 6) Pride & prejudice patos který působí, že se bere sarkasticky. Jinak se jedná o hodně zdařilé Béčko, které (fanouškům žánru) nezkazí večer, poskytne podnět ke konverzaci ale zase nevzbudí výrazné nadšení, aby jste to nutili každému na potkání. Objektivně nadprůměr, subjektivně 4 hvězdy. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Trailer se mi pozdával film je však špatný vtip. Kdo čekal našlapanou akční brutální jízdu řízlou historickým námětem jako já bude zklamaný, místo toho dostanete spousta romantiky, načančaných herců a hereček, průměrných kulis, naivního chování všech zúčastněných za doprovodu pomalejšího tempa, minima akce a žádné krve či nahoty se zde také nedočkáme. Úvodních 30 minut ještě jde, potom jsem se trápil až do konce. Slečnám by se to i líbit mohlo, mužům nedoporučuji. Story 5/10, Atmosféra 4/10, Gore 0/10, Vizuál 5/10, Akce 3/10, Napětí 4/10,Humor 2/10. Zábavnost 4/10. 35% ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Ujetý nápad zajistí pozornost, ale pokud zůstane jen u něj, už nedokáže nabídnout zábavnou podívanou. Tady se utkala Jane Austen se zombiemi. Je to trochu nefér, protože Jane už je nebožkou pěkně dlouho a nemůže tedy vrátit úder zpátky. Přesto to dokázala. V souboji klasického textu a zombie příběhu vítězí na plné čáře klasika. Do slova a do písmene převzaté dialogy z románu Jane Austen přebíjejí zombie a vy si říkáte, proč se tam vůbec objevily a překážejí příběhu. Boje se zombiemi jsou k tomu dost chaotické. Teprve posléze přestane scénář kopírovat román a předvede aspoň náznak jiné zápletky. Jenomže hloupé a nedotažené. Zajímavý nápad, jak koexistovat se zombiemi, vezme brzy za své a vše končí všedně a neoriginálně. Chyba bude asi už v předloze, která nerozvíjí slavný román, jen na něm parazituje. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Kdyby zůstalo jen u prosté kostýmní rubačky, bylo by všechno v pořádku a dokázal bych přehlédnout i trestuhodně nevyužitou Lenu. Jenže tady je až moc Austenové a vzhledem k tomu, že Pýcha a předsudek je nuda, která se jakousi záhadou stala klasikou, je nuda i Pýcha a předsudek se zombíkama. A nemůžou to zachránit ani solidní herci a sympatické oživlé mrtvoly. Zklamání. 30% ()

venalce 

všechny recenze uživatele

Tak. Tohle. Byl. Vážně. Úlet! Ale povedený úlet. Podobnost s různými adaptacemi Pýchy a předsudku nebyla jen čistě náhodná, někdy si vypůjčili lokace, dialogy (které v knize nejsou) nebo rovnou celé scény, ale o to víc vyniklo propojení mezi profláklou klasikou a zombie apokalypsou, které fungovalo lépe, než bych čekala. Osobně bych byla pro více historizující pojetí, tohle mělo blíž k moderně pojatému popkornu než ke klasice, ale jedinou skutečnou výhradu mám vůči nedotaženým linkám (Kdo byly ty čtyři tajemné postavy? Nebyla dcera lady Catherine čistě náhodou zombie? atd.). ()

Galerie (64)

Zajímavosti (6)

  • Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (toi-toi)
  • Pôvodne mal film režírovať David O. Russell. Od projektu však odstúpil, keďže on a štúdio mali úplne rozdielne predstavy. (toi-toi)
  • Během natáčení Lily James (Elizabeth Bennetová) točila scénu, kde se musela projít kolem uťatých hlav zombie. Většina z nich byly rekvizity, Lily na ně měla dupat, jelikož byly ještě živé. Nicméně v zapálení se do role, dupala po všem velmi intenzivně. Po chvíli si uvědomila, že všichni za kamerou na ni překvapeně zírali. Když se podívala pod nohy, tak si zjistila, že jedna z hlav, po které dupala, nebyla rekvizita, ale namaskovaný herec. (BloodMax)

Související novinky

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Nejrychlejší superhrdina světa si momentálně užívá hodně seriálové slávy. Flash s tváří Granta Gustina je podobně populární jako Arrow (tihle dva se i pravidelně potkávají), už brzy nás ale čeká… (více)

Pýcha, předsudek… a zombíci

Pýcha, předsudek… a zombíci

04.07.2015

O adaptaci románu Pride and Prejudice and Zombies, ve kterém Seth Grahame-Smith krapet osladil literární klasiku Jane Austen, se mluví dlouhé roky. Předalo si ji několik režisérů a nikdo nevěřil tomu… (více)

Reklama

Reklama