Pýcha, předsudek a zombie

• Belgie

• Nizozemsko

Horor / Historický / Akční / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie, 2016, 108 min

Ospalá díra z dílny Jane Austenové. A trochu taky Hansel und Gretel. Nebude z toho kult, ale chtělo to koule se do něčeho takového pustit. Začátek je velmi kostrbatý, ale pak to dostává monumentální téměř osudový drajv. Najednou jde o zánik světa a Antikrista, jezdce z Apokalypsy, no docela pěkná pumelice. Líbí se mi, když se toho scénárista nebojí, myslím, že se to zpracování klasiky docela povedlo. Závěr na mostě rozhodně natočené mnohem líp než finále Harryho Pottera. 70%(6.12.2016)

Úprimne – tento film som pozeral čisto kvôli názvu sľubujúcemu zábavnú blbinu. Dokonca som si ani dopredu nezistil kto v ňom hrá a tak som bol potešený slušným castingom na čele s chrumkavou Lily James. Bohužiaľ, zábavný potenciál kombinácie zombie masakru s viktoriánskou romancou sa vyčerpá zhruba v polovici filmu. Na druhú stranu film celkom slušne funguje aj v serióznej rovine a po vystrihaní všetkých scén so zombíkmi by z neho mohla byť obstojná dobovka. Mozog je v tomto prípade pri sledovaní každopádne na príťaž. 5+/10(27.5.2016)

Na jednu stranu skvelá práca s vykreslením doby a veľmi dobrý casting. POPOLUŠKA ukazuje, že má na viac než len na hranie rozprávkových princezien. Lenže je to málo. Málo žánrových vychytávok, akoby sa tvorcovi báli poriadne uletieť na tomto uletenom nápade. Film je postupne stále menej nápaditý v obidvoch svojich rovinách, v dôsledku čoho neuspokojí ani fanúšikov Austenovej ani fanúšikov zombíkov. Ale stále si myslím, že do priemeru sa vmestí...(27.3.2017)

Můj názor je, že tohle je druh filmů, který dodává zombie žánru čerstvou krev a udržuje jej při životě. Neotřelý a řádně ulítlý nápad, bohužel shazuje mírně fádní a evidentně na teenagery zacílené zpracování. Neexistoval-li by origál s názvem "Pýcha a předsudek bez zombies", tak je to na čistých pět. Bohužel je to jinak stále remake a nebo adaptace knižní předlohy Jane Austenové, do které se tak nějak připletli zombíci.(5.9.2016)

• Sabrewulf

Dámy a pánové, máme tu zbrusu nový žánr. Popcornová intošárna. Tzn. film, který si sice bere téma (zombie) vhodné pro blockbustery, akční béčka - prostě popcornovky, jenže je podaný tak intelektuálně, že se to úplně vymyká jakékoliv očekávané představě o zombie filmu. S čímž souvisí: nevěřte traileru!!! Není to žádná béčková řež, není to ani parodie na Pýchu a předsudek. Je to NUDA NA CHCÍPNUTÍ (slovy kamaráda: "Neskutečná pičárna!"), která probíhá stylem: Půl hodiny snobských prázdných keců, 30ti sekundové setkání se zombíky, hodina snobských prázdných keců, 30ti sekundové setkání se zombíky, tři hodiny snobských prázdných keců.... a tak až do koce. To vše zabalené v totálně vážném tónu bez jediné nadsázky, za což jsem měl chuť dát režisérovi pořádnou bombu mezi oči. Kdyby aspoň ty občasné scény se zombíky byly nějak zajímavé, ale... ony to nejsou ani zombie (mluví, ksichtí se na vás v kostele během kázání...) a navíc se objevují na scéně nesmyslnými způsoby - za všechno hovoří třeba noční scéna" Útočí na nás!" Nebudu vysvětlovat, to ani nejde, to se musí vidět. Je to strašně pitomé - všichni ví, že si po okolí chodí zombíci a nikde žádné stráže, bezpečností opatření apod. Pro koho je ten blábol určený, kurva?!! Snobáky a intoše bude urážet, že se tam míchá to "podřadné" téma zombií a milovníky akčních béček unudí k smrti nekonečná vata. A ty dvě témata ani nedrží pohromadě. Kombinace áčkové výpravy, snobských keců, precizního chování a dialogů vyšší třídy, zombií, které jsou tam přimíchány uměle, céčkových scén se zombiemi, hloupého fungování světa, rádoby cool bojujících slepic, přičemž taková scéna je tam jen jedna (takže všechno a nic), to vše myšleno se smrtelnou vážností = to je hodné skutečného (pseudo?)intoše. P.S: Portmanová svojí produkcí u mě klesla až na dno žumpy. P.S.2: Matt Smith je strašně odporný herec.(27.8.2016)