Reklama

Reklama

Pýcha, předsudek a zombie

  • USA Pride and Prejudice and Zombies (více)
Trailer 1

Klasický román Jane Austenové o spletitých vztazích milenců z různých sociálních vrstev Anglie 19. století je všeobecně známý. Tentokrát se ale odehrává za poněkud jiných okolností, protože Zemi napadla armáda nenasytných zombie. Z Elizabeth Bennet (Lily James) je neohrožená hrdinka, která dokonale ovládá bojová umění i zbraně, zatímco pohledný, ale povýšený pan Darcy (Sam Riley) zuřivě zabíjí vše, co se podobá zombie. Protože útoky nemrtvých stále získávají na síle, oba musí překonat pýchu a spojit síly, aby na krví nasáklém bojišti porazili všechny zombie jednou provždy. (Bontonfilm)

(více)

Videa (6)

Trailer 1

Recenze (229)

kaylin 

všechny recenze uživatele

„Pride and Prejudice and Zombies“ má svoje zajímavé prvky, má i určité kvality, ale nakonec je to prostě jen akční film se zombie, který není nějak zásadně děsivá, ale – a to je problém – není ani tolik zábavný. Scénář je v konečném důsledku plytký, i když samotné propojení nesourodých žánrů celkem funguje. Postavy jsou nudné a nezajímavé a nezachraňuje to ani úchvatná Lena Headey. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Slyšel jsem obrovské množství kritiky a než jsem film viděl,už jsem začal věřit,že bude tak hrozný,jak se říká,ale po jeho shlédnutí musím říct,že jsem si sledování hodně užil.Nejvíc mě asi pobavilo,že se tvůrcům v tak ujetém ději,podařilo udržet základní linii původní předlohy,to byl opravdu nadlidský výkon.Potěšilo mě herecké obsazení,tolik Lannisterů člověk dnes už nevidí ani ve Hře o trůny a celkově mě tato viktoriánská romantická zombie vyvražďovačka hodně bavila. ()

Reklama

Jinny 

všechny recenze uživatele

Mírně řečeno bizardní spojení Austenové (a zároveň citovaní scén z filmu s Keirou Knightley) s filmy o zombie apokalypse moc dobře nefunguje, protože režisér nedokázal téma správně uchopit. Na jednu stranu jako by si byl vědomý nadsazenosti prostředí, na stranu druhou to neumí dobře prodat. Snad jediný správný přístup by tu byl udělat z filmu klasickou zombie komedii, ale na to se polovina scén bere příliš vážně. ()

Wiikii 

všechny recenze uživatele

Takhle by to vypadalo, když by se svět z Pýcha a předsudek srazil se světem z Živí mrtví. Někdo říká, že je zde vidět i steampunk, ale je to čistě 18 - 19stol. se zombíkama, slabým humorem, hezkým vizuálem a herci co si tuto blbovinku nejspíš užívali. No, já jsem si to zas tak neužíval, ale vydržel jsem u toho relativně bez problému, takže .... HODNOCENÍ: 45% (2*) ()

gegina31 

všechny recenze uživatele

Jelikož jsem si nedávno pouštěla seriál Pýcha a předsudek, tak tohle pro mě byla celkem nuda. Možná by mě to bavilo víc, kdybych ten příběh neznala nazpaměť. Sem tam nějakej zombík, ale vpodstatě nechápu, koho napadlo proložit takovouhle kllasiku zombíky. Prostě se to nehodí. Nejspíš by hodnocení nedopadlo tak špatně, kdyby si vymysleli vlastní historický příběh, ale tohle bylo naprosto bez fantazie. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (6)

  • Během natáčení Lily James (Elizabeth Bennetová) točila scénu, kde se musela projít kolem uťatých hlav zombie. Většina z nich byly rekvizity, Lily na ně měla dupat, jelikož byly ještě živé. Nicméně v zapálení se do role, dupala po všem velmi intenzivně. Po chvíli si uvědomila, že všichni za kamerou na ni překvapeně zírali. Když se podívala pod nohy, tak si zjistila, že jedna z hlav, po které dupala, nebyla rekvizita, ale namaskovaný herec. (BloodMax)
  • Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (toi-toi)
  • Pôvodne mal film režírovať David O. Russell. Od projektu však odstúpil, keďže on a štúdio mali úplne rozdielne predstavy. (toi-toi)

Související novinky

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Nejrychlejší superhrdina světa si momentálně užívá hodně seriálové slávy. Flash s tváří Granta Gustina je podobně populární jako Arrow (tihle dva se i pravidelně potkávají), už brzy nás ale čeká… (více)

Pýcha, předsudek… a zombíci

Pýcha, předsudek… a zombíci

04.07.2015

O adaptaci románu Pride and Prejudice and Zombies, ve kterém Seth Grahame-Smith krapet osladil literární klasiku Jane Austen, se mluví dlouhé roky. Předalo si ji několik režisérů a nikdo nevěřil tomu… (více)

Reklama

Reklama