Pýcha, předsudek a zombie

• USA Pride and Prejudice and Zombies (více)

Klasický román Jane Austenové o spletitých vztazích milenců z různých sociálních vrstev Anglie 19. století je všeobecně známý. Tentokrát se ale odehrává za poněkud jiných okolností, protože Zemi napadla armáda nenasytných zombie. Z Elizabeth Bennet (Lily James) je neohrožená hrdinka, která dokonale ovládá bojová umění i zbraně, zatímco pohledný, ale povýšený pan Darcy (Sam Riley) zuřivě zabíjí vše, co se podobá zombie. Protože útoky nemrtvých stále získávají na síle, oba musí překonat pýchu a spojit síly, aby na krví nasáklém bojišti porazili všechny zombie jednou provždy. (Bontonfilm)

darkrobyk

Sentimentální příběh, červená knihovna, kdy chudá dívka se nakonec bohatého prince dočkala. Sladký konec je naštěstí zviklán mezititulkovou scénou, která nenabízí pokračování, nýbrž konec jiný a rychlý. Intriky, jak jinak, ctí původní román J. Austenové, jen přidanou hodnotu zde tvoří armáda nemrtvých. Bohužel samotné útoky i boj s hordou zombií jsou příliš krátké, i když některým scénám napětí nechybí. Přepadení na plese, neoznačený zombie hřbitov či útěk k mostu jisté kouzlo mají, pro milovníky žánru však bude nedostačující. Pár mizerných, vesměs digitálních, efektů a nedostatek gore představují promarněnou šanci. Obzvláště použití pixelů místo poctivých masek je trestuhodné. Slušná kamera, krásné exteriéry i interiéry, výprava, hudba, pohledné ženy i vcelku obstojné herecké výkony jsou největší devizou. Škoda, že se autoři více neutrhli buď směrem k britskému humoru, nebo k masomlejnu, případně obojímu. Fanoušci zombie hororů by tohle dílko měli spíše vynechat. ()

Ampi

Neviděl jsem žádnou jinou adaptaci a ani jsem nečetl Pýchu a předsudek, pravda pár zombie filmu jsem viděl. Výsledek křížení (crossover) nebyl nejhorší. Celkově by bylo zajímavé, jak by si s zombie pandemii poradili v dobách minulých. Tady drobná ukázka je i když mohla být lepší. ()

juta

Těšil jsem se na slušnou zombíkárnu plnou soubojů se zombíky a místo toho jsem dostal dost nudnou, upovídanou, nevtipnou podívanou, která dostala otřesný scénář. Bohužel v dnešní době nemůžete postavit film, ve kterém jsou zombíci, na tom, že každý druhý chce někoho požádat o ruku, i když toho druhého viděl poprvé v životě a zombíkům se vlastně skoro nevěnovat! Dost velký zklamání. Přitom barvitost, kamera a to co mělo dotvářet atmosféru bylo uděláno dobře, jen ten "příběh"... ()

Shakers

Dosť veľa pasáží je tu celkom nudných, ale samotný príbeh je dosť zaujímavý a v takomto prevedení sa nevidí často. Herci sa tiež celkom podarili, hlavne roztomilá Lily James, tak isto aj akcie, či zombie stoja za to, ale ako celok ma to moc nebralo. Podla mňa tomu uškodil mix žánru. Dosť nevyvážene mi to prišlo, chvíľu som nevedel, či pozerám komédiu alebo horor, chcelo by to lepšie vybilancovať a bolo by to stráviteľnejšie. Na jedno pozretie, ale ujde. Obľúbený soundtrack: The Letter / Siege of London. 55% - 3* ()

Pepinec

Beru to jako promrhanou příležitost natočit nadprůměrné péčko. Potenciál holek, které tu neváhají vzít do rukou velké kvéry, zůstal trestuhodně nevyužit... Nikomu neberu, že to někdo mohl myslet dobře a nadsazeně, já to koneckonců tenkrát v devítce taky nemyslel úplně zle, když jsem třídní doporučil, aby se nechala vyšetřit; bývalo se mohlo na její demenci přijít včas a já mohl mít aspoň o jednu důtku míň. Jenže holt dobrý úmysl není vždycky všechno. ()

sheen

Dostal jsem přesně to co jsem očekával, nenáročnou oddechovku, je to každopádně neskutečný úlet a blbina xD ()

Rosaviva

Naprosto nemám slov, tohle bylo blbý od začátku do konce a bylo to ještě horší, než jsem si myslela, že to bude (a že jsem si myslela, že to bude řádná blbost). 2* ()

