Pýcha, předsudek a zombie

Pride and Prejudice and Zombies

Horor / Historický / Akční / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie, 2016, 108 min

• Sabrewulf

Dámy a pánové, máme tu zbrusu nový žánr. Popcornová intošárna. Tzn. film, který si sice bere téma (zombie) vhodné pro blockbustery, akční béčka - prostě popcornovky, jenže je podaný tak intelektuálně, že se to úplně vymyká jakékoliv očekávané představě o zombie filmu. S čímž souvisí: nevěřte traileru!!! Není to žádná béčková řež, není to ani parodie na Pýchu a předsudek. Je to NUDA NA CHCÍPNUTÍ (slovy kamaráda: "Neskutečná pičárna!"), která probíhá stylem: Půl hodiny snobských prázdných keců, 30ti sekundové setkání se zombíky, hodina snobských prázdných keců, 30ti sekundové setkání se zombíky, tři hodiny snobských prázdných keců.... a tak až do koce. To vše zabalené v totálně vážném tónu bez jediné nadsázky, za což jsem měl chuť dát režisérovi pořádnou bombu mezi oči. Kdyby aspoň ty občasné scény se zombíky byly nějak zajímavé, ale... ony to nejsou ani zombie (mluví, ksichtí se na vás v kostele během kázání...) a navíc se objevují na scéně nesmyslnými způsoby - za všechno hovoří třeba noční scéna" Útočí na nás!" Nebudu vysvětlovat, to ani nejde, to se musí vidět. Je to strašně pitomé - všichni ví, že si po okolí chodí zombíci a nikde žádné stráže, bezpečností opatření apod. Pro koho je ten blábol určený, kurva?!! Snobáky a intoše bude urážet, že se tam míchá to "podřadné" téma zombií a milovníky akčních béček unudí k smrti nekonečná vata. A ty dvě témata ani nedrží pohromadě. Kombinace áčkové výpravy, snobských keců, precizního chování a dialogů vyšší třídy, zombií, které jsou tam přimíchány uměle, céčkových scén se zombiemi, hloupého fungování světa, rádoby cool bojujících slepic, přičemž taková scéna je tam jen jedna (takže všechno a nic), to vše myšleno se smrtelnou vážností = to je hodné skutečného (pseudo?)intoše. P.S: Portmanová svojí produkcí u mě klesla až na dno žumpy. P.S.2: Matt Smith je strašně odporný herec.(27.8.2016)

Rozpočet $28miliónovTržby USA $10,907,291Tržby Celosvetovo $16,374,328 Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,523,634Tržby za predaj DVD v USA $1,753,982║ ďalšia bejkovina ale pozerateľná, herci fajn, hlavne šikovná sympatická Lily James je na zjedenie a nestratí sa ani Sam Riley, ich súhra ladí, akcia fajn /55%/(13.9.2016)

• KASUGI

Ultimátní WTF. Kde se v amerických filmařích neustále bere ta demence - točit vidětelně ujetá témata jako ultravážné počiny (např. Lincoln lovec upírů, nebo první Žralokonádo) . Jedna věc je historický film ze staré anglie, která se potýká se zombie epidemií a k tomu logicky úměrné jednání postav, druhá věc je suše přepsat dialogy z Pýchy a předsudku a násilím tam naroubovat zombie. Takže to probíhá stylem - dialog: "Doufám, že se bude panu Bingleymu líbit, Lizzy." "Nedozvíme se, co se panu Bingleymu líbí, dokud se s ním neseznámíme." "Ale zapomínáte mamá, že se s ním setkáme ve společenském sále a paní Longová slíbila, že nám ho představí." "Nevěřím, že to udělá. Sama má dvě neteře. Je to sobecká pokrytecká osoba a nemyslím si o ní nic dobrého." "Ani já ne a jsem rád, že se v tom na ni nespoléháte." "POZOR ZOMBIE!" Zombie je zneškodněna, zapomenuta a pokračujem v tomto duchu dál. Tortura. Co je ale nejvíc postavené na hlavu je rating pg-13. Když opomineme, že z čistě "estetického" hlediska je divné točit zombie žánr bez masa a krve, pak mi prosím producenti vysvětlete ten důvod přístupnosti?!!! Kvůli větším ziskům? Ach ano, pochopitelně, akorát si nějak nedovedu představit 13ti letého školáka, jak v kině vydrží nekonečné dialogy plné sociální třídy a sňatků z rozumu a cti. Jako tvrdé R-ko by to aspoň něco vydělalo, ale to by Portmanová nesměla být kráva (jak jsem se koneckonců kdysi přesvědčil z jejího rozhovoru). Boha jeho, když už ta nula, co to psala, neměla na to, proslavit se originálním příběhem a musela se přiživovat na slavném románu, proč zrovna Pýcha a předsudek? Celé to působí, jako kdyby si inteletuál chtěl dokázat, že i on může být děsně ujetej a cool. Ta absolutní nezařaditelnost by tomu odpovídala. Na závěr mě napadá trefná definice této blitky: Sračka natočená podle sračky, napsané podle sračky.(4.9.2016)

• silentname

Neskutočná radosť, keď konečne nabehli titulky a film skončil. Musím povedať, že "Pride And Predjudice And Zombies" bol pre mňa skoro nepozerateľným uspávadlom, ktoré som od tohto filmu rozhodne nečakal. Nemyslel som si, že to bude trhák, no súčasne si mohol film dať aspoň trošku záležať na tom, aby z toho urobili väčšiu komédiu. A na začiatku to trošku vyzerá, že by si mohli robiť srandu zo sveta príbehu "Pýcha a Predsudok" vo svete zombie apokalypsy, no v skutočnosti, len prerozrpávajú svoj príbeh s tým, že v ňom využívajú zombíkov, ktorí sú tu žalostne málo. A výsledne z toho vychádza skôr romantický paskvil, ktorý absolútne nevie ohromiť a je to len nekonečná nuda, kde si všetci fanúšikovia zombie budú hovoriť, aby sa už konečne na plátne objavili zombies. A keď sa to aj konečne stane, tak to nie je vôbec zaujímavé a skôr frustrujúce. Čakal som od tohto filmu viac zábavy. Myslím, že najlepšie scénky sú po prvých desiatich minútach, kde sa sestry obliekajú a pripravujú si nože, alebo ich prvá zombie likvidácia, ktorá pôsobí ako keby sa dali dokopy Charlieho anjeli a rozhodli sa urobiť poriadok. To bolo vtipné. Zvyšok je pre mňa neskutočná nuda, kde stojí za zmienku len pár vecí. V prvom rade Lily James ako hlavná hrdinka funguje a musím povedať, že aj výprava a masky a make-up sú celkom efektívne. Takže poviem aspoň toľko dobrého k filmu, ktorý ma inak skoro uspal. A to je len poludnie. Hodnotenie: D(16.3.2016)

• kinderman

V úvodní titulkové sekvenci je divákovi sympaticky představen fikční svět, čímž veškeré klady filmu končí. Mělo to být sexy, mělo to být gore s pořádně šťavnatými (rozuměj přehnanými) akčními scénami, ale nic z toho se nekoná. Romance nefunguje, akce je pomálu, navíc pojatá tak strašlivě sterilně, až se divák ptá, kdo měl být jako cílovou skupinou. Nudný je snad to nejhorší, co můžu o jakémkoli filmu napsat. A přesně taková tahle slátanina je.(10.4.2016)