Pýcha, předsudek a zombie

• USA Pride and Prejudice and Zombies (více)

Klasický román Jane Austenové o spletitých vztazích milenců z různých sociálních vrstev Anglie 19. století je všeobecně známý. Tentokrát se ale odehrává za poněkud jiných okolností, protože Zemi napadla armáda nenasytných zombie. Z Elizabeth Bennet (Lily James) je neohrožená hrdinka, která dokonale ovládá bojová umění i zbraně, zatímco pohledný, ale povýšený pan Darcy (Sam Riley) zuřivě zabíjí vše, co se podobá zombie. Protože útoky nemrtvých stále získávají na síle, oba musí překonat pýchu a spojit síly, aby na krví nasáklém bojišti porazili všechny zombie jednou provždy. (Bontonfilm)

Morholt

Kdyby zůstalo jen u prosté kostýmní rubačky, bylo by všechno v pořádku a dokázal bych přehlédnout i trestuhodně nevyužitou Lenu. Jenže tady je až moc Austenové a vzhledem k tomu, že Pýcha a předsudek je nuda, která se jakousi záhadou stala klasikou, je nuda i Pýcha a předsudek se zombíkama. A nemůžou to zachránit ani solidní herci a sympatické oživlé mrtvoly. Zklamání. 30% ()

MoiJe

Ako zombie film dychnuty klasickou romantikou to nefunguje a chapem, ze pritomni pani nadseni nie su. Ako klasicka romantika dychnuta odlahcenym zombie filmom je to ale fajne. ()

Lyli

Dost nuda a zklamání. Spojení dvou věcí, které mě vážně berou, ale společně nic moc... Je to jako když si řízek polijete horkýma malinama se šlehačkou. Chce se vám zvracet, ale stejně to sníte. ()

corpsy

Wau! Sledovať modelky ( herečky ) oblečené v empíricky-viktoriánskych šatôčkach, je neskutočne erektoidné. Sledovať ako sa pohrávajú s plíživou smrťou, už tak efektné nieje. Rejža a scenárista ( na motívy iného úchyla ) nejako zaspal dobu, a hanbí sa za to, že vôbec točí horor. Dievčatá si v niektorých pasážach aj poplačú ( Benettová, Darcy ), ostatný si poplačú tiež, teda z toho strateného potenciálu. ()

maddy

Prd & Prejudice a takmer žiadne zombies. Ono už tá kniha je totálna kravina, ale tak čo čakať od autora, ktorý sa „špecializuje“ na podobnú literatúru ako je Abraham Lincoln: Vampire Hunter alebo Pride and Prejudice and Zombies. Tie knihy sa však ani nehrajú na akúkoľvek náročnú literatúru a v podstate sú to priznané kraviny, takže prečo nie?! Podobné úlety mi sú celkom sympatické. Preto som aj od filmu očakával, že to bude totálny Béčkový úlet, kde postavy z pera Jane Austen budú v historických kulisách čeliť zombies, pretože kto preboha by už bral film s názvom Pýcha a Predsudok a Zombies vážne?! Bohužiaľ dostali sme akurát lacnú adaptáciu Pýchy a Predsudku so zlými hercami a v nudných kulisách, ktorá sa príliš často berie smrteľne vážne a servíruje romantickú literárnu klasiku, kde občas nastúpia na scénu zombies, ale tí v podstate nepredstavujú žiadnu hrozbu, pretože to sú skôr než krvilačné potvory ukecaní modeli s akurát zdemolovanými ksichtami. Je to akoby vám niekto neustále prepínal medzi treťotriednou adaptáciou Pýchy a Predsudku a nezáživnou hororovou komédiou bez akejkoľvek iskry a vtipu. Ten nápad je natoľko uletený, žeby s odviazaným prístupom k látke nemusel byť vôbec zlý. Prevedenie je však natoľko nezáživné, strnulé, bez jediného nápadu, že ten film po prvých desiatich minútach neskutočne otravuje. Nemá to žiadne tempo, scenár, ktorý sa snaží tváriť vážne je na smiech a k akčným scénam dochádza ojedinele a aj tak je veľmi rýchlo po nich a nie sú nijako choreograficky zaujímavé, ani dobre natočené. To už ten Abraham Lincoln bola blbosť, ale aspoň to malo aké také tempo a niečo sa v tom filme dialo. Na Pride and Prejudice and Zombies je najzaujímavejšie to čo sa v tom filme nedeje a o čom sa iba rozpráva – v úvode, keď sa predstaví fiktívny svet so zombies, v závere situácie, ktoré popisujú čo sa stalo na druhej strane Británie, no k skutočnému fightu so zombies v ústrednom príbehu takmer nedôjde. Toto mala byť paródia na žáner, správne sexi, s prepálenou akciou, prípadne aj nejakým tým gore, jednoducho úlet, u ktorého sa dá zasmiať a nie nezáživná romanca. Meh. CELKOVO: 1* (2/10) ()

zdepapepa

Béčko jak cyp. Jak už jsem zvyklý v adaptacích P&P, kromě ústředních dvou sester jsou ostatní na střídačce, chemie mezi Lizzie a panem Darcy není a čas jednoho filmu je málo. Adaptačně tomu není tedy moc co vytknout oproti konkurenci, změny v příběhu byly v rámci možností uvěřitelné, vznikla z toho však jakási o něco horší epizoda Walking Dead včetně klasických trop jako "umřel nebo neumřel? (spoiler alert: neumřel, v této tropě nikdy nikdo neumře)", "těsně před smrtí osobu někdo zachrání" nebo "sekáme zombie, ale zbraně máme často podezřele čisté". Jsem však vděčný, jelikož mě vždy zajímalo, jak by se podobné apokalyptické věci řešily v dobách minulých. ()

kaylin

„Pride and Prejudice and Zombies“ má svoje zajímavé prvky, má i určité kvality, ale nakonec je to prostě jen akční film se zombie, který není nějak zásadně děsivá, ale – a to je problém – není ani tolik zábavný. Scénář je v konečném důsledku plytký, i když samotné propojení nesourodých žánrů celkem funguje. Postavy jsou nudné a nezajímavé a nezachraňuje to ani úchvatná Lena Headey. ()