Ruut

Až moc profi se snahou být za každou cenu videoklipově cool. Bohužel pak chybí to srdíčko a protože je tu příliš mnoho plkání z Pýchy, předsudku .. je výsledek takovej nijakej. ()

HoneyBunny

Film má dvě přednosti - rozkošnou Lily James v roli Elizabeth Bennetové a zajímavě pojaté zombies, které si očividně zachovávají část své původní osobnosti a jsou schopny i mluvit, což je dělá děsivějšími než klasické mozkojedy. Některé sekvence s nimi jsou opravdu poměrně napjaté a děsivé. Kéž by se tvůrci zaměřili víc na zombie část filmu a potlačili tu austenovskou. Popravdě, Pýchu a předsudek jsme viděli už v x lepších verzích, jsou to právě zombice, které tohle dílko odlišují. Jenže tvůrci do austenovské Anglie, kterou ovládá válka se zombie, silou tlačí staré známé dialogy, což působí hodně bizarně. Zajímavý koncept, ale nedotažený do úspěšného konce. ()

silentname

Neskutočná radosť, keď konečne nabehli titulky a film skončil. Musím povedať, že "Pride And Predjudice And Zombies" bol pre mňa skoro nepozerateľným uspávadlom, ktoré som od tohto filmu rozhodne nečakal. Nemyslel som si, že to bude trhák, no súčasne si mohol film dať aspoň trošku záležať na tom, aby z toho urobili väčšiu komédiu. A na začiatku to trošku vyzerá, že by si mohli robiť srandu zo sveta príbehu "Pýcha a Predsudok" vo svete zombie apokalypsy, no v skutočnosti, len prerozrpávajú svoj príbeh s tým, že v ňom využívajú zombíkov, ktorí sú tu žalostne málo. A výsledne z toho vychádza skôr romantický paskvil, ktorý absolútne nevie ohromiť a je to len nekonečná nuda, kde si všetci fanúšikovia zombie budú hovoriť, aby sa už konečne na plátne objavili zombies. A keď sa to aj konečne stane, tak to nie je vôbec zaujímavé a skôr frustrujúce. Čakal som od tohto filmu viac zábavy. Myslím, že najlepšie scénky sú po prvých desiatich minútach, kde sa sestry obliekajú a pripravujú si nože, alebo ich prvá zombie likvidácia, ktorá pôsobí ako keby sa dali dokopy Charlieho anjeli a rozhodli sa urobiť poriadok. To bolo vtipné. Zvyšok je pre mňa neskutočná nuda, kde stojí za zmienku len pár vecí. V prvom rade Lily James ako hlavná hrdinka funguje a musím povedať, že aj výprava a masky a make-up sú celkom efektívne. Takže poviem aspoň toľko dobrého k filmu, ktorý ma inak skoro uspal. A to je len poludnie. Hodnotenie: D ()

klerik

Na jednu stranu skvelá práca s vykreslením doby a veľmi dobrý casting. POPOLUŠKA ukazuje, že má na viac než len na hranie rozprávkových princezien. Lenže je to málo. Málo žánrových vychytávok, akoby sa tvorcovi báli poriadne uletieť na tomto uletenom nápade. Film je postupne stále menej nápaditý v obidvoch svojich rovinách, v dôsledku čoho neuspokojí ani fanúšikov Austenovej ani fanúšikov zombíkov. Ale stále si myslím, že do priemeru sa vmestí... ()

Arsenal83 odpad!

Úplné poníženie jednej klasiky, takže hodnotenie musí byť jasne opačné, ako má originál. V poslednom desaťročí sa roztrhlo vrece so zombiekmi, pchajú ich takmer do každého filmu a obávam sa, že čoskoro nejaký na mňa vyskočí aj z Televíznych novín. ()

VenDulin85

Nebotyčná chobotina, díky slovenským titulkům jsem přišla na nový výraz (naničhodník = budižkničemu), ale to je pro mou osobu asi veškerý přínos P & P & Zombies. Pokud to měla být úletová parodie, tak měli herci víc věřit tomu, co vypouští z úst. Takhle, spolu se soundtrackem příliš tlačícím na pilu (a nože a meče a všechno ostré) to vyznělo někde na půli cesty mezi jednou a druhou hvězdou. ()