Tony.cs

Mě to bavilo, ale film, přestože je dobře obsazený a zrežírovaný, má jeden velký neduh. Bere se moc vážně. Humor by to hodně obarvil. Ten tu ale, přes uvedení ve výpisu žánrů, prostě chybí. ()

gegina31

Jelikož jsem si nedávno pouštěla seriál Pýcha a předsudek, tak tohle pro mě byla celkem nuda. Možná by mě to bavilo víc, kdybych ten příběh neznala nazpaměť. Sem tam nějakej zombík, ale vpodstatě nechápu, koho napadlo proložit takovouhle kllasiku zombíky. Prostě se to nehodí. Nejspíš by hodnocení nedopadlo tak špatně, kdyby si vymysleli vlastní historický příběh, ale tohle bylo naprosto bez fantazie. ()

Dexter1

Zaujímavá studnica nápadov, ktoré bohužiaľ nedržia veľmi pri sebe. Romantický príbeh okorenený o dávku zombiekov nie je až taká obrovská zábava akoby sa mohlo z názvu zdať a celý film sa drží dosť pri zemi. Killy sú obyčajné, masky sú na dnešnú dobu slušný priemer. Každopádne príjemná dobovka, okorenená o nemŕtvych, ktorá svojím nie až tak celkovým zábavným vyznením miestami nudí. ()

kinderman

V úvodní titulkové sekvenci je divákovi sympaticky představen fikční svět, čímž veškeré klady filmu končí. Mělo to být sexy, mělo to být gore s pořádně šťavnatými (rozuměj přehnanými) akčními scénami, ale nic z toho se nekoná. Romance nefunguje, akce je pomálu, navíc pojatá tak strašlivě sterilně, až se divák ptá, kdo měl být jako cílovou skupinou. Nudný je snad to nejhorší, co můžu o jakémkoli filmu napsat. A přesně taková tahle slátanina je. ()

M.i.k.e

čekal jsem zběsilou béčkovou úchylárnu a jakkoliv to tak v prvních minutách vypadalo,nakonec to tvůrci chopili docela navážno a ono to i tak celkem fungovalo...jen škoda zbytečně ukecaných pasáží,které hodně zdržovaly tempo,ale k filmu (ať jsou v něm zombie nebo ne),z téhle doby to asi patří.relativně příjemné překvapení,které strká do kapsy skauty a zombie...70% ()

Wiikii

Takhle by to vypadalo, když by se svět z Pýcha a předsudek srazil se světem z Živí mrtví. Někdo říká, že je zde vidět i steampunk, ale je to čistě 18 - 19stol. se zombíkama, slabým humorem, hezkým vizuálem a herci co si tuto blbovinku nejspíš užívali. No, já jsem si to zas tak neužíval, ale vydržel jsem u toho relativně bez problému, takže .... HODNOCENÍ: 45% (2*) ()

Streeper

Blíží se Halloween, chtěla jsem si pustit něco, čím bych se na to naladila. Jane Austen jako spisovatelku miluju a Pýcha a předsudek je jedna z mých nejoblíbenějších knih. Musím ale říct, jak jsem překvapená, že se mi to nakonec líbilo daleko víc než jsem čekala. Filmu rozhodně prospívá to, že se drží originálního příběhu, pořád tam je ta romantická dějová linka mezi Elizabeth a Darcym a to dělá ten příběh snesitelnější. Jen navíc k tomu máme zombieky, což místy bylo docela úsměvné. Neřekla bych, že by se jednalo o nějaký velký propadák, mě to bavilo, zombieci tam byly docela chytře vložení a s originálním příběhem to hezky hrálo vedle sebe. Nic světoborného, ale koukat se na to dalo. ()

C0r0ner

Asi nikdo od toho nemohl čekat nic jiného než totální kurevskou haluz, což se nakonec dokonale potvrdilo. Na rozdíl od škváru, který sepsala Austenová, se na tohle dá skvěle dívat, příběh zůstal neměnný, akorát jsou v něm stovky zombíků a je to prdel. Takže sice brutální píčovina, ale já jsem se bavil velmi. 85% ()

Juto

Film je presne taký, ako je inzerovaný. Klasická romantika s trochou akcie zabíjania zombie. Lily James absolútne hot pričom v sebe spája kultivovanosť. 6/10 ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Pýcha, předsudek… a zombíci

Pýcha, předsudek… a zombíci

04.07.2015

O adaptaci románu Pride and Prejudice and Zombies, ve kterém Seth Grahame-Smith krapet osladil literární klasiku Jane Austen, se mluví dlouhé roky. Předalo si ji několik režisérů a nikdo nevěřil tomu… (více)