BMW12

Rozhodně lepší než klasický film Pýcha a předsudek. I zde se jedná o romantický příběh, který mi sedl, herci byli sympatičtí, ale bylo to vhodně proloženo zombíky, díky čemuž ten film nebyl nudný. Myslím si, že to celkem do sebe zapadlo, pro někoho je to možná neobvyklé, že máme v 19. století zombie stvoření, ale mě se ten nápad líbil a natočilo se to dobře. ()

rikitiki

Ujetý nápad zajistí pozornost, ale pokud zůstane jen u něj, už nedokáže nabídnout zábavnou podívanou. Tady se utkala Jane Austen se zombiemi. Je to trochu nefér, protože Jane už je nebožkou pěkně dlouho a nemůže tedy vrátit úder zpátky. Přesto to dokázala. V souboji klasického textu a zombie příběhu vítězí na plné čáře klasika. Do slova a do písmene převzaté dialogy z románu Jane Austen přebíjejí zombie a vy si říkáte, proč se tam vůbec objevily a překážejí příběhu. Boje se zombiemi jsou k tomu dost chaotické. Teprve posléze přestane scénář kopírovat román a předvede aspoň náznak jiné zápletky. Jenomže hloupé a nedotažené. Zajímavý nápad, jak koexistovat se zombiemi, vezme brzy za své a vše končí všedně a neoriginálně. Chyba bude asi už v předloze, která nerozvíjí slavný román, jen na něm parazituje. ()

Jinny

Mírně řečeno bizardní spojení Austenové (a zároveň citovaní scén z filmu s Keirou Knightley) s filmy o zombie apokalypse moc dobře nefunguje, protože režisér nedokázal téma správně uchopit. Na jednu stranu jako by si byl vědomý nadsazenosti prostředí, na stranu druhou to neumí dobře prodat. Snad jediný správný přístup by tu byl udělat z filmu klasickou zombie komedii, ale na to se polovina scén bere příliš vážně. ()

hansel97 odpad!

Vůbec mi nevadilo, co s touhle klasikou provdeli a říkal jsem si, že by to mohla být celkem zajímavá podívaná vidět historickou apokalypsu. Ono vlastně to našroubování na Pýchu a předsudek je jen pro nalákání pozornosti, jinak je to akorát obyčejný zombie film ve středověku. A přestože ve filmu možná funguje Pýcha a předsudek, tak ty zombie vůbec ne. Velký problém je, že jsou na plátně minimum času a zbytek filmu, od kterého jsem nečekal drama a romantiku, zaplácnou nanicovaté rozhovory, které měli tvůrci použít, kdyby adaptovali klasiku od Austenové. Vážně, vsadit více na ten aspekt ze zombíky, jdu třeba na tři hvězdičky. Ale když už tedy tu a tam ty zombie na obrazovce jsou, tak nepředvádějí nic žánrově záživného a tak akce je upřímně dost jednoduchá a odfláknutá. O tricích a jejich kvalitě typu, když se střelí do hlavy vybuchne a hořícím městě. Jedna velká nuda, kterou dokážou zachránit maximálně talentovaní herci, pro kterých je tohohle opravdu velká škoda. ()

claudel

Pokud to přiměje alespoň část mladistvých k četbě klasické literatury, takový zombie nápad mě vůbec neuráží. Ověřoval jsem si u své maminky, jež přečetla i viděla klasickou verzi nesčetněkrát, jak se tohle zpracování rozchází s původním a autoři se poměrně drželi - samozřejmě museli děj nějak uzpůsobit. A to pak všechna čest, není to zrovna jednoduché spojení - nějaké bitvy Draculy, Frankensteina a zombíků by byly daleko jednodušší a souladnější. Lily James jako vždy naprosto k sežrání. ()

Necrotongue

Slyšel jsem obrovské množství kritiky a než jsem film viděl,už jsem začal věřit,že bude tak hrozný,jak se říká,ale po jeho shlédnutí musím říct,že jsem si sledování hodně užil.Nejvíc mě asi pobavilo,že se tvůrcům v tak ujetém ději,podařilo udržet základní linii původní předlohy,to byl opravdu nadlidský výkon.Potěšilo mě herecké obsazení,tolik Lannisterů člověk dnes už nevidí ani ve Hře o trůny a celkově mě tato viktoriánská romantická zombie vyvražďovačka hodně bavila. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Pýcha, předsudek… a zombíci

Pýcha, předsudek… a zombíci

04.07.2015

O adaptaci románu Pride and Prejudice and Zombies, ve kterém Seth Grahame-Smith krapet osladil literární klasiku Jane Austen, se mluví dlouhé roky. Předalo si ji několik režisérů a nikdo nevěřil tomu… (více